Шепетівські музейники знайомлять з «Людьми свободи»

Нещодавно у Шепетівці розпочала роботу виставка «Люди свободи», присвячена українцям, які зберегли волю в Україні та у собі.

Проект Інституту національної пам’яті України розпочав мандрувати країною ще вторік. Складається експозиція з 26 постерів.

— Цей досить вдалий проект Інституту дістався нашого міста завдяки сприянню шепетівського відділу культури. Він буде цікавим для відвідувачів різних вікових категорій. Адже в ньому йдеться про людей, що стали учасниками державотворчого процесу в Україні. Оскільки виставка, присвячена 25-й річниці Незалежності України, то плакатів мало б бути 25. Але насправді їх 26, на останньому зображений наймолодший з Небесної Сотні — 18-річний Назар Войтович, — розповіла Марія Юзлова, заступник директора музею з наукової роботи.

Понад двадцять історій українців представлені для відвідувачів музею Миколи Островського: поети і політики, військові і музиканти, науковці й художники — життя та вчинки яких наблизили падіння тоталітарних режимів та відновлення Україною незалежності.

— Здебільшого це відомі та маловідомі діячі, деякі з них стали відкриттям і для мене, — продовжила розповідь Марія Юзлова. — Зокрема, така історична постать як Євген Чекаленко. Український меценат, землевласник, який пробуджував патріотичну свідомість в українцях. Чекаленко спонсорував періодичні видання саме українською мовою. Його діяльність нагадує волонтерську, що розвинулася в Україні в 2014 році. Євген Чекаленко казав, що мало любити Україну до глибини душі, її потрібно любити до глибини кишені.

Найважливіше у виставці — фотографії, а саме — очі, погляди людей, яких ми називаємо людьми свободи.

Більше про життєві шляхи кожного з 26-ти можна дізнатися відвідавши промовисту виставку, яка нині ще перебуває у музеї Миколи Островського.

21 жовтня в Україні відзначається День гідності та свободи

Поділитися посиланням:
FacebookTelegramViberWhatsAppTwitter

Новини партнерів


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Я ознайомився/лася та погоджуюся з Правилами коментування та Політикою конфіденційності


Теґи публікації


Вам також може бути цікавоЧитайте у цій рубриці