Пліщинські обранці під тиском громади проголосували за приєднання до Плесни

Сьогодні, 29 травня, у селі Пліщині відбулася чергова 40-а сесія сільської ради. На порядку денному розглядали три питання. Однак, найбільше, що хвилювало людей, — створення об’єднаної територіальної громади.

— Сьогодні ми зібралися у Пліщинській сільській раді, яка на своєму пленарному засіданні розглядатиме питання по наданню згоди на добровільне об’єднання із Плесенською сільською радою, — ще перед початком сесії розповіла Вікторія Любенчук, радник із питань децентралізації Хмельницького центру розвитку місцевого самоврядування, яка приїхала на засідання. — Це є перший крок із довгого періоду формування ОТГ, який показує лише намір про формування. Надалі таких сесій у кожній сільській раді повинно бути ще по дві. Також не можемо забувати про перспективний план на території усієї Хмельницької області. Згідно з планом, ці дві сільські ради мають відійти до Шепетівки та створити Шепетівську міську об’єднану територіальну громаду. В будь-якому випадку, це є намір та дуже гарний приклад для мешканців саме сільських території. Адже навіть якщо вони створять таку маленьку ОТГ, маю на увазі за кількістю населення, то всеодно відносини з 1 січня 2020 року вийдуть на прямі міжбюджетні. Отож, вони ще встигнуть відчути переваги децентралізації, поки не наступить процес примусовості.

Вперше з цього приводу схід жителів села відбувся у Пліщині ще 7 квітня. Тоді селяни розглядали три можливих варіанти приєднання: до міста Шепетівки, об’єднання із селом Плесна Шепетівського району та до Славутської міської ОТГ. Відтак, під час обговорень більшість підтримала намір приєднатися до Славутської міської ОТГ.

Втім, пізніше інша частина людей не погоджувалася із рішенням своїх односельців. Отож, аби врахувати думку всіх жителів, пліщинці провели власний «референдум». В ході таємного голосування більшість обрала варіант із приєднанням до села Плесни.

Вже сьогодні це питання винесли на сесію. Окрім депутатів, прийшли й понад два десятки мешканців, яким небайдужа доля власного села.

Не оминули такий важливий захід і радник із питань децентралізації Хмельницького центру розвитку місцевого самоврядування Вікторія Любенчук та депутат районної ради Михайло Савчук.

Оскільки всі, хто прийшов на сесію, не вміщалися в кабінеті сільської ради, засідання перенесли до Будинку культури.

Із 12 селищних обранців на сесію з’явилося лише 10. Відтак, її визнали правомірною. Найперше і найважливіше, що розглядали депутати на порядку денному, — надання згоди на добровільне об’єднання територіальних громад та делегування представників до складу спільної робочої групи. Також заслухали внесення змін до сільського бюджету на 2019 рік та земельні питання.

Відтак, спочатку голова сільської ради Тетяна Квітницька зачитала протокол лічильної комісії із результатами голосування, та винесла питання про надання згоди на добровільне об’єднання громад і делегування представників до складу спільної робочої групи на голосування.

«Надати згоду на добровільне об’єднання Пліщинської сільської територіальної громади села Пліщин із Плесенською сільською територіальною громадою села Плесни та Жилинці у Плесенську сільську об’єднану територіальну громаду з адміністративним центром у селі Плесна», — йдеться у проекті рішень.

Другим пунктом зазначено:

«Делегувати до складу спільної робочої групи з підготовки проектів рішень щодо добровільного об’єднання територіальних громад 8 членів Пліщинської сільської ради».

Ніхто з депутатів ніяких зауважень із цього приводу не висловив. Отож, питання поставили на голосування.

— Шановні депутати! Дійсно, приймається важливе рішення, яке однозначно буде стосуватися долі нашого села, — зазначила Тетяна Квітніцька. — Отож, треба щоб це рішення було правильним та в подальшому йшло лише на користь громаді та жителям села.

Із 10 депутатів 8 підтримали проект рішень та проголосували «за». Одна депутатка проголосувала «проти» та ще одна «утрималася». Отож, рішення прийнято.

Далі мешканців зацікавило питання, хто ж входить до складу робочої групи.

— У склад групи Плесенської сільської ради мають увійти працівники сільської ради та представники організацій та установ. Це 8 чоловік. Аналогічна кількість осіб повинна бути і в Пліщині, — пояснила голова сільської ради.

Отож, селяни попросили зачитати прізвища тих, хто входить до складу групи в Пліщині. Перелік зовсім не задовільнив жителів, оскільки, на їх думку, не було вказано ні одного представника від громади. Голова села апелювала тим, що обирали за принципом, як у Плесні.

— Значить у них достойна сільська рада, — сказала місцева мешканка. — А ми з сільською радою маємо постійно якісь конфлікти.

Тоді присутні висловили бажання винести на розгляд зборів села прізвища претендентів у склад робочої групи.

— Чому це прерогатива голови сільської ради, а не зборів села? — обурилися мешканці.

— Шановні, це депутати мають голосувати, а не просто так захотіли. Має бути передача активів і т.д., — пояснила Тетяна Вікторівна.

Однак, ніхто й надалі не розумів, чому в складі цієї групи є ті, хто голосував проти приєднання до Плесни та особи, у яких відсутня прописка та не мають ніякої належності до життя села.

Про участь групи взялася пояснювати радник із питань децентралізації Вікторія Любенчук:

— Я не розумію, чому все відбувається на стільки на емоціях, тому що це звичайний робочий процес. Дана група розробляє проект рішень про добровільне об’єднання. Надалі цей проект буде обговорюватися людьми: ви зможете вносити зміни, як жителі. Отож, ці представники лише будуть посередниками та передаватимуть усі ваші побажання… Головне — обрати відповідальних людей.

Відтак, корективи у склад таки внесли: замість директорки садочка внесли жительку села Пліщина. Також присутні висунули кандидатуру місцевого підприємця Михайла Алілуйка, який опікується їхнім селом.

Серед додаткових питань, які теж цікавили присутніх, — спроможності громади, обрання голови ОТГ, депутатів.

В підсумку, пліщинці таки сподіваються, що народні обранці таки не підведуть та життя у їх селі покращиться.

Найгостріші моменти обговорень дивіться на відео

Поділитися посиланням:
FacebookTelegramViberWhatsAppTwitter

Новини партнерів


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Я ознайомився/лася та погоджуюся з Правилами коментування та Політикою конфіденційності


Теґи публікації


Вам також може бути цікавоЧитайте у цій рубриці