У Хмельницькому взялися за пішоходів. Шепетівка — на черзі

Операцію «Пішохід» патрульні поліцейські розгорнули у місті Хмельницькому. Адже говорять, що третина всіх аварій, яких можна було б уникнути, — з вини пішоходів.

Що дивно, найбільш сумлінними є школярі. Вони переходять дорогу лише у визначених для цього місцях. А дорослі, які мали б подавати приклад, частенько нехтують правилами, наражаючи на небезпеку не лише себе, а й водіїв.

— Часто трапляються ситуації, коли пішоходи, маючи намір перейти дорогу по «зебрі», роблять це в останній момент — перед автівкою, або ж розраховують, що автомобіль встигне проїхати, поки вони дійдуть до певного місця. Однак, згідно з Правилами дорожнього руху, водій повинен зупинитися. І реагувати потрібно миттєво. В цей момент, під час екстреного гальмування, водій може створити аварійну ситуацію для тих, хто рухається позаду, — розповідає шепетівчанин Євген.

Натомість, у Правилах дорожнього руху йдеться:

«Пішоходам забороняється виходити на проїзну частину, не впевнившись у відсутності небезпеки для себе та інших учасників руху; раптово виходити, вибігати на проїзну частину, в тому числі на пішохідний перехід».

За порушення правил дорожнього руху не тільки водіям загрожує відповідальність, а й пішоходам.

— Нехтуючи правилами, громадяни порушують статтю 127 Кодексу України про адміністративні правопорушення — Порушення правил дорожнього руху пішоходами, велосипедистами та особами, які керують гужовим транспортом, і погоничами тварин, — розповідає начальник сектору моніторингу Шепетівського ВП Володимир Шевчук. — Непокора пішоходів сигналам регулювання дорожнього руху, перехід ними проїзної частини у невстановлених місцях або безпосередньо перед транспортними засобами, що наближаються, невиконання інших правил дорожнього руху — тягнуть за собою попередження або накладення штрафу в розмірі трьох неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (51 грн). Порушення правил дорожнього руху особами, які керують велосипедами, гужовим транспортом, і погоничами тварин, — тягне за собою накладення штрафу в розмірі п’яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (85 грн). Ті самі порушення, вчинені особами, зазначеними в частинах першій або другій цієї статті, які перебувають у стані сп’яніння, — тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі восьми неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (136 грн). Порушення, передбачені частиною першою або другою цієї статті, що спричинили створення аварійної обстановки, — тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (170 грн) або громадські роботи на строк від двадцяти до сорока годин.

Відтак, шепетівчанам варто добряче подумати, перед тим, як перебігати дорогу в невстановленому місці, або ж на червоне світло світлофора, адже поруч можуть чатувати полісмени.

Втім, чи допоможуть штрафи більш відповідально ставитися до власного життя та безпеки шепетівчанам — покаже час.

— Зрештою, життя та здоров’я кожного в його руках, — підсумував Володимир Шевчук. — Адже не слід забувати, що автодорога, як і транспортні засоби, — джерело підвищеної небезпеки!

Отож, будьте обачні та обережні!

Поділитися посиланням:
FacebookTelegramViberWhatsAppTwitter

Новини партнерів


2 коментарі до статті «У Хмельницькому взялися за пішоходів. Шепетівка — на черзі»

  1. Дмитро коментує:

    Повинна бути не одноднівна операція , а сестиматичні перевірки . Пішоходи поводяться у Хмельницькому нахабно , нехтують рухом та червоним світлом . На некерованих світлофором переходах ідуть повільно , тримаючи мобільний телефон біля вуха , мовляв крута , навіть з грудними дітьми так само себе поводять , не раз бачив і маю докази на відеореестраторі .

  2. Shershen коментує:

    Як водій скажу, що дуже багато пішоходів переходячи дорогу будь то по пішоходному переході чи у невстановленому місці не дивляться спочатку ліворуч, а потім праворуч і йдуть собі як то має бути. А ще одна проблема – мобілки. Переходячи дорогу розмовляє по телефону і по сторонам взагалі не дивляться, а переходять дорогу як по пішохідному переході чи поміж нього майже перед транспортним засобом. Таких потрібно штрафувати не 51 грн., а хоча б 1000 грн. А то страждають із-за тих порушників водії транспортних засобів.


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Я ознайомився/лася та погоджуюся з Правилами коментування та Політикою конфіденційності


Теґи публікації


Вам також може бути цікавоЧитайте у цій рубриці