Місячний посівний календар на 2023 рік

Місячний посівний календар на 2023 рік

Як вже стало традицією, редакція «День за днем» публікує для своїх читачів місячний посівний календар садівника та городника на 2023 рік. Цей календар складено із урахуванням циклу зміни фаз Місяця та циклу обертання Місяця навколо Землі.

Фаза нового Місяця якнайкраще підійде для сівби насіння, на ріст Місяця рослинки добре розвиваються. В дні зростання Місяця астрологи радять виконувати посадкові роботи з культурами, які ростуть над ґрунтом.

Натомість у період, коли Місяць йде на спад, посилено розвивається коренева система рослин.

Найбільш несприятливим періодом для будь-яких маніпуляцій з рослинами є повня.

Посівний календар: огірки, зелень (салат), помідори, перець, баклажаниПосівний календар: кабачки (гарбузи), картопля, редиска (редька), морква (буряк), кавуни (дині)Посівний календар: квасоля (горох), капуста, цибуляПосівний календар: петрушка, квітиПосівний календар: дерева, кущіПосівний календарПосівний календар

Посівний календар: заборонені для садіння дні

Пов­ний Мі­сяць вва­жа­єть­ся нес­при­ят­ли­вим ча­сом для впли­ву на рос­ли­ни. Будь­-які ма­ні­пу­ля­ції з рос­ли­на­ми в цей пе­рі­од мо­жуть приз­вести до сум­них нас­лідків.

Зрос­та­юча фа­за Мі­ся­ця під­хо­дить для про­ве­ден­ня по­сад­ко­вих ро­біт із ти­ми рос­ли­на­ми, які пло­до­но­сять над зем­лею. Спа­да­ючий мі­сяць доб­ре впли­ває на ко­ре­ні рос­лин, під­си­лю­ючи їх ріст.

Посівний календар: внесення добрив органічних мінеральних, орання, культивація, підгортання, рихлення, закладання компостуПосівний календар: внесення добрив органічних мінеральних, орання, культивація, підгортання, рихлення, закладання компостуПосівний календар: внесення добрив органічних мінеральних, орання, культивація, підгортання, рихлення, закладання компосту

Щиро радітиму, коли на вашій ділянці влітку з’явиться «Восьме Диво Світу»

Чоловік на Чернігівщині на власному городі вирощує вже кілька десятиліть помідори. За цей період у його колекції насіння зібралося вже близько сотні різноманітних сортів. І як він вважає — найкращих. Серед них — високі та низькорослі, великі й маленькі. Різняться сорти томатів й за кольором — від чорних і до білих, а на смак — від звичайних і аж до найсолодших. А ще, як він зазначає — найсмачніших. Водночас господар не припиняє відстежувати новинки селекцій. Щораз пробує виростити нові сорти.

«Саме про останні, найсмачніші, як на мене, сорти помідорів з власної колекції, йтиметься у моїй розповіді», — зазначив у листі селекціонер Анатолій Сенчук.

Багато років поспіль неперевершеним «королем» його дачної ділянки є сорт «Солодощі Вірджинії»: «Він є одним з найпопулярніших сортів у США: середньоранній, плоди плоско-округлі, золотисто-жовті з червоною «шапочкою», смугами й дивним «рум’янцем», вагою до 800 грамів, до того ж, дуже солодкі й смачні. Сорт — рідкісний. До речі, ці помідори — неперевершений варіант для томатного соку, а також салатів. Зазначу, що плоди цього сорту неабияка знахідка для гурманів».

Ще один вартий уваги сорт, також виходець із США, «Зірка Техасу». Він вважається теж рідкісним. Характеризується, як середньостиглий, високоврожайний томат. Висота куща, як і в попередньому «Солодощі Вірджинії», півтора метра, а плоди — плоскі та округлі. Забарвлення — жовто-рожеве.

«Вага плоду сягає до 700 грамів. Тут зауважу, що ці помідори м’ясисті та вельми смачні. У смаку навіть присутні фруктові нотки. Цілком ймовірно, що, вперше скуштувавши «Зірку Техасу», дачники вподобають цей сорт».

Є в асортименті улюблених сортів пана Анатолія ще один вартий уваги — «Медовий спас».

«Він дійсно медовий завдячуючи неперевершеному, дуже солодкому смаку! Характеризується, як середньостиглий високоврожайний сорт. Його кущ може сягати до півтора метра. Плоди серцеподібні, помаранчево-медового кольору, м’ясисті, малонасіннєві. Вага плоду — від 200 до 600 грамів. «Медовий спас» смакує як свіжим, так і для приготування соків та соусів».

Селекціонер зауважив, що вагомою перевагою цього сорту є стійкість до спеки та несприятливих погодних умов. Такі томати добре транспортуються, мають тривалий термін зберігання.

Анатолій Сенчук пише й про інші сорти помідорів, які не залишаться поза увагою дачників: «Загадка природи», «Лакі Крос», «Гігант-бегемот», «Гавайський ананас», «Стен Лей» та «Рожевий мед». Оскільки, є великоплідними, із середньою вагою та неперевершені на смак.

Для поціновувачів невеличких помідорчиків (до 60 — 80 грамів) із солодким і ароматним смаком підійде сорт «Вернісаж». Буває жовтого, рожевого та червоного забарвлення. Між іншим, серія сорту «Вернісаж» свого часу здобувала перемогу багатьох томатних фестивалів у Сполучених Штатах Америки. Користуються популярністю ці томати й в багатьох інших країнах світу.

«Тайванська богиня» має 60-грамові. Плоди схожі на фінік і мають червоно-помаранчеве забарвлення. Сорт — високорослий, середньостиглий. Кущі цього сорту приємно ваблять зір на осінній грядці, а плодоносять аж до самих заморозків».

Однак безумовним фаворитом селекціонера Анатолія Сенчука є томат «Восьме диво світу». Чоловік вирощує його на дачі не один рік. За цей час сорт його жодного разу не підвів. Червоні плоди цього дива великі, подекуди сягали до кілограма. З одного куща збирав 15–20 кілограмів. А ще пан Анатолій наголосив про неймовірний смак томатів цього сорту: «Смачніших я ще не куштував»!

Селекціонер відзначає, що «Восьме диво світу» — стійкий сорт. Вирощувати його можна й у відкритому ґрунті, й в парниках. А ще чоловік запевнив, що такі томати мають чудові лікувальні властивості:

«Можуть сміливо вживати люди із захворюваннями шлунково-кишковим тракту, адже у плодах міститься багато каротину та корисні речовини, які сприятливо впливають на печінку, покращують обмін речовин та рівень гемоглобіну. Завдяки вмісту бета-каротину, вживання цих томатів гальмує процеси старіння та знижує ризик серцево-судинних захворювань».

Чоловік рекомендує готувати з помідорів сорту «Восьме диво світу» салати та пити свіжий сік, смак якого неймовірно смачний.

Минулоріч влітку пану Анатолію пощастило заготовити насіння цього сорту. Тому чоловік бажає поділитися з любителями садівництва «Восьмим дивом світу»:

«Надішлю по кілька зерняток усім, хто бажає. Вкладіть у лист підписаний конверт (вашою адресою) із марками та надішліть мені. Адреса: Сенчуку А. І., вул. М. Небаби, 100, кв. 27, м. Чернігів-5, 14005».

Поділитися посиланням:
FacebookTelegramViberWhatsAppX

Останні публікації на сайті:


На Хмельниччині патрульні відібрали у чоловіка скляну ємність
Прості та дієві схеми використали шахраї на Хмельниччині
На Шепетівщині чоловік крадене в односельців використовував у власному господарстві
На Хмельниччині затримали посадовця, який замовив побиття старости села
Пожежники однієї з громад Шепетівщини отримали швейцарський спецодяг
На Хмельниччині виявили нелегала з Вірменії
Постачання електроенергії
Чому російські окупанти постійно обстрілюють аеродром на Хмельниччині
На Хмельниччині волонтери та психологи завітали до поранених захисників
FacebookTelegramViberWhatsAppX