Полонському історичному музею подарували унікальне фарфорове панно

Полонському історичному музею подарували унікальне фарфорове панно

Мова йде про унікальне фарфорове панно авторства Петра Іванченка. Його виконано за мотивами твору Лесі Українки «Лісова пісня». Такий щедрий подарунок зробив для Полонського історичного музею Андрій Мельничук.

«Наразі триває акція «Подаруй музею експонат». Кожен охочий має можливість презентувати експонат, який стане гарним доповненням існуючої колекції», — зазначають у Полонському музеї.

Автор подарованого панно, Петро Михайлович Іванченко, народився 23 вересня 1908 року в селі Андріяшівка Лохвицького повіту Полтавської губернії, нині — Сумська область. Закінчивши початкову школу, навчався малюванню у місцевого маляра, а з 1924 року — у Глинській профшколі, в 1928 році Петро, отримавши атестат техніка-технолога керамічної промисловості, поступив на навчання у Межигірський художньо-керамічний технікум, який через рік був реорганізований в художньо-керамічний інститут, але провчився лише до початку третього курсу, так як інститут у 1931 році перевели в Київ і перейменували в Український інститут силікатів. У 1935 році Петро Михайлович отримав диплом художника-скульптора керамічної промисловості закінчивши Одеський художній інститут.

Продовжуючи експериментувати з глазур’ю і фарбами, художник їздить на великі підприємства переймаючи досвід кращих майстрів порцеляни. Під час цих мандрівок Петра Іванченка зустріла війна, яка закінчилась двома пораненнями і ще більшою жадобою до життя і творчої праці.

Будучи художником, майстер активно розробляє нові власні форми для виробництва, особливу увагу приділяє виготовленню декоративних, тематичних ваз. Свою творчість у якості художника й технолога Іванченко повністю присвятив Полонському фарфоровому заводу, директором якого став у 1963 році. Під його керівництвом з 1964 по 1971 рік проводилась капітальна реконструкція приміщень і перехід підприємства переважно на випуск дешевої продукції, виготовленої механізованим способом. На місці старих пристосованих приміщень виросли нові, світлі корпуси з сучасним обладнанням.

Петро Іванченко як людина, яка втілила свою мрію в життя, створивши підприємство високого рівня, з 1972 року перейшов на творчу роботу, звільнившись з посади директора. З цього часу починається новий плідний період у творчості майстра. Загальний виробничий стаж Петра Іванченка складає 62 роки, до останнього дня він ходив на роботу та створював унікальні порцелянові вироби. Його життя і творчий шлях назавжди пов’язаний з історією Полонського фарфорового заводу.

«В експозиції фарфору та кераміки Полонського історичного музею твори майстра займають гідне місце. Отож, запрошуємо відвідати наш музей», — кажуть в музеї.

Читайте також:

Поділитися посиланням:
FacebookTelegramViberWhatsAppX

Підписатися на наші новини у месенджерах:

Новини партнерів


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Я ознайомився/лася та погоджуюся з Правилами коментування та Політикою конфіденційності

Теґи публікації


Вам також може бути цікаво


Какие бывают подарочные корзины
У Полонному молодик тікав від сусіда
На Шепетівщині покарання отримав водій авта, який на смерть збив ровесника на мотоциклі
На Шепетівщині водійка наїхала на 4-річного хлопчика

Читайте у цій рубриці


Як онук великого коронного гетьмана був господарем Нетішина і Кривина
Великдень і пасочки: як язичницька спадщина окупувала найвеличніше християнське свято
Як середньовічний магнат на Хмельниччині замок будував
Після аварії на ЧАЕС потяг «москва-Хмельницький» перестав курсувати не одразу
FacebookTelegramViberWhatsAppX