У Шепетівці ветеран Афганістану презентував книгу «Спогади»

У Шепетівській міській бібліотеці 6 лютого зібралися воїни-інтернаціоналісти, вчителі, бібліотекарі, митці краю на презентацію книги Миколи Ліончука «Спогади».

Книга вийшла накладом у 100 примірників, спонсорами її видання стали корпорація «Сварог Вест Груп» і спілка ветеранів Афганістану.

У своїй книзі автор, учасник бойових дій в Афганістані, зібрав спогади про 15 шепетівчан, які виконували тоді свій інтернаціональний обов’язок.

— Родом я — із Коськова, — розповів Микола Ліончук. — В дитинстві ми з друзями грали у війну в колгоспному садку. Навіть не уявляли, що колись разом доведеться воювати, прикривати один одного від справжніх куль.

Микола Ліончук був кулеметником. Разом із 16 хлопцями із Шепетівщини в 1979 році проходив службу у Хировському десантному батальйоні.

— Одного разу пролунав сигнал тривоги, — додав автор. — Нас попередили, що їдемо в одну з азіатських республік. Уже у вагоні нам видали все для бойових дій. Доправили нас у Термез, де протягом 2–3 тижнів отримали бойову техніку та боєприпаси. А згодом переправили через Амудар’ю до Афганістану. Мені, родом із Поділля, було дивно бачити навкруги пісок, далі виднілися гори. Біля них зробили перший привал. Його запам’ятав назавжди: там вперше нас обстріляли. Наша дорога пролягла до Кабула.

Бригада за час служби Миколи Ліончука втратила 52 чоловіки, 215 зазнали поранення. Сам автор отримав контузію.

— Переживали завжди за товаришів, чи вдасться вижити їм у боях, — продовжив афганець. — Армійська дружба, а ще на війні, вона зберігається на все життя. Пригадую, як святкував свій день народження. Після бою сказав хлопцям, що сьогодні народився. Ми втомлені, голодні, а товариш подарував банку згущеного молока. Зробили отвір у кришці й по кругу всі скоштували.

Під час презентацій Микола Ліончук подарував книги спонсорам, навчальним закладам і бібліотекам міста та району.

Побратими автора висловили сподівання, що Микола Ліончук продовжить свою творчість.

Поділитися посиланням:
FacebookTelegramViberWhatsAppTwitter

Новини партнерів


1 коментар до статті «У Шепетівці ветеран Афганістану презентував книгу «Спогади»»

  1. Гений коментує:

    Сотня экземпляров – это ничего, если решили серьёзно заняться писательством. Понятно, что всё упирается в финансы. И нет издателя готового рискнуть на большой тираж, крутую рекламу, и нежадный гонорар автору.

    Но… Можно попробовать электронную коммерцию на Google Книги – https://books.google.com.ua/?hl=ru

    Бумага уже не актуальна. Рулят электронные книги…


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Я ознайомився/лася та погоджуюся з Правилами коментування та Політикою конфіденційності


Теґи публікації


Вам також може бути цікавоЧитайте у цій рубриці