Міжнародні військові навчання «Чисте небо-2018» завершилися, але пілоти не відпочивають

Нещодавно завершились міжнародні військові навчання «Чисте небо-2018» та нашим пілотам спочивати ніколи… 29 та 30 жовтня у бригаді тактичної авіації імені Петра Франка відбулись льотні зміни.

Відновлення та підтримання навичок у техніці пілотування, навігації та бойового застосування вдень та вночі у простих метеоумовах — ось основні задачі, котрі були заплановані на два льотних дні. Та й дійсно, небесна канцелярія створила всі погодні умови для польотів — чисте небо, відсутність хмар та помірний вітер.

Поруч з виконанням вправ на бойове застосування, льотчики-інструктори «ставили на крило» молодих офіцерів-льотчиків. Під пильним контролем досвідчених асів «соколята» виконували вправи на пілотування.

Льотні зміни відбулись, і кожна служба, котра взяла участь у організації польотів відпрацювала якнайкраще.

Хочеться розповісти про одну з груп, котра забезпечує польоти.

Посадка літака — один із найважливіших і чи не найтяжчих етапів польоту. Літак знижується по висоті та скидає оберти двигуна, торкається колесами шасі злітно-посадкової смуги, здійснює певну довжину пробігу і викидає гальмівний парашут, тим самим сповільнюючи швидкість.

Саме про групу підготовки та регламенту гальмівних парашутних систем піде мова. Очолює групу капітан Олександр С. — досвідчений фахівець та дисциплінований офіцер.

Напередодні льотної зміни відбувається вкладання гальмівних парашутів.

Процес, скажу я вам, не з легких, адже вага парашута майже півсотні кілограм. Спочатку парашут розтягують на всю його довжину, акуратно розправляють стропи та куполи і потім вкладають у спеціальний контейнер.

Декілька вправних рухів, встановлення запобіжних чек — і парашут готовий до застосування на літаку.

Лишається завантажити його на спеціальний причіп і відвезти на стоянку літаків. По приземленню літака парашути знову доставляються у приміщення групи і процес повторюється знову. Тож хлопці з групи підготовки та регламенту гальмівних парашутних систем проблем зі спортивною підготовкою не мають, особливо у вправах, де потрібно мати справу з важкою вагою. Ця група — лише маленький «гвинтик» у складній системі забезпечення польотів, але її праця надзвичайно важлива. Удачі вам, «гальмівники»!

Удачі й усім воїнам-авіаторам і нових вдалих льотних змін.

Нагадаємо, у Старокостянтинові стартували міжнародні навчання «Чисте небо-2018».

Поділитися посиланням:
FacebookTelegramViberWhatsAppTwitter

Новини партнерів


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Я ознайомився/лася та погоджуюся з Правилами коментування та Політикою конфіденційності


Теґи публікації


Вам також може бути цікавоЧитайте у цій рубриці