В одному з національних природних парків Хмельниччини квітне андромеда

У родині Вересових багато цікавих і гарних рослин, які, до речі, часто використовуються у садівництві та квітникарстві. До їхнього числа можна віднести і андромеду багатолисту (Andromeda polifolia). Рослина також має ще одну неофіційну назву — болотний розмарин, оскільки листки містять ефірні масла, які дають характерний пряний аромат.

Андромеда — невисокий кущик з малорозгалуженим, сланким, облистненим стеблом. У неї вузькі, ланцетні, шкірясті, блискучі, зверху зелені, а знизу — із сріблясто-блакитним нальотом і з загорнутими донизу краями листки. Цвіте блідо-рожевими або білими квітами, що нагадують маленькі кульки або горошинки. Квітне чагарник з квітня по червень, а іноді і повторно восени. У серпні-вересні дозрівають плоди — голубо-зелені багатонасінні коробочки.

Ця декоративна тендітна, тіньовитривала рослина зростає на торфових болотах та у заболочених хвойних і дубово-соснових лісах Полісся, зокрема і в межах Національного природного парку «Мале Полісся». До того ж, андромеда багатолиста включена до Переліку видів рослин, що підлягають особливій охороні на території Хмельницької області.

Поділитися посиланням:
FacebookTelegramViberWhatsAppTwitter

Новини партнерів


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Я ознайомився/лася та погоджуюся з Правилами коментування та Політикою конфіденційності


Теґи публікації


Вам також може бути цікавоЧитайте у цій рубриці