Валентина Ординська: «Встановлені прозорі відношення між платниками та податківцями»

Валентина Ординська: <em>«Встановлені прозорі відношення між платниками та податківцями»</em>

Загально відомо, що добробут країни залежить від своєчасного та в повному обсязі сплачених податків. Як мовиться, заплатив податки — спи спокійно. До того ж, 2016-й став для податкової служби України роком реформування. Валентина Ординська, начальник  Шепетівське відділення Славутської ОДПІ, розповіла про особливості роботи служби.

Всі власні надходження до місцевого бюджету виконано. Наповнення відбувається не лише за рахунок збільшення розміру заробітної плати та кількості робочих місць. Маємо позитивну динаміку виходу бізнесу з тіні, більше продавців із ринку стало реєструватися як приватні підприємці. Внесені змін до законодавства дещо людей змушує замислитися про відповідальність перед державою за несвоєчасне повідомлення про працевлаштування, подання звітів та інше.

— Так,  2016 рік для податкової служби видався важким, бо пройшло велике скорочення. Тим працівникам, які пішли з інспекції, потрібно подякувати. Звільнилися, однозначно, професіонали, люди з високою кваліфікацією й відповідальні. Наше служба, наче військова, недарма маємо спеціальні звання. А ті, що залишилися працювати, несуть потрійне навантаження, бо  функції, якими наділена податкова служба, мають виконуватися.

Валентино Миколаївно, наповнення місцевого бюджету залежить від сплати податків. Перевиконання плану свідчить про позитивну динаміку. А також про покращення громадської свідомості?

— Однозначно, цьогорі платники податків стали більш дисциплінованими. Можливо, на це вплинуло, що всі підприємці отримали цифровий підпис й електронні ключі. Така форма роботи дозволяє працювати не лише прозоро, але раціонально, адже спілкування з працівниками податкової відбувається в онлайн-режимі. Таким чином ми виконуємо вимоги закону «Про корупцію», тобто відсутнє особисте спілкування платників із податківцями. В першу чергу маємо завдання наповнити базу, проадмініструвати її в частині своєчасності, правильності, об’єктивності. Використати всі рішення, що видані в рамках повноважень місцевими органами самоврядування щодо місцевих податків. Контроль за платниками, які декларують відомості. Крім цього, маємо шукати джерела наповнення. Додаткові джерела наповнення місцевих бюджетів — створення робочих місць, наймана робоча сила, їхня заробітна плата, рівень сплачених податків. Так, маємо недоліки у цьому напрямку. Бо спостерігаємо негативну тенденцію в роботі таксистів, які свої послуги надають неофіційно. Думаю, якщо б ліцензії, які видаються безстроково, вони брали у місцевих органах, тоді охоче реєструвалися платниками податків. Зростання економіки допоки в Шепетівці не відбувається, тому не маємо масового відкриття робочих місць. Якщо спільно не наведемо порядок у виробничих сферах, поки успіху в цьому напрямку не побачимо. Доки не буде виробництва, доти не буде реальної заробітної плати. Цьогоріч бюджет наповнюється за рахунок бюджетної сфери, земельного податку, податку на нерухомість та акцизу. За рахунок акцизу щомісячно в місцевий бюджет надходить до двох мільйонів гривень. У гіршому стані сільські ради, які взагалі не мають торговельних закладів, автозаправок та на обліку не перебувають суб’єкти підприємницької діяльності. Такі реалії на місцях й зумовлюють, що державний бюджет цьогоріч ще недовиконаний. У будь-якому разі маємо великі темпи росту.

Ми завжди чекаємо змін із нового року. Отож, що платникам податків у майбутньому?

— В новому році фактичні перевірки на місцях закріплені. Якщо податківці отримали скаргу на порушення законодавства платником, маємо перевірити такий факт. Ми контролюємо ліцензійну діяльність окремих платників, ведемо контроль за найманими працівниками, рівень заробітної плати. Майже зведений до нуля рівень заробітної плати. Ми аналізували юридичних та фізичних осіб та їх найманих працівників, зробили висновок, що всі дотримуються законодавства. Вже минули ті часи, коли податківці викликали страх. Ми надаємо послуги для платників за кошти, які вони сплачують до бюджету. Тобто платники нас найняли, і ми надаємо ті послуги, які стосуються кожного з них. Ми завжди готові до компромісу з платниками. Навіть якщо проходить перевірка та нарахована сума, але платник сплачує своєчасно в межах встановлено терміну після винесення податкового повідомлення рішення, ми йдемо на зустріч: штрафна  санкція та пеня списуються. Тобто встановлені прозорі відношення між платниками та податківцями. Ми за те, щоб вони ще покращувалися. Маємо працювати лише в електронному вигляді. Для цього мають платники податків ставати заможнішими, а також займатися самоосвітою. Бо зареєструвати підприємницьку діяльність — одна справа, друге — вести бізнес, але нести відповідальність перед законом за сплату податків та своєчасну звітність — це інша складова. Адже всі ми хочемо жити в комфортних умовах.

Дякую за розмову.

Поділитися посиланням:
FacebookTelegramViberWhatsAppX

Підписатися на наші новини у месенджерах:

Новини партнерів



Теґи публікації


Вам також може бути цікаво



На Хмельниччині відмінено 8 процедур закупівель та розірвано 6 чинних договорів: у чому справа
Сім’я з Шепетівки посіла третє місце в обласних змаганнях «Тато, мама, я — спортивна сім’я»
Віддали останню шану воїну з позивним «Маріуполь», якому Шепетівка припала до душі
У Шепетівці ліквідовують аварійну ситуацію з водопостачанням
«Земля три дні ворушилась… А потім все стихло»: спогади про закатованих у Шепетівці
У Шепетівці зафіксували температурний рекорд

Читайте у цій рубриці



На Шепетівщині очільник єпархії зібрав священників ПЦУ
Молодіжна рада Шепетівки знайомилася з писанкарством у майстерні «Кральова»
На Шепетівщині мешканці ведуться на вигадані соціальні виплати
У Шепетівці затвердили нові тарифи на ритуальні послуги
У медзакладі Славути оперували пацієнтку, залучивши команду лікарів-травматологів з Тернополя
Підприємство у Шепетівці отримало атестат про технічну компетентність
FacebookTelegramViberWhatsAppX