На Славутчині загатили рукав річки Горинь, чим це загрожує

Загата рукава річки Горинь, на думку фахівців Державної екологічної інспекції області, була зроблена з порушенням. А на думку місцевої влади Славути, загата русла навпаки, вирішує ряд місцевих проблем.

Як повідомила Суспільному, начальниця відділу організаційно-аналітичної діяльності Держекоінспекції області Наталія Сологуб, інспекторів на перевірку ТОВ «Славгідро», які загатили рукав, не пускають.

— Якщо загатили — означає є порушення, для того, щоб ліквідувати наслідки, треба провести перевірку, для того, щоб притягнути порушника до відповідальності, ми маємо зафіксувати факт порушення і підписати його з керівником даного підприємства, — каже Наталія Сологуб.

Додає, що питання з загатою рукава річки можуть вирішити органи місцевого самоврядування, а саме голова Славутської міської ради. За словами згідно з статтею 32 закону України про органи місцевого самоврядування, вони мають забезпечити дотримання вимог природоохоронного законодавства на підконтрольній території місцевої громади.

— Вони можуть організовувати та ліквідовувати, це порушення. Ми своїми силами це зробити не можемо, по-перше у нас не має засобів і техніки для того, щоб розв’язувати цю проблему, — додає Наталія Сологуб.

Міський голова Славути Василь Сидор «Суспільному» прокоментував, що у загаті рукава річки Горинь проблеми не бачить.

— Там його треба засипати. Пересохло і правильно, зате не підмиває моста, будинків, людських городів. Це правильно так воно і повинно бути, — каже Василь Сидор.

Додає, що цю загату зробили працівники, які будували ГЕС.

— Відповідно вони направили потік води, по природному руслі. Вони зробили добру справу і їм потрібно подякувати, вони доглядають дамбу, поремонтували мости. Також регулюють дебіт води, щоб не було затоплень, — говорить міський голова.

Додає, що якщо інспекція доведе незаконність споруди, і її знесуть, у цій місцевості можлива повінь.

— Ну давайте її розберемо, пустимо воду, нехай знову підмиває городи і все що там є. Потім інспекція прийде і людям що скажуть, у яких хату розмиє завтра. А людина прийде і скаже, ви це зробили, тепер компенсуйте мені за будинок, який змило повінню, — говорить міський голова Славути.

Поділитися посиланням:
FacebookTelegramViberWhatsAppTwitter

Новини партнерів


1 коментар до статті «На Славутчині загатили рукав річки Горинь, чим це загрожує»

  1. Artur Liepinsh коментує:

    Висновок зі статті: засипали рукав річки, це загрожує тим, що назад все викопають)


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Я ознайомився/лася та погоджуюся з Правилами коментування та Політикою конфіденційності


Теґи публікації


Вам також може бути цікавоЧитайте у цій рубриці