У Шепетівці повертається шкільна форма з білим фартушком

Учениці 11-го класу Шепетівської ЗОШ №1 на перший дзвоник одягнули шкільну форму радянського зразку: однотонна сукня і білий фартух.

— Така форма нині в тренді, — пояснила випускниця Тетяна Ротаєнко. — Мені подобається. До того ж, вона практична.

— У нашій школі щороку випускниці одягають таку шкільну форму, ми теж підтримали традицію. Моя мама у такій формі ходила в школу, мені теж подобається, — додала інша одинадцятикласниця.

Випускниці інших навчальних закладів на Перший дзвоник одягли вишиванки.

— Ми живемо в Україні, а наш національний одяг — вишиванка, — пояснила учениця НВК №3.

Отож, випускники на перший дзвоник одягнулись по-різному.

P. S.

Редакції цікава думка читачів: якою має бути шкільна форма? Свої міркування можете висловити в коментарях.

Поділитися посиланням:
FacebookTelegramViberWhatsAppTwitter

Новини партнерів


23 коментарі до статті «У Шепетівці повертається шкільна форма з білим фартушком»

 1. Nataliya Gurinovich коментує:

  пригадую своъ шкільні роки

 2. Тетяна Грищук коментує:

  Колись я любила цю форму. Але зараз на школярках я її не сприймаю.

 3. Лідія Банкова коментує:

  Це де?

 4. Негарно! Якось це не доречно….

 5. Ми теж в такій були,але на сьогоднішній день ніколи б не одягнула таку “форму” вишиванка найкраща!!!

 6. Вишиванка краще

 7. Лариса Філатова коментує:

  Святкове вбрання тільки вишиванка.

 8. Віктор Линник коментує:

  Уніформа гувернанток царської росії. СЗОШ № 2 у вишиванках

 9. не подобаеться дуже старий фасон виглядае як спецовка невже не можуть пошити щось краще в Українському стилі навіщо двчаткам це радянське ХБ

 10. Ivan S. коментує:

  Одні заморечені на косоворотках, інші схибились на вишиванках. Чим одні схиблені кращі від інших?

 11. Mykhajlo Stoliar коментує:

  Цікаво хто піарить “совок” і за чиї кошти?

 12. В коментує:

  Всього один клас – це добре. Недавно дивився старе кіно 1912 року, то там теж показували двох справжніх героїв війни з Наполеоном у 1812 році.

 13. Дмитро коментує:

  Дуже низько критикувати чийсь вибір, тим більше вибір дітей, які самі вправі обирати, що вдягати, а тих, хто в джинсах прийшов, назвем “американськими гувернантками”. Схаменіться люди! До “совка” точно ніхто не повернеться. І взагалі, хтось з вас читав конвенція про права дитини? ОЗНАЙОМТЕСЬ.
  І взагалі цю тему треба закрити.

  • Євген коментує:

   Але, в джинсах приходити в школу (№1) не дозволяють. І до чого тут конвенція? В Україні, питання шкільної форми – прерогатива навчального закладу і батьківського комітету.

 14. Дмитро коментує:

  Статтею 8 Конвенцією про права дитини (20 листопада 1989 року) (редакція зі змінами, схваленими резолюцією 50/155 Генеральної Асамблеї ООН від 21 грудня 1995 року) {Конвенцію ратифіковано Постановою ВР № 789-XII від 27.02.91 } чітко зазначено:
  1. Держави-учасниці зобов’язуються поважати право дитини на збереження індивідуальності, включаючи громадянство, ім’я та сімейні зв’язки, як передбачається законом, не допускаючи протизаконного втручання.
  2. Якщо дитина протизаконно позбавляється частини або всіх елементів своєї індивідуальності, Держави-учасниці забезпечують їй необхідну допомогу і захист для найшвидшого відновлення її індивідуальності.

  • Євген коментує:

   Тобто, ходити в шкільній формі (якщо така затверджена школою) необов’язково? Якщо мій син прийде до школи у джинсах і йому в черговий раз зроблять зауваження – можна послатися на Конвенцію та послати вчителів куди подалі? Я правильно вас розумію?

 15. Дмитро коментує:

  Ст.16 Конвенцією про права дитини передбачено, що жодна дитина не може бути об’єктом свавільного або незаконного втручання в здійснення її права на особисте і сімейне життя, недоторканність житла, таємницю кореспонденції або незаконного посягання на її честь і гідність.

 16. Дмитро коментує:

  Враховуючи вищевикладене, прошу Вас припинити здійснювати тиск на дітей та їх батьків. Та принижувати їх честь та гідність.

 17. Дмитро коментує:

  Посилання на Указ Президента від 12 червня 1996 р. N417/96 “Про шкільну форму для учнів середніх закладів освіти” Постанову Кабінету Міністрів від 22 серпня 1996 р. N 1004 Київ “Про запровадження шкільної форми для учнів середніх закладів освіти” є протизаконними, оскільки ці НА передбачали затвердження зразків шкільної форми, яких до теперішнього часу немає та суперечать міжнародним зобов’язанням України, передбаченим статтею 7 “Угода про текстиль та одяг СОТ а саме: Угода, Міжнародний документ від 15.04.1994” передбачено процес інтеграції: для покращення доступу до ринків виробів та одягу – зменшення або скасування нетарифних бар’єрів, а також спрощення митних, адміністративних та ліцензійних формальних процедур; забезпечити застосування політики справедливих та рівних торговельних умов щодо текстильних виробів та одягу; запобігати дискримінації імпорту в секторі текстилю та одягу при вживанні заходів з міркувань загальної торгової політики.

 18. В коментує:

  Отже, шановним учням школи № 1 можна прихрдити на уроки в джинсах із дірками на колінах? Адже одяг модний і ніхто не має права його заборонити, так само, як і радянську шкільну форму?

  • Дмитро коментує:

   Я ціную іронію, але коли вона просякнута отрутою, то вона втрачає всю свою, силу та показує одне – відчай.

 19. В коментує:

  Отрута – це коли в країні, на яку напала сусідня держава-новітній совок, досі ходять у шкільній формі старого совка.


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Я ознайомився/лася та погоджуюся з Правилами коментування та Політикою конфіденційності


Теґи публікації


Вам також може бути цікавоБезоплатна правова допомога

Читайте у цій рубриціБезоплатна правова допомога