Хмельничанин здав раритетний карабін і уникнув кримінальної відповідальності

Суддею Хмельницького міськрайонного суду було звільнено від кримінальної відповідальності хмельничанина за звинуваченням у вчинені злочину, передбаченого частиною 1 статті 263 КК України (зберігання вогнепальної зброї та бойових припасів), на підставі частини 3 статті 263 КК України. Про це повідомила прес-служба Хмельницького міськрайонного суду.

Так, чоловік, маючи досвід поводження зі зброєю і боєприпасами та, знаючи вимоги законодавства України про те, що зброя та боєприпаси відносяться до речей, які вилучені із цивільного обороту і не можуть знаходитися у власності громадян без спеціального дозволу, в квітні 2018 року перебуваючи на горищі діда тестя знайшов карабін марки ТОЗ 1962 року випуску та 5 набоїв, які чоловік привласнив як знайдене. В подальшому він перевіз вказаний карабін та бойові припаси до місця свого проживання, де і зберігав. За кілька днів чоловік приніс карабін та бойові припаси до Хмельницького ВП ГУПН в Хмельницькій області та добровільно здав працівникам поліції.

Дані дії органом досудового розслідування кваліфіковані за частиною 1 статті 263 КК України, як умисними дії, які виразились у придбанні, носінні та зберіганні вогнепальної зброї та бойових припасів без передбаченого законом дозволу.

Відповідно до ч. 3 ст. 263 КК України звільняється від кримінальної відповідальності особа, яка вчинила злочин, передбачений ч. 1 або 2 цієї статті, якщо вона добровільно здала органам влади зброю, бойові припаси, вибухові речовини або вибухові пристрої.

Тож керуючись вищевказаним, суд звільнив від кримінальної відповідальності хмельничанина, який знайшов та зберігав зброю та бойові припаси до неї, а кримінальне провадження закрив.

Нагадаємо, слід­чі спіль­но з пра­ців­ни­ка­ми кар­но­го роз­шу­ку і Сла­вутсь­ко­го від­ді­лу по­лі­ції під час сан­кці­оно­ва­но­го об­шу­ку ви­лу­чи­ли за міс­цем про­жи­ван­ня ра­ні­ше су­ди­мо­го меш­канця од­но­го із сіл району 1 кг труб­часто­го ар­ти­ле­рій­сько­го по­ро­ху та 16 пат­ро­нів ка­ліб­ру 7,62 мм.

Поділитися посиланням:
FacebookTelegramViberWhatsAppTwitter

Новини партнерів


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Я ознайомився/лася та погоджуюся з Правилами коментування та Політикою конфіденційності


Теґи публікації


Вам також може бути цікавоЧитайте у цій рубриці