Кому вигідна торгівля на крові?

Кому вигідна торгівля на крові?

Аби економічно не посилювати ворога, краще його заблокувати. Можливо саме таким принципом керуються ініціатори акції блокування «Торгівлі на крові», яка триває ще з січня 2017 року. Перший «редут» на Донеччині прихильники блокади облаштували на залізничній колії поблизу Бахмута, 26 січня.

З того часу до активістів приєдналися військові, волонтери та дехто з місцевих. Нещодавно з чергової поїздки на cхід України повернулися волонтери з Шепетівки. У п’ятницю гість редакції — волонтер Євген Ступак розповів побачене на торгівельній блокаді.

Євгене, розкажіть про учасників блокади, хто серед активістів?

— Те, як відгукується про учасників блокади той самий В’ячеслав Аброськін, мовляв, серед активістів лише «зброд з усіх областей», раніше судимі, іноземці — щира неправда. У блокаді беруть участь переважно колишні атовці, тобто демобілізовані. Серед активістів є волонтери Харківщини та Запоріжжя.

Яка доцільність блокувати залізницю на Донеччині?

— В голові просто не вкладається, як сьогодні можна дозволити проводити торгові операції з окупованими територіями, коли Україна перебуває в стані війни? З офіційних зведень, лише за останній тиждень загинуло більше десятка українських військових і близько вісімдесяти отримали важкі поранення. Це дійсно торгівля на крові наших захисників, бо ж рух товарів не заборонений офіційно.

Не всім до вподоби цей процес. Як ставляться до нього місцеві жителі?

— Я особисто бачив кількох жителів Бахмута й Гірського, що нині волонтери. Ці люди активно допомагають блокаді. Свідомих мешканців цих територій дістало все, що відбувається на їхній землі. Зокрема кожні десять хвилин курсують ешелони з піском, вугіллям, відбувається прокат сталі. Тобто що було до війни, продовжується й нині.

Якщо цей захід такий важливий, аби, скажімо, виснажити ворога, чому у нього є противники?

— Насамперед варто зазначити, що не є прибічниками такі особи, які заробляють на війні. Серед них народні депутати, керівники підприємств, що розташовані на Донеччині та Луганщині. Всі ці особи отримують певну вигоду з окупованих територій, відкати.

На вашу думку,  можна повернути окуповані регіони за допомогою блокади?

— Потрібно підтримати військових, що з усіх сил боронять цілісність України. Заблокувати ворога економічно — досить дієвий метод. Пригадайте дії Геннадія Москаля, коли він був на посаді очільника окупованої Луганської області: як тільки розпочиналися обстріли з боку противника, він давав розпорядження: відключати світло, воду, газ. Всі ці вигоди необхідні для життєзабезпечення, і бойовики швиденько припиняли обстріли.

Як збираєтеся підтримувати учасників блокади?

— Волонтери, що підтримують цей процес, вже співпрацюють та ведуть переговори з цього приводу. Маємо намір змінювати тих учасників, що тривалий час перебували у блокаді. Активісти налаштовані рішуче і планують стояти до перемоги.

Дякую вам за розмову!

 

Як автор матеріалу, я навмисно вживала такі слова «війна», «відкати», «ворог» та «окупант». Оскільки за три роки військових дій на території України всі, вищезгадані поняття, дуже часто продовжують використовувати «під соусом» АТО, прибуток від бізнесу за кордоном, Росія та торговий партнер. Можливо, настав час, коли варто називати речі своїми іменами?

Поділитися посиланням:
FacebookTelegramViberWhatsAppX

Підписатися на наші новини у месенджерах:

Новини партнерів


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Я ознайомився/лася та погоджуюся з Правилами коментування та Політикою конфіденційності

Теґи публікації


Вам також може бути цікаво



Із сусідньої з Хмельниччиною області постачали граніт на пам’ятники «хорошим» рашистам
У місті на Шепетівщині відкрили алею на честь загиблих на війні захисників
Спецпризначенець Зима із Хмельниччини потрапив на війну в 19 років
На Шепетівщині у день весняного рівнодення виготовили «пташок Перемоги»
В одній із громад Хмельниччини просять не перетворювати центр на стихійний ринок
Волонтери з Ізяславщини виготовляють «лютих пташок»

Читайте у цій рубриці



На Хмельниччині вночі збили три ворожі цілі
У Львові поховають загиблого прикордонника з Шепетівщини
Спецпризначенець Зима із Хмельниччини потрапив на війну в 19 років
Росія вербує найманців з країн Африки, Азії та Латинської Америки: чому їдуть на смерть?
Потужна ворожа атака: у прокуратура повідомили, що пошкоджено на Шепетівщині
На Хмельниччині з-під завалів будинку дістали дівчину (Відео)
FacebookTelegramViberWhatsAppX