95 тисяч гривень отримає славутчанка за загибель на робочому місці її сина

Хмельницький апеляційний суд залишив без змін рішення Славутського міськрайонного суду у справі про стягнення моральної шкоди. Матері, син якої загинув внаслідок нещасного випадку на виробництві, присудили з підприємства 95 тисяч гривень. Про це повідомила прес-служба Хмельницького апеляційного суду.

Як установив суд, на чоловіка впала металева конструкція. Основною причиною трагедії стало неякісне зварювання конструкції, супутніми — перебування потерпілого у стані алкогольного сп’яніння і невиконання виконробом своїх посадових обов’язків.

До апеляційного суду рішення оскаржили обидві сторони. Жінка стверджувала, що розмір морального відшкодування є замалим. А просила вона 500 тисяч гривень. На думку підприємства, у позові взагалі потрібно було відмовити, бо вина його у смерті не доведена. Визначений першою інстанцією розмір відшкодування роботодавець загиблого вважав необґрунтованим.

«Докази у справі достовірно вказують на те, що ПАТ «А» не створило безпечні умови праці на робочому місці О., що призвело до настання нещасного випадку з останнім. Також до цього випадку призвело невиконання виконробом підприємства В. своїх посадових обов’язків. Внаслідок смертельного травмування О. позивач зазнала душевних страждань і має право на відшкодування моральної шкоди. Ці збитки знаходяться у прямому причинному зв’язку з неправомірною бездіяльністю ПАТ «А», — йдеться у постанові апеляційної інстанції.

Колегія суддів дійшла висновку, що відповідати за моральну шкоду має саме підприємство, не зважаючи на те, що досудове розслідування у кримінальному провадженні за фактом смерті чоловіка не закінчене. 95 тисяч гривень суд визнав обґрунтованою сумою, враховуючи ступінь вини підприємства і причетність самого потерпілого до нещасного випадку.

Поділитися посиланням:
FacebookTelegramViberWhatsAppTwitter

Новини партнерів


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Я ознайомився/лася та погоджуюся з Правилами коментування та Політикою конфіденційності


Теґи публікації


Вам також може бути цікавоЧитайте у цій рубриці