Таїланд очима шепетівчанки

Наталія Гороть, мешканка міста Шепетівки Хмельницької області, разом із сином Богданом два тижні подорожували Таїландом. У розмові поділилася своїми враженнями від азіатської країни.

Наталіє, ти багато подорожуєш, що тебе найбільше вразило в Таїланді?

— Дорогі авто та мотоцикли, а ще як підприємцю сподобався їхній бізнесовий клімат. Адже в Таїланді малий та середній бізнес взагалі не оподатковуються.

А що здивувало?

— Краса по-тайські: еталоном краси вважається худощавість. У місцевих красунь маленькі ніжки, десь 34-го розміру. Ми, слов’янки за їхніми мірками не красуні, як прийнято вважати. Незвично спочатку ставало, від зустрічей з трансвеститами. Як дізналася, зміна статі коштує недорого, десь тисячу доларів. З різних країн приїжджають у Таїланд на операцію, а потім залишаються жити. Тому трансвеститів можна зустріти в сфері обслуговування. Також особливий папір у Таїланді: його виготовляють із фекалій слона. Тварина їсть зелень, яка не дуже перетравлюється. Із цих відходів після спеціального перероблення отримують папір. Тайці намагалися роботи з послідів інших тварин, але найцупкіший все ж таки — слоновий.

Щодо краси, думаю, ти як фахівець поцікавилися, якими засобами для догляду користуються місцеві красуні.

— Так, найпоширеніше — це масаж маслюками. Їхню слизь використовують у кремах. Крокодилячі та зміїні ферми працюють на косметологічну індустрію. До речі, тайський масаж можна подарувати близькій людині і в нас. Для цього необов’язково летіти до Таїланду, достатньо презентувати подарунковий сертифікат — посилання на сайт. Тайці моложаво виглядаюь, бо їдять багато морепродуктів, які в них недорогі. В Таїланді, до речі, дорогий хліб (майже 30 грн), молочні продукти.

Які найпоширеніші засоби пересування?

— Відкриті автомобілі, більш відомі, як «тук-тук». Місто поділене на вулиці за кольорами. І тук-тук їздять лише по одному кольору. Вартість проїзду складає 20 бат (1 долар — 29–30 бат). Щоб перебратися на іншу вулицю, потрібно вийти і пересісти на авто, яке їде в потрібному кольоровому сегменті. Після 10-ї вечора всі тук-тук їздять у режимі таксі, тобто по різним напрямкам, але проїзд набагато дорожче — 300–500 бат.

Наталіє, що потрібно знати туристу в цій країні, щоб не потрапити в халепу?

— З повагою ставитися до всього, що пов’язано з ім’ями Будди та королівської родини. Будь-яке зневажливе висловлення на їхню адресу може привести за грати. А умови перебування у в’язниці там жахливі, тому місцеві не порушують встановлених норм. Переважно заарештовують туристів, які ведуть себе неадекватно за тайськими нормами.

Дякую за розмову.

 

Поділитися посиланням:
FacebookTelegramViberWhatsAppTwitter

Новини партнерів


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Я ознайомився/лася та погоджуюся з Правилами коментування та Політикою конфіденційності


Теґи публікації


Вам також може бути цікавоЧитайте у цій рубриці