За незаконний вилов риби чоловік позбувся і спорядження, і улову

Старосинявський районний суд визнав 40-річного жителя Летичівського району, обвинуваченого у незаконному зайнятті рибним добувним промислом, що заподіяло істотну шкоду, винним у інкримінованій частині 1 статті 249 Кримінального кодексу України та призначив йому покарання — 2550 гривень штрафу. Про це йдеться на сайті Хмельницького апеляційного суду.

Крім цього, суд задовольнив цивільний позов прокурора в інтересах держави — стягнув з обвинуваченого на користь Управління охорони, використання, відтворення водних біоресурсів та регулювання рибальства в Хмельницькій області матеріальну шкоду в сумі 8 687 гривень. А також конфіскував незаконне знаряддя лову — 4 сітки, гумовий човен з веслами та весь улов — понад 9 кг риби передали до Комунального соціально-медичного закладу «Меджибізький дитячий будинок—інтернат».

За вироком, увечері 2 травня цього року на р. Південний Буг в с. Требухівці Летичівського району чоловік розставив 4 сітки загальною довжиною майже 265 м, а зранку наступного дня зібрав незаконний улов — понад 9 кг риби різного виду. При цьому права на спеціальне використання водних живих ресурсів рибалка не мав та ще й ловив незаконним знаряддям лову, чим заподіяв істотної шкоди рибному господарству України — на це вказує вартість незаконного вилову, кількість добутого, вилов риби в період нересту та цінність породи.

У суді чоловік свою вину визнав, просив суворо не карати, запевнив, що має можливість сплатити штраф і завдану матеріальну шкоду.

«При призначенні покарання обвинуваченому суд, відповідно до вимог ст.ст. 50, 65 КК України, враховує ступінь тяжкості вчиненого діяння, яке на час розгляду справи є кримінальним проступком, особу винного, який раніше судимий, за місцем проживання характеризується позитивно, одружений, проживає із сім’єю… обставини, що пом’якшують покарання, до яких суд відносить повне визнання вини та щире каяття, відсутність обставин, які б обтяжували покарання», — ідеться у вироку суду, який дійшов висновку, що обвинуваченому слід призначити покарання у виді штрафу в межах санкції статті обвинувачення в редакції, яка діяла на час вчинення кримінального правопорушення.

Вирок ще не набрав законної сили і може бути оскаржений до апеляційного суду.

Поділитися посиланням:
FacebookTelegramViberWhatsAppTwitter

Новини партнерів


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Я ознайомився/лася та погоджуюся з Правилами коментування та Політикою конфіденційності


Теґи публікації


Вам також може бути цікавоЧитайте у цій рубриці