Хмельницький центр зайнятості хотів стягнути з клієнтки гроші, які вона отримала, як безробітна

Хмельницький центр зайнятості хотів стягнути з клієнтки гроші, які вона отримала, як безробітна

Хмельницький міський центр зайнятості звернувся до суду з позовом до колишньої клієнтки про стягнення з неї безпідставно набутих коштів. Пояснив: за даними звірки з Управлінням Пенсійного фонду в м. Хмельницькому, жінка, отримуючи державну допомогу з безробіття, водночас перебувала в цивільно-правових відносинах із ТОВ «Ізі Кредит». Про це вона не повідомила центр зайнятості, відтак безпідставно отримала від держави 8557 грн допомоги.

Стягнути цю суму з клієнтки установа просила Хмельницький міськрайонний суд, утім у задоволенні позову він відмовив.

Центр зайнятості оскаржив рішення до апеляційного суду. На його думку, те, що жінка уклала договір цивільно-правового характеру з ТОВ й не повідомила про цю обставину, є законною підставою для стягнення з неї суми виплаченої допомоги з безробіття. Посилання суду першої інстанції на те, що вона не отримувала за цим договором грошей, центр зайнятості уважає безпідставним.

Як встановив суд, хмельничанка була зареєстрована у центрі зайнятості як безробітна: з 8 квітня 2021 року й по 30 червня 2021 року вона отримала 8557 гривень державної допомоги. За даними УПФ у період із 14 квітня по 27 травня 2021 року вона перебувала у трудових відносинах з ТОВ «Ізі Кредит», проте жодного доходу не одержувала.

Апеляційний суд звертає увагу, що за Законом України «Про зайнятість населення», безробіття — соціально-економічне явище, за якого частина осіб не має змоги реалізувати своє право на працю та отримання заробітної плати (винагороди) як джерела існування.

При цьому необхідними умовами для визнання особи безробітною і для виплати відповідної грошової допомоги є не формальне укладення нею цивільно-правової угоди на виконання певних послуг, а реальне зайняття діяльністю та отримання доходу (прибутку) від такої діяльності, який необхідний людині для забезпечення її фізичного існування.

«Отже, немає правових підстав для задоволення позову з огляду на те, що [відповідачка] на час звернення із заявою про надання статусу безробітного та після надання такого статусу не працювала, та не отримувала грошової винагороди за таку роботу», — констатує суддівська колегія.

Тож Хмельницький апеляційний суд залишив без змін рішення місцевого суду та відхилив апеляційну скаргу центру зайнятості.

Поділитися посиланням:
FacebookTelegramViberWhatsAppX

Підписатися на наші новини у месенджерах:

Новини партнерів


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Я ознайомився/лася та погоджуюся з Правилами коментування та Політикою конфіденційності

Теґи публікації


Вам також може бути цікаво


Чоловік попросив скористатись телефоном, а натомість перевів собі понад 60 тисяч гривень
Мешканець Хмельницького після дзвінка «банкіра» втратив понад 100 тисяч гривень
Жінка із Шепетівщина звернулася до суду, аби призначив зятя опікуном її недієздатного сина
Пенсіонер із Хмельниччини так і не визнав своєї вини: сексуальне насильство стосовно дитини

Читайте у цій рубриці


У Хмельницькому дітлахи познайомилися зі світом Героїв без зброї
10 років супроти ворога: ювілей створення спецроти поліції Хмельниччини «Богдан»
В одній із громад Хмельниччини людей лякає запах води з крана
На Хмельниччині за кермом вантажівки вияивли небезпечного водія
FacebookTelegramViberWhatsAppX