У присутніх одразу заблищали сльози: поетеса із Шепетівщини виступила в Національному музеї літератури України

У присутніх одразу заблищали сльози: поетеса із Шепетівщини виступила в Національному музеї літератури України

У Національному музеї літератури України на виставці, присвяченій Максиму Кривцову «Візьми лиш за руку мене і стисни як зброю» в рамках програми «Ритми і рими війни» відбувся творчий вечір поетеси, авторки трьох поетичних збірок, лауреатки національних та міжнародних премій, членкині НСПУ, волонтерки Олени Іськової-Миклащук.

Як зазначає сама авторка:

«Для мене Україна — це Всесвіт. Закохавшись з дитинства в красу рідного краю, не можу спокійно дивитися на події, які нищать найкращих синів Батьківщини. Коли вже несила терпіти цей біль, то він виливається у римовані рядочки».

У присутніх одразу заблищали сльози: поетеса із Шепетівщини виступила в Національному музеї літератури України

Пані Олена — дружина воїна ЗСУ, який захищає Україну з 2014 року. У 2014–2015 роках багато писала про війну:

«Я намагалась донести до людей, що війна триває, люди гинуть і руйнується життя, тому мої вірші були такими болючими та важкими… Я бачила війну в очах свого чоловіка! Я слухала його і, коли він засинав, я писала поезію».

Як тільки авторка почала читати свої поезії, в очах присутніх одразу заблищали сльози. Вірші пані Олени пробирали до глибини душі, кожен твір пронизаний щемливою любовʼю до свого чоловіка-захисника та переживанням за його життя та долю України.

Далі до слова був запрошений композитор, виконавець пісень Ігор Якубовський з піснею на слова Олени Іськової-Миклащук «4.5.0.» та власною піснею «Українська віра». Пан Ігор розказав, що з творчістю поетеси познайомився в березні 2022 року, коли вона виклала поезію «4.5.0.» у фейсбуці.

«Я той вірш відчув, той діалог між дружинами і воїнами — він особливий. Настільки вона мене глибоко зачепила, що я написав пісню і протягом кількох днів записав і виклав у фейсбук».

Наступними до слова були запрошені письменниця Ксенія Нестеренко та поетеса Лілія Батюк-Нечипоренко. Пані Ксенію зачепила неймовірно глибока поезія Олени, що проникає у саму душу, а також вона прочитала власні вірші «Ти лишився жити» та «Давай побудуємо хижку…». Пані Лілія прочитала одну власну поезію «Танцюй, моя дівчинко» та заспівала пісні «Намалюй мені ніч» і «Як тебе не любити, Києве мій». Її спів охоче підтримав весь зал…

У присутніх одразу заблищали сльози: поетеса із Шепетівщини виступила в Національному музеї літератури України

На завершення виступив соліст Національної заслуженої капели бандуристів України імені Г. І. Майбороди Андрій Міцай, який замість тисячі слів вирішив сказати лише одне — «дякую» пані Олені та її чоловіку. Прочитав поезію Василя Симоненка «Можливо, знов загримлять гармати» та виконав на бандурі «Кленову баладу».

Довідково

Олена Іськова-Миклащук — народилася у селі Вербівцях, що у Шепетівському районі. За освітою — філолог, закінчила Рівненський державний гуманітарний університет за спеціальністю «Педагогіка і методика середньої освіти. Українська мова і література», здобула кваліфікацію вчителя української мови і літератури та мови (німецька) і зарубіжної літератури. Працювала вчителем німецької мови та з 2010 — заступником директора з навчально-виховної роботи рідної Вербовецької школи.

Свого часу жінка увійшла до 5-ки ста кращих поетів-освітян України за підсумками конкурсу «Поетичні таланти української освіти».

Поділитися посиланням:
FacebookTelegramViberWhatsAppX

Підписатися на наші новини у месенджерах:

Новини партнерів


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Я ознайомився/лася та погоджуюся з Правилами коментування та Політикою конфіденційності

Теґи публікації


Вам також може бути цікаво


У Славутській громаді шукають приміщення, де можна було б плести сітки
На Шепетівщині камери зафіксували «шанувальницю» сульфіній
У Шепетівці приймають заяви на оздоровлення та відпочинок дітей: хто має право 
На Шепетівщину із важливою місією завітали ветерани-айдарівці

Читайте у цій рубриці


У Шепетівці співачка Злата Огневич разом із маленькою дівчинкою загадали одне бажання
Шепетівка приймала пісенний конкурс, який відбувається раз на два роки
Неймовірна ZLATA OGNEVICH разом з талановитими TAYNA і DOMIY завітає у Шепетівку з благодійним концертом
У Шепетівський парк привезли нові гойдалки і не тільки
FacebookTelegramViberWhatsAppX