ДСНС закликає громадян до спільної боротьби з корупцією

ДСНС закликає громадян до спільної боротьби з корупцією

Корупція — що це таке? Багато з нас неодноразово чули це слово, але не всі розуміють його значення. Більш зрозуміло про корупцію можна сказати так: це використання службового становища для власної вигоди. Корупція буває системною та випадковою, великою та малою. Що ж до проявів корупції, які найчастіше мають місце у нашому повсякденному житті, то вони є такими: хабарництво, здирництво, кумівство, обман, розтрата бюджетних коштів, зловживання владою.

Прикро, але в наш час це явище є частиною всіх сфер життєдіяльності людини. За результатами одного з досліджень, близько дев’яноста відсотків наших громадян змушені були давати хабарі. Для України проблема протидії корупції є однією з найактуальніших. Об’єктивні фактори її розвитку свідчать про те, що корупція створює суттєву небезпеку для життєдіяльності суспільства.

Ефективна протидія корупції вимагає здійснення чітких профілактичних заходів, усунення умов і можливостей корупції. І, головне, корупцію, як соціальне зло, можна подолати, лише об’єднавши зусилля державних структур, правоохоронних органів, трудових колективів, громадськості. Успіх у цій справі залежатиме від тісної щоденної співпраці й персонального внеску кожного. І нарешті, слід зазначити, що досвід багатьох країн свідчить про активність громадян, зацікавлених у подоланні корупції, що є головною передумовою виявлення корупційних правопорушень і ефективності антикорупційних заходів. Водночас, за висновком багатьох експертів, проблемним є саме пункт про активне громадянське суспільство. Адже не лише в Україні, але й у багатьох країнах люди хочуть не так боротьби з корупцією загалом, як боротьби з конкретними корупціонерами: щоб високопоставлених чиновників публічно ловили на хабарах та демонстративно карали. Водночас ті ж таки громадяни хочуть залишити для себе можливість за власні хабарі мати можливість «прискорити справу», «уникнути штрафу» чи отримати «першочергову допомогу». Але так не буває. Країни або ж борються з усіма проявами корупції, або ж розводять руками та знаходяться у тому стані, в якому знаходяться.

Побороти корупцію має захотіти не лише влада, але й суспільство. Бо корупція — це не лише той, хто «бере». Це й той, хто «дає». Дослідженнями встановлено, що кількість людей, які дають хабарі, більша від кількості людей, котрі беруть. Тобто люди схильні давати хабарі навіть тоді, коли у них їх не вимагали.

Закон України «Про запобігання корупції» визначає корупцію як діяльність осіб, уповноважених на виконання функцій держави, спрямовану на протиправне використання наданих їм повноважень для одержання матеріальних благ, послуг, пільг або інших переваг.

Разом з тим, корупція відноситься до сфери суспільної та особистої етики поведінки, коли одні вважають за можливе незаконно отримувати матеріальні блага за виконання своїх службових обов’язків, а інші готові надавати ці блага.

Поки будуть вдосконавлюватись механізми боротьби з корупцією, кожен може суттєво зменшити корупційні ризики для себе, детально вивчивши процедуру надання необхідної послуги з боку держави. Найкращим способом боротьби з корупцією на персональному рівні є знання вимог законодавства, — саме таку правову допомогу та надання консультацій намагаються запровадити завдяки зусиллям керівника Головного управління ДСНС України у Хмельницької області. Проте, на жаль, громадяни не завжди спрямовують свої зусилля на законні способи, намагаючись знайти «обхідні» шляхи через сумнівні «знайомства», що часто є звичайним шахрайством. Чим краще людина знатиме законодавство та механізми вирішення певного питання, тим захищенішою вона буде від корупції.

Корупція в системі ДСНС — це не тільки скоєні злочини, але й заплямування честі й гідності тих, хто покликаний захищати громадян. У підрозділах ДСНС на сьогодні приділяється особлива увага роботі, направленій на попередження фактів хабарництва серед співробітників ДСНС, аби не допустити втягнення працівників у корупційну діяльність. Робота підрозділів ДСНС у сфері протидії корупції спрямована на забезпечення максимальної прозорості своєї діяльності. Працівники, котрі здійснюють пожежний та техногенний нагляд, розміщують в засобах масової інформації матеріали, направлені на роз’яснення громадянам своїх функцій, вимог нормативних документів щодо забезпечення пожежної та техногенної безпеки. Дієвим засобом у боротьбі з корупцією є консультації, що надаються громадянам з питань діяльності підрозділів ДСНС.

Варто сказати також про сектор з питань запобігання та виявлення корупції, який створений та успішно працює (про вдалість роботи свідчать як статистичні показники по області, так і визнання колег з інших правоохоронних структур) вже кілька років у Головному управлінні ДСНС України у Хмельницькій області, куди ви можете звернутися з питань неправомірних дій працівників підрозділів Державної служби (м. Хмельницький, вул. Героїв Чорнобиля 1/1, каб. 12, телефон 69-91-98 або за електронною адресою bezpeka@mns.km.ua).

Поділитися посиланням:
FacebookTelegramViberWhatsAppX

Підписатися на наші новини у месенджерах:

Новини партнерів


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Я ознайомився/лася та погоджуюся з Правилами коментування та Політикою конфіденційності

Теґи публікації


Вам також може бути цікаво



На Хмельниччині двічі рятувальники відчиняли двері, де опинилися замкненими малюки
На Хмельниччині лелече гніздо впало всередину колодязя разом із птахом
На Шепетівщині горіла суха трава: ДСНС назвала причину
На Хмельниччині посадовець ВЛК вимагав гроші за «списання» пораненого військовослужбовця
За добу на Хмельниччині сталося 12 пожеж: сім із них — через підпал
Цієї ночі вогонь наробив біди у будинку в Шепетівці

Читайте у цій рубриці



Коштовні годинники, елітні авто та старі пожежні депо: цікаві лоти на держторгах
Як дізнатись, чи є ви потенційним отримувачем субсидії
Хто матиме право на відстрочку і «бронювання» – аналітики пояснюють закон про мобілізацію
Хмельницькобленерго закликає економити електроенергію у вечірні години
Переселенці на Хмельниччині та ще у двох областях можуть отримати гроші на оренду житла
70 тисяч гривень доплати для військових «на нулі»: ВРУ ухвалила постанову
FacebookTelegramViberWhatsAppX