Агрофірма звернулася до суду, бо працівник пробив колесо комбайна

Агрофірма звернулася до суду, бо працівник пробив колесо комбайна

Сільгосппідприємство звернулося до Полонського районного суду з позовом до комбайнера, котрий 1 серпня 2019 року під час підготовки поля для стоянки комбайнів наїхав жаткою свого комбайна на інший, що стояв поряд, та пробив у ньому колесо. Позивач просив стягнути з відповідача 23639 гривень — суму, яку агрофірма витратила на придбання нового колеса. Про це йдеться на сайті ХАС.

У відзиві на позов комбайнер з вимогами не погодився, пояснив, що наїхав на комбайн випадково, оскільки за вказівкою генерального директора працював у товаристві по 16 год. на добу без вихідних і того вечора заснув за кермом. Окрім цього, зазначив, що суму шкоди позивач нарахував як за нове колесо, хоча пробите вже було у використанні кілька років і зношене.

У судовому засіданні представник відповідача ще додав, що трудовий договір, укладений між позивачем і його довірителем, закінчився 30 грудня 2015 року, з посадовою інструкцію він ознайомлений не був, шляхових листів про те, що він в той день виконував роботу, немає, а заявлений позивачем розмір шкоди не підтверджений даними бухгалтерії.

Суд звертає увагу, що згідно з частинами 1, 2 статті 130 Кодексу законів про працю України, працівники несуть матеріальну відповідальність за шкоду, заподіяну підприємству, установі, організації внаслідок порушення покладених на них трудових обов’язків. При покладенні матеріальної відповідальності права і законні інтереси працівників гарантуються шляхом встановлення відповідальності тільки за пряму дійсну шкоду, лише в межах і порядку, передбачених законодавством, і за умови, коли така шкода заподіяна підприємству, установі, організації винними протиправними діями (бездіяльністю) працівника.

«Судом беззаперечно встановлено те, що (відповідачем) під час виконання ним трудових обов’язків, завдано майнову шкоду Товариству у зв’язку з пошкодженням ним колеса до комбайна. Однак, позивачем не доведено розмір такої шкоди. У позовній заяві та в судовому засіданні представник позивача просить стягнути шкоду в розмірі 23639,04 грн. Оскільки саме за таку ціну Товариством було придбано колесо. Проте, суд не може взяти до уваги саме таку суму, оскільки, відповідно до вимог ч. 1 ст. 135–3 КЗпП України, розмір заподіяної підприємству, установі, організації шкоди визначається за фактичними втратами, на підставі даних бухгалтерського обліку, виходячи з балансової вартості (собівартості) матеріальних цінностей за вирахуванням зносу згідно з установленими нормами», — констатує суд.

Зважаючи, що доказів розміру завданої шкоди позивач не надав, і не було їх встановлено в процесі розгляду справи, суд відмовив у позові агрофірми про відшкодування матеріальної шкоди, завданої працівником під час виконання трудових обов’язків.

Рішення ще не набрало законної сили і може бути оскаржене до Хмельницького апеляційного суду.

Поділитися посиланням:
FacebookTelegramViberWhatsAppTwitter

Новини партнерів


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Я ознайомився/лася та погоджуюся з Правилами коментування та Політикою конфіденційності

Теґи публікації


Вам також може бути цікавоНа Полонщині орендар взяв із порушенням законодавства майже 500 гектарів землі
Ще одна мешканка Шепетівського району відсвяткувала 100-ліття
На Полонщині рятували 50-річну жінку, яка втратила свідомість на горищі
Ще одна пожежа у Полонному
У Полонному під час пожежі будинку травмувалося 4 людини
У Шепетівському районі чоловік забирав знайому з гостей, заодно прихо­пив­ши ланцюги та кабель

Читайте у цій рубриціНа Хмельниччині проживає майже 1 млн 250 тисяч осіб
На Хмельниччині безробітні можуть стати патронатними вихователями із зарплатою в 5 прожиткових мінімумів
На Хмельниччині 72% ВРХ утримується у приватному секторі
Інженер Хмельницької АЕС отримав орден «За заслуги» ІІІ ступеня
Конституційний суд України перегляне законність ліквідації районів
Віталій Кличко підтримав голів громад Хмельниччини та звернувся до Президента