Полонському історичному музею подарували унікальне фарфорове панно

Полонському історичному музею подарували унікальне фарфорове панно

Мова йде про унікальне фарфорове панно авторства Петра Іванченка. Його виконано за мотивами твору Лесі Українки «Лісова пісня». Такий щедрий подарунок зробив для Полонського історичного музею Андрій Мельничук.

«Наразі триває акція «Подаруй музею експонат». Кожен охочий має можливість презентувати експонат, який стане гарним доповненням існуючої колекції», — зазначають у Полонському музеї.

Автор подарованого панно, Петро Михайлович Іванченко, народився 23 вересня 1908 року в селі Андріяшівка Лохвицького повіту Полтавської губернії, нині — Сумська область. Закінчивши початкову школу, навчався малюванню у місцевого маляра, а з 1924 року — у Глинській профшколі, в 1928 році Петро, отримавши атестат техніка-технолога керамічної промисловості, поступив на навчання у Межигірський художньо-керамічний технікум, який через рік був реорганізований в художньо-керамічний інститут, але провчився лише до початку третього курсу, так як інститут у 1931 році перевели в Київ і перейменували в Український інститут силікатів. У 1935 році Петро Михайлович отримав диплом художника-скульптора керамічної промисловості закінчивши Одеський художній інститут.

Продовжуючи експериментувати з глазур’ю і фарбами, художник їздить на великі підприємства переймаючи досвід кращих майстрів порцеляни. Під час цих мандрівок Петра Іванченка зустріла війна, яка закінчилась двома пораненнями і ще більшою жадобою до життя і творчої праці.

Будучи художником, майстер активно розробляє нові власні форми для виробництва, особливу увагу приділяє виготовленню декоративних, тематичних ваз. Свою творчість у якості художника й технолога Іванченко повністю присвятив Полонському фарфоровому заводу, директором якого став у 1963 році. Під його керівництвом з 1964 по 1971 рік проводилась капітальна реконструкція приміщень і перехід підприємства переважно на випуск дешевої продукції, виготовленої механізованим способом. На місці старих пристосованих приміщень виросли нові, світлі корпуси з сучасним обладнанням.

Петро Іванченко як людина, яка втілила свою мрію в життя, створивши підприємство високого рівня, з 1972 року перейшов на творчу роботу, звільнившись з посади директора. З цього часу починається новий плідний період у творчості майстра. Загальний виробничий стаж Петра Іванченка складає 62 роки, до останнього дня він ходив на роботу та створював унікальні порцелянові вироби. Його життя і творчий шлях назавжди пов’язаний з історією Полонського фарфорового заводу.

«В експозиції фарфору та кераміки Полонського історичного музею твори майстра займають гідне місце. Отож, запрошуємо відвідати наш музей», — кажуть в музеї.

Читайте також:

Поділитися посиланням:
FacebookTelegramViberWhatsAppTwitter

Новини партнерів


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Я ознайомився/лася та погоджуюся з Правилами коментування та Політикою конфіденційності

Теґи публікації


Вам також може бути цікавоУ Полонному горів будинок
Художник-аквареліст подарував полонському музею гроші
За кордоном загинув заробітчанин із Полонного
На Полонщині продаж хати не відбувся через смерть покупця, але жінка повернула лиш частину авансу
У Полонному мешканці стурбовані стосовно пасажирських перевезень
На Шепетівщині вінничанин упродовж години обікрав і пограбував двох жінок

Читайте у цій рубриціЧи насправді архітектора репресували через схожість приміщення Шепетівської РДА з тризубом
У Славуті останній із Сангушків загинув мученицькою смертю
На Хмельниччині науковці встановлюють вік найстарішого міста. Що знайшли археологи
Цей день в історії: у селі на Шепетівщині розстріляли пів тисячі євреїв
У сусідньому з Шепетів­ським районі громада власним коштом будує меморіал Армії УНР
Музей Миколи Островського у Шепетівці відкрили 42 роки тому