Шепетівська єпархія залишається в РПЦ?

Шепетівська єпархія залишається в РПЦ?

Нещодавно Міністерство культури опублікувала список релігійних організацій, які мають змінити назву, тобто, конкретно вирішитися, чи ідентифікувати себе як РПЦ. У переліку релігійних організації, які підпадають під дію частини 7 статті 12 Закону України «Про свободу совісті та релігійні організації», потрапила Шепетівська і Славутська єпархія. Центр, якому вона підпорядковується, — Російська православна Церква. Такого висновку дійшла релігієзнавча експертиза, пише «Урядовий кур’єр».

Експертиза визначила п’ять церков, управління яких перебуває у Росії: Українська Православна Церква (в єдності з Російською Православною Церквою (УПЦ МП); Руська (Російська) Істинно-Православна Церква (РІПЦ); Руська (Російська) Старообрядницька Церква (Безпопівська згода), інша назва — Древлеправославна Поморська Церква (ДПЦ); Руська (Російська) Древлеправославна Церква (РДЦ Новозибківська згода); Руська (Російська) Православна Старообрядницька Церква (РПСЦ).

То ж вищезгадані організації, а це парафії, релігійні братства, монастирі, духовні семінарії, училища та академії — мають упродовж трьох місяців внести в свої статути відомості про те, що їхні керівні центри знаходяться в Росії, подати документи на реєстрацію. Релігійним організаціям, які діють на території України та є частиною цих об’єднань також доведеться змінити назву.

Шепетівська єпархія залишається в РПЦ?

Відомий не лише на Хмельниччині Різдво-Богородичний чоловічий монастир Шепетівського району, що в селі Городищі, також є релігійною організацією, що підпорядковується РПЦ. Його та інші храми, монастирі та братства Шепетівської та Славутської єпархії зазначено у переліку організацій, що підлягають перейменуванню. Всього у цьому списку рівно 1 тисяча парафій Хмельниччини, які мають вказати в назві про пряме підпорядкування Російській православній церкві.

Цікаво, що до вказаного переліку ввійшли церкви Ізяславщини та інших районів області, які раніше оголосили про перехід до Православної церкви України. Чому так сталося, в коментарі пояснив очільник Хмельницької та Кам’янець-Подільської єпархії ПЦУ Антоній Махота, мовляв, церкви, що перейшли до помісної, в реєстрі їх ще не зняли з обліку, бо вони ще в процесі перереєстрації.

Щодо ведення діалогу в процесі переходу до лона Православної церкви України парафій Шепетівщини, то в цій справі нещодавно єпархія ніби крапку поставила: 29 січня під час зборів духовенства єпархії всі священнослужителі одноголосно підтримали залишитись в канонічній Церкві на чолі з Блаженнішим Митрополитом Київським і всієї України Онуфрієм.

Шепетівська єпархія залишається в РПЦ?

Радилося священство на чолі з очільником Шепетівської єпархії архієреєм Євсевієм у Свято-Михайлівському кафедральному соборі міста Шепетівки. Цією радісною для РПЦ звісткою поділилися вже на сайті Української православної церкви, тієї, що в єдності з МП.

Шепетівська єпархія залишається в РПЦ?

Щодо канонічності останньої, то нагадаємо, що Патріарх Росії Кирило ще 15 жовтня 2018 року під час засідання синоду в Мінську припинив євхаристійне спілкування з Констатинопольським патріархатом, тобто, фактично закликав своє священство не звершувати спільні богослужіння з кліриками Константинопольського Патріархату, а мирянам не причащатися в храмах, що під юрисдикцією Константинопольського патріархату. За місяць відповідне рішення прийняв і очільник УПЦ МП митрополит Онуфрій під час священного синоду 13 листопада.

То ж від нині «канонічним» клірикам РПЦ і УПЦ МП та вірянам зась до храмів в Стамбулі, в США, в Анталії, на Криті і на острові Родос, кількох десятків храмів і в різних містах Європи та більшості монастирів, скитів та калив на Святій Горі Афон (вони перебувають в юрисдикції Константинопольського Патріархату).

Також нагадаємо, що не одне десятиліття «московські каноністи» вказували клірикам Київського патріархату щодо їхньої неканонічності, мовляв, їх не визнає Вселенський патріарх. А нині і самі розірвали з Константинополем євхаристійне спілкування.

Поділитися посиланням:
FacebookTelegramViberWhatsAppTwitter

Новини партнерів


21 коментар до статті «Шепетівська єпархія залишається в РПЦ?»

 1. Михаил Штогрин коментує:

  жаль. сьвідомість людей розбалансована.

 2. Tetyana Yarmolyuk коментує:

  Нехай прихожани роблять висновки з цього всього.
  Живемо в Україні чи де? І за чий кошт ця єпархія живе?
  Молодці, так тримати, так скоро і Путін Шепетівкою керувати буде.

 3. Ира Антощук коментує:

  Слава Богу!!!

 4. Svetlana Simagina коментує:

  Закомунячиная Шепетівка! Треба пару поколінь,щоб позбавитись цієї корости.

 5. Tetyana Yarmolyuk коментує:

  А громаду питати не потрібно чи вистачає їхнього зборища? Поясніть будь ласка,а то щось не зрозуміло.

 6. Sveta Lukomskay коментує:

  Слава Богу🕊🕊🕊

 7. Наталия Черныш коментує:

  Скільки ще цей бардак буде керувати мізками наших прихожан? А мізки наших пенсіонерів керуються словами наставників, тобто осьцих батюшок. В основному в церкву ходять пенсіонери, а вони ще живуть сссром. З ким не спілкуєшся із них, всі- яка разніца., і несуть останні копійки і ходять по вулицях і по базарах“колядують” щоб батюшки не повмирали з голоду. Ця затурканість вже починає нестерпно нервувати. Як можна приймати рішення , непитаючи у людей за чий рахунок були побудовані ці собори і чиій землі . За що ми боремось, до чого йдемо, вперед чи назад в ссср? прикро!

  • Вл коментує:

   Подбайте про свою душу, а не перейматесь чужими мізками. Так вчить Християнська мораль.

 8. Михаил Штогрин коментує:

  Це залежить від батюшок . а люди підуть за отаманом Чи служити рідній державі чи кацапському Гундяеву.

 9. Віктор Д. коментує:

  Кожен вправі обирати в яку церкву ходити. Нагайкою нікого в новостворену структуру, що не визнана всіма православними церквами, ніхто прихожан не зажене. Віруючі в церкву до Бога ходять, а не до Путіна чи Порошенка. А фраза про думку громади(в релігійному відношенні) звучить просто абсурдно.

 10. В коментує:

  ФСБешні батюшки і далі відрощуватимуть пуза?)))

 11. Alisa Baggins коментує:

  Ось ви тут всі пишите, що повинна це питання вирішувати громада, а не священники єпархії. А чому громада? І взагалі чому вся Шепетівська і Славутська єпархія має кудись переходити? В нас є Українська греко-католицька церква, римо-католицька, Українська православна церква МП і Українська православна церква КП, яка стала ПЦУ. Що це за такий політичний флешмоб із обов’язковим переходом єпархії. Хоче хтось із членів нашої шепетівської громади ходити до ПЦУ – ходіть, ніхто не забороняє, хто хоче ходити до УПЦ МП – також ходіть. Не потрібно через те, що хтось чогось чи когось наслухався, за собою тащити всіх. У нас вільне віросповідання і демократична країна і не потрібно використовувати методи СРСР.

 12. А що, в Україні вже РПЦ? Путін вже прийшов? А Порошенко саме збирався на виборах з ним змагатися… 🙂

 13. Vlad Zablotskyi коментує:

  Позор

 14. ЯКЩО УВАЖНО ПРОЧИТАТИ СВЯТЕ СВЯТЕ ПИСЬМО,ТО ПОСЕРЕДНИКІВ МІЖ БОГОМ І ЛЮДЬМИ ВЗАГАЛІ НЕМАЄ! Де сказано,що на 8-ий день створив церкву!

 15. Олександр коментує:

  Читайте закон. Рішення про перехід приймає громада. Що там підтримали служителі самосвяченого московського каганату – до дупи.

  • Віктор коментує:

   Ду дупи той закон, що суперечить Конституції. Не вправі: католики, греко-католики, різноманітні сектанти, протестанти, прихожани синагоги, атеїсти та сатаністи (які є також членами громади !), визначати долю православного храму.

 16. Свобода совісті і релігії? Пішла в ту капличку що біля міліції купити свічки, бо мама померла, то вони нам свічки не продали бо вони від мацковського патріархату. То де їхня совість? Гнати в шию і як найшвидше

 17. Olena Krayevska Fokina коментує:

  Прочитавши щойно дея
  кі коментарі- чудно- дивно,ви де живете?Хто ви,чого чекаєте,чому радієте? Ви серйозно?В нас йде 28 рік Незалежності,гинуть хлопці на передовій,а ви так нічого і не зрозуміли,не зрозуміли головне,що таке Батьківщина!!!Страшно,що серед цих зомбованих багато вчительок міста,а чому ви дітей маєте далі навчати,шановні,що РЦ в Шепетівці,це добре ???!!!!Питання для роздумів…

 18. Ірина коментує:

  А чому громаду не спитали??? Попи живуть за наш рахунок і пожертви зокрема, а служать Путін?! це не церква, а помийка-я туди більше не ногою!!!!!!!!!


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Я ознайомився/лася та погоджуюся з Правилами коментування та Політикою конфіденційності

Теґи публікації


Вам також може бути цікавоІз жовтня буде посилено відповідальність за перевантажені фури
У Сервісних центрах роз’яснюють що таке реєстрація й перереєстрація та зняття з обліку транспортного засобу
Православна церква України запустила власний мобільний застосунок
У Шепетівці перейме­ну­ванню підлягають ще 8 вулиць і 2 провулки
Охочі одружитися зможуть подати потрібні документи через «Дію»
На Хмельниччині у Сервісних центрах МВС при переоформленні автівок виявили підроблені документи та осіб у розшуку

Читайте у цій рубриціЗ 1 жовтня змінюється система забезпечення пацієнтів інсуліном
Із обігу вилучили понад 2 тонни масла та дитяче харчування відомого бренду
У Міністерстві роз’яснили, які заклади освіти працюватимуть дистанційно з 23 вересня
У Міністерстві культури пропонують не переносити вихідні для деяких державних свят
Гарячі ціни. Чому тарифи на тепло і воду повзуть вгору?
Розмитнити авто можна буде через Дію