Виробництво пакетів в Україні: технології, матеріали та форми

Виробництво пакетів в Україні: технології, матеріали та форми

Людство придумало безліч речей, які роблять наше життя простіше і краще. До них відноситься і поліетиленовий пакет, який може бути упаковкою для продукту, так і тарою для перенесення вантажу. Сучасне виробництво пакетів на очах еволюціонує. Наприклад, сьогодні в Україні вже роблять не тільки пластикові пакети, а і їстівні для бактерій і не шкідливі природи біологічні пакети.

Огляд видів пакетів в Україні та їх характеристик

Український ринок упаковки швидко розвивається та змінюється разом зі світом — встигає догодити вибагливому покупцю та задовольнити потреби українського бізнесу. З’явилися лідери галузі, такі за завод, що випускає пакети під торговою маркою МПАК, які впроваджують найпередовіші технології, задають тренди та темпи розвитку галузі упаковки. На підприємстві можна замовити поліетиленові пакети з логотипом на будь-який смак і для будь-яких цілей. Які бувають пакети та чим вони відрізняються?

Якщо говорити про те, з чого роблять пакети, то виробництво пакетів в Україні сьогодні пропонує споживачеві та бізнесу два види пакетів із різної сировини:

  1. Поліетиленові пакети з ПВД, ПНД, ПСД — зручні, легкі, міцні пакети, які витримують до 15–20 кг. Після набрання чинності Законом № 1489-IX, який наклав заборону на поширення в Україні тонких та надтонких пластикових пакетів, випускаються тільки з плівки товщиною від 50 мкм. Тепер вони стали багаторазовими і ще міцнішими. набагато міцніше багатьох тканих «еко-шоперів».
  2. Біо пакети з крохмалю — розкладаються кульки, які вже через 6–12 місяців у компості або на звалищі перетворюються на калюжку води та біомасу. Біорозкладна плівка має характерні відмінності. вона м’якша за поліетилен і поступається йому за міцністю. Але споживачі та бренди, які виступають за захист довкілля, не вважають це мінусом. Адже пакет для пакування продуктів, за статистикою, «живе» буквально кілька годин. Тому якщо ми не хочемо використовувати пакети багаторазово, краще, щоб вони швидко зникали, а не забруднювали природу.

Рекомендація для бізнесу: замовляти виготовлення біологічних пакетів потрібно тільки у своїх, перевірених українських виробників, які гарантують якість. Тому що за дешеві китайські пакети з позначкою «БІО», які на перевірку зазвичай виявляються зовсім не біорозкладними, доведеться заплатити великий штраф. У виробника також можна дізнатися, чим відрізняються пакети біо від поліетиленових, щоб не купити випадково заборонену в Україні упаковку.

Виробництво пакетів в Україні: технології, матеріали та форми

Типи пакетів:

  1. Пакет майка з логотипом — використовується переважно у супермаркетах як упаковка для покупок.
  2. Брендований пакет банан — Упаковка для непродовольчих товарів. Який вигляд має пакет банан? Це прямокутний або квадратний кульок із прорубною ручкою овальної форми, за яку він і отримав свою назву.
  3. Пакет петля — часто виготовляється із повнокольоровою печаткою. Використовується як пластикова сумка та упаковка для подарунків.

Виробництво пакетів в Україні: технології, матеріали та форми

Технологічні особливості виробництва та їх вплив на якість пакетів

Технологія виробництва пластикових та біорозкладних пакетів складається з кількох етапів:

  1. З сировини методом екструзії роблять плівку у вигляді рукава або напіврукави.
  2. На плівку наносять зображення: логотип, рисунок, текст. Друк на пакетах може проводитись різними методами. Якщо вам потрібна швидкість, якість та низька ціна, але ви не хочете болісно вибирати два з трьох, то замовляйте флексодрук.
  3. На пакеторобній машині з рукава або напіврукави роблять готові пакети: зварюють шви, вирубують або приварюють ручки.

Зміна в дизайні та функціональності пакетів

У сучасних умовах жорсткої ринкової конкуренції кожен елемент маркетингової стратегії має велике значення. Наприклад, функціональність та дизайн пакета з логотипом впливають на те, як споживач сприймає ваш бренд.

Виробництво пакетів в Україні: технології, матеріали та форми

Тому потрібно замовляти пакети у виробника, який піклується про якість та красу упаковки. Наприклад, на заводі, який робить пакети під торговою маркою МПАК, замовникам пропонують пакети петля з м’якою поліетиленовою та жорсткою пластиковою ручкою, пакети банан із донною складкою різної величини. Також на заводі встановлена ​​8-колірна флексографічна машина і можна замовити пакети з логотипом з повнокольоровим друком та фотодруком, які виділятимуться на тлі пакетів ваших конкурентів, підвищуватиме впізнаваність вашого бренду та збільшуватиме продажі. Про те, які розміри пакетів роблять, можна дізнатися на сайті виробника.

Порівняння способів виробництва пакетів в Україні та за кордоном

В Україні використовують найпередовіші європейські технології виробництва, включаючи вторинну переробку пластику, повнокольоровий друк на пакетах, виробництво біологічних пакетів з крохмалю. У наших найближчих «неєвропейських» сусідів справи не так добре. Наприклад, багато закордонних виробників упаковки лише мімікрірують під зелені бренди, видаючи заборонені у всьому цивілізованому світі пакети, що оксорозкладаються за еко-пакети.

Поділитися посиланням:
FacebookTelegramViberWhatsAppX
Підписатися на наші новини у месенджерах:

Теґи публікації


Вам також може бути цікаво


Що таке пакети-саше і де вони використовуються
Більше ніж просто конструктор: креативні ідеї з використання Lego
Використання нестандартних ємностей у різних галузях: від пластику до металу
Брендування крафт-пакетів у сучасному світі

Читайте у цій рубриці


Особливості виготовлення та замовлення пам’ятників
Нейродерміт: що це і як його лікувати
Порівняння дизайну і конструкції б/в MacBook Pro і MacBook Air
Секрет молодості: як біоревіталізація допоможе зберегти молодість обличчя?
FacebookTelegramViberWhatsAppX