Безробітним пропонують стати в електронну чергу

Безробітним пропонують стати в електронну чергу

Віднині кожен пошуковець роботи може, не виходячи із дому, записатися на прийом до фахівця будь-якого центру зайнятості України. Така інновація завдяки сервісу «електронна черга» стала доступною з початку січня. Щоправда у Шепетівці вона на стадії тестування, але допоки ще ніхто не зареєструвався.

Безробітним пропонують стати в електронну чергу

Про нововведення та  інші аспекти роботи центру зайнятості в Шепетівці розповів його директор Олександр Ребекевша.

Доброго дня, як зацікавлена у роботі особа може скористатися цією послугою?

— Послуга електронної черги реєстрації безробітних http://www.dcz.gov.ua/EReception/#/about доступна громадянам на порталі Державної служби зайнятості www.dcz.gov.ua через рубрику «Електронні послуги». Така можливість є досить корисною, оскільки заощаджує час для людини, що шукає роботу. Щоправда можна зарезервувати зручний час консультації для первинного прийому. На жаль, у подальшому цього робити вже не можна, бо після отримання статусу безробітного громадянин зобов’язаний відвідувати фахівця у конкретний час.

Які інші сервіси стали доступні для шукачів робочих місць?

— Також можна здобути додаткові знання з пошуку роботи на спецкурсах «Прометеус». Наприклад, обираєте певну професію чи напрям роботи, далі реєструєтеся. Після чого слухаєте одну-дві лекції в день. Щоразу  користувач може перевірити засвоєний матеріал під час практичного зайняття. Це можуть бути тести або інші завдання. Якщо сумлінно пройти курс, то можна за два тижні отримати відповідний сертифікат про завершення навчання.

А що нового центр запропонує для молоді, що здобула професією?

— Починаючи з лютого 2017 року, будемо впроваджувати ще таку інновацію як «Всеукраїнський кадровий резерв». Цільове призначення програми для випускників училищ міста й району. Їх навчать складати відеорезюме, яке можна буде розмістити в мережі Інтернету на спеціальних сторінках для пошуку роботи. Віднедавна роботодавці вже почали цікавитися такою формою відбору працівників. Близько десяти безробітних, що користуються послугами нашого центру, вже створили відеорезюме. Дехто вже має перші пропозиції роботодавців. Сподіваємося на їхнє успішне працевлаштування.

Яку освіту повинна мати людина чи кваліфікацію, щоб скористатися перевагами відео-резюме?

— Насправді це не принципово, адже люди різних професій скористалися цієї нагодою. І представники робітничих професій, і люди з вищою освітою. Головне, щоб кожен з них мав бажання знайти роботу.

Які професії нині є найбільш затребуваними?

— Відкриті вакансії токарів. От нещодавно отримали замовлення від ремонтного заводу, залізниці, приватних підприємств, що займаються металообробкою. Набираємо групу людей, що пройдуть навчання на базі Рівненського центру державної служби зайнятості за спеціальністю токар. Для жінок пропонуємо вакансії, що є завжди актуальними у Шепетівці: продавець продовольчих та непродовольчих товарів, перукар та інші спеціальності у сфері послуг. Знову почастішали замовлення від Укрзалізниці за вакансією монтер колії. Лише в січні надійшло до центру близько 200 вакансій від підприємств. Найбільша потреба залишається у робітничих професіях. Той самий токар на підприємстві може заробляти щонайменше 6 000 гривень на місяць. Попри той факт, що збільшилася мінімальна заробітна плата, потреба в працівниках помітно зростає.

Якщо в місті є потреба в токарях, чому не доцільно готувати кадри на базі профтехучилища?

— На жаль, у цьому закладі нині немає необхідної бази для підготовки токарів. Раніше їх в училищі навчали, а практикувалися молоді спеціалісти на заводі культиваторів. Щоправда рік тому ми спробували реанімувати цей напрям навчання. Оскільки процес ліцензування є досить тривалим та вартісним,  то справа зупинилася.

А як справи з працевлаштуванням учасників антитерористичної операції? Люди повернулися з війни, чи можна для них знайти робочі місця?

— В Шепетівці найкращий показник у цій сфері. Тільки впродовж 2016 року вдалося працевлаштувати 45 учасників бойових дій. Самі розумієте, для людей, що повернулися зі Сходу України, потрібен індивідуальний підхід у справі працевлаштування.

А чи є вакансії, скажімо, для людей з обмеженими фізичними можливостями?

— П’ятдесят п’ять людей з інвалідністю ми працевлаштували за минулий рік. Для них підійшли вакансії охоронців, сторожів тощо.

А який рівень послуг зайнятості для порівняння був у 2016 році?

— Кожен другий, хто звертається у наш центр,  знаходить  роботу. Про це свідчить минулорічна статистика. В 2016-му отримали послуги з пошуку вакансій близько 3000 жителів Шепетівщини. З них 1600 здобули фах, отримали роботу. Нині на обліку в статусі безробітних перебуває 1000 осіб. Навантаження на одне робоче місце у нашому районі становить 6-9 осіб, а в Хмельницькій області 40-45.

І все ж таки, на вашу думку, чому краще працювати, ніж бути безробітним?

— Послугами нашого центру скористалося чимало людей різних професій та посад. Були серед них і керівники підприємств. І вже через півроку безробіття вони приходили і говорили, що охоче приступили б до будь-якої роботи. Морально важко усвідомлювати, що тебе ніде не чекають і в тобі немає потреби. Робота розраджує особистість, дає можливість абстрагуватися від певних негараздів. У будь-якому разі доведено історично: робота організовує людину.

Дякую вам за розмову!

 

До слова, це лише частина великої модернізації Служби зайнятості. На урядовому порталі повідомляється, що вже в першому кварталі цього року запрацює новий сайт ДСЗ. Цей інформаційний ресурс стане найбільшим майданчиком для пошуку роботи в Україні. До розробки його концепції були залучені кращі міжнародні експерти, в тому числі — представники МОП і ООН. Сайт покликаний супроводжувати кар’єру людини протягом усього життя. Він дає можливість створювати інтерактивні профілі користувачів, особисті веб-кабінети.

Поділитися посиланням:
FacebookTelegramViberWhatsAppX

Підписатися на наші новини у месенджерах:

Новини партнерів


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Я ознайомився/лася та погоджуюся з Правилами коментування та Політикою конфіденційності

Теґи публікації


Вам також може бути цікавоУ центрі Шепетівки сталася аварія за участі поліцейської автівки
У Шепетівку на щиті повертається старший стрілець-оператор
У житті молодого загиблого шепетівчанина було тільки дитинство та війна
Жінка, яка скористалася чужою банківською картою в магазині, отримала вирок
У Шепетівці безробітним розповідали як стати патронатним вихователем
У парку Шепетівки до Дня закоханих облаштували фотозону

Читайте у цій рубриціУ місто на Шепетівщині можна буде в’їхати виключно через блокпости
На Шепетівщині засудили наркоторговицю, яка продавала товар «з рук в руки»
Зупинилось гаряче серце демобілізованого воїна із Шепетівщини
Держава продає спиртзавод на Шепетівщині: чим він відомий
У Шепетівці суд виніс вирок крадію, якого затримала охорона гіпермаркету «на гарячому»
Шепетівка підписала меморандум із містом у Швеції
FacebookTelegramViberWhatsAppX