Перед судом постане чоловік, що шляхом обману заволодів ділянкою на Хмельниччині

За процесуального керівництва Старокостянтинівської місцевої прокуратури слідчим відділом Старокостянтинівського відділу ГУНП в області проведено досудове розслідування у кримінальному провадженні за фактом неправомірної безоплатної приватизації земель державної власності.

Так, Конституцією України та Земельним кодексом України кожному громадянину гарантується право на безкоштовне отримання земельної ділянки у визначених законом розмірах.

Зокрема, для ведення особистого селянського господарства безоплатна передача землі із фондів державної та комунальної власності здійснюється у розмірі не більшому ніж 2 гектари.

Реалізація цієї норми закону проводиться шляхом подачі особою, яка бажає отримати земельну ділянку у власність, до органу виконавчої влади або місцевого самоврядування клопотання. В ньому заявник підтверджує, що раніше ним земельні ділянки даної категорії в межах норм безоплатної приватизації не отримувались.

«Старокостянтинівською місцевою прокуратурою виявлено випадки зловживання окремими громадянами вказаним конституційним правом», — повідомив перший заступник керівника місцевої прокуратури Мирослав Попадюк.

Як зазначає Прокуратура Хмельницької області, житель міста Остріг Рівненської області, приховуючи факт одержання землі в межах норм безоплатної приватизації на території Шепетівського району, повторно безоплатно набув у власність для ведення особистого селянського господарства ще одну земельну ділянку площею 2 гектари на території Старокостянтинівського району Хмельницької області.

При цьому, з корисливих мотивів, до відповідної заяви, поданої до Головного управління Держгеокадастру в області, він вніс неправдиві відомості щодо наявності права на безоплатну приватизацію землі.

За результатами досудового розслідування зібрано достатню кількість доказів вчинення вказаною особою кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 190 КК України (шахрайство).

Обвинувальний акт у вказаному кримінальному провадженні направлено для розгляду до суду.

Окрім того, за позовом прокурора наказ Головного управління Держгеокадастру в області, яким громадянину у власність надано земельну ділянку вартістю 120 тис. грн, визнано недійсним.

Поділитися посиланням:
FacebookTelegramViberWhatsAppTwitter

Новини партнерів


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Я ознайомився/лася та погоджуюся з Правилами коментування та Політикою конфіденційності


Теґи публікації


Вам також може бути цікавоБезоплатна правова допомога

Читайте у цій рубриці