Перші в Україні: Хмельницький затвердив другий План дій «Партнерства «Відкритий Уряд»
Хмельницький — перше місто в Україні, яке ухвалило другий План дій у межах Ініціативи «Партнерство «Відкритий Уряд». Хмельницький долучився до Ініціативи «Партнерство «Відкритий Уряд» у 2020 році, пройшовши відбір серед 110 міст світу.
У межах першого Плану дій, реалізованого у 2021–2022 роках, громада досягла помітних результатів у впровадженні відкритого врядування та цифрових сервісів для мешканців.
Зокрема, у Хмельницькому було цифровізовано послуги ЦНАПу, наповнено геопортал громади 83 реєстрами відкритих даних та додано модуль з оцифрування та нанесення на онлайн мапу зелених насаджень.
«Розроблений та почав реалізовуватись план дій «Зелене місто» та відкрито «Гуфі-Центр». Саме ці дві ініціативи дозволили громаді вибороти перше місце в міжнародному конкурсі проєктів з впливу та інновацій на місцевому рівні (Local InnovationAward)», — зазначає Хмельницька міська рада.
Для покращення цифрових компетенцій жителів громади Хмельницька міська централізована бібліотечна система провела цикл навчальних онлайн тренінгів з інформаційної та кібербезпеки для користувачів.
Отримані результати стали основою для подальших кроків громади у впровадження принципів відкритості, прозорості та підзвітності.
Саме ці принципи відображені у другому Плані дій із впровадження у Хмельницькій міській територіальні громаді Ініціативи «Партнерство «Відкритий Уряд» на 2026–2027 роки, що передбачає реалізацію таких ключових напрямів:
- безбар’єрність: створення інклюзивного середовища за допомогою цифрових інструментів, партнерства з бізнесом і розробки комплексного бачення безбар’єрної громади;
- цілі сталого розвитку: інтеграція глобальних цілей у місцеву політику, впровадження цифрових рішень для моніторингу прогресу;
- цифрові можливості: розвиток цифрових навичок жителів громади, створення смарт-просторів і розширення доступу до сучасних технологій у населених пунктах;
- екологічна відповідальність: формування екологічної культури та відповідального споживання, створення сучасної інфраструктури, забезпечення прозорого управління екопроєктами.



























Залишити відповідь