За що штрафуватимуть батьків?

З 28 серпня 2018 року набула чинності нова редакція статті 184 Кодексу України про адміністративні правопорушення, якою значно посилено відповідальність батьків або осіб, які їх замінюють, за ухилення від виконання обов’язків щодо забезпечення необхідних умов життя, навчання та виховання неповнолітніх дітей. Замість 4 пунктів, які були раніше, тепер дана стаття містить 7. Деталі нововведення пояснила Катерина Купрацевич, начальник служби у справах дітей.

— В першу чергу, слід зазначити, що тепер немає такого виду покарання як «попередження». Введено нові, досить значні грошові штрафи для батьків та осіб, які їх замінюють. Якщо перший раз батьки притягуються до відповідальності за даною статтею, то таке правопорушення потягне на штраф від 850 до 1700 гривень, а якщо і це не допоможе, і недогляд за дітьми буде зафіксовано повторно протягом року, то в подальшому штраф для горе-батьків буде уже від 1700 до 5100 гривень, що є доволі значними сумами, які доведеться віддати із сімейного бюджету, або в разі несплати які будуть вирахувані з будь-яких доходів правопорушника працівниками Державної виконавчої служби. Аналогічне покарання передбачено і для тих батьків, чиї діти віком від 14 до 16 років скоюють правопорушення. А за вчинення дітьми діянь, що містять ознаки злочинів, батьків тепер будуть штрафувати на суму від 1700 до 5100 гривень.

Наскільки мені відомо, що віднедавна можуть накласти штраф на одного із батьків, який належно не виконує свої обов’язки?

— Також одним із суттєвих нововведень статті 184 КУпАП є передбачена відповідальність за невиконання рішення органу опіки та піклування щодо визначення способів участі у вихованні дитини та спілкуванні з нею того з батьків, хто проживає окремо від дитини. Тепер того з батьків, хто перешкоджає іншому спілкуватися, бачитися з дитиною чекає штраф від 1700 до 2550 гривень, а якщо таке правопорушення вчинене матір’ю чи батьком повторно — то штраф уже буде від 2550 до 5100 гривень та тимчасове обмеження того з батьків, з ким проживає дитина, у праві виїзду за межі України та обмеження у праві керування транспортним засобом — до виконання рішення в повному обсязі.

Нині багато нарікань батьків щодо вивезення дітей за кордон без згоди батьків. Що передбачено у законі?

— Передбачена відповідальність батьків і за умисне порушення встановленого законом обмеження щодо строку перебування дитини за межами України у разі самостійного вирішення питання про тимчасовий виїзд дитини за межі України тим із батьків, з яким рішенням суду визначено, або висновком органу опіки та піклування підтверджено місце проживання цієї дитини, — за таке правопорушення передбачене накладення штрафу від 1700 до 3400 гривень.

Чи торкнулися зміни у законодавстві діяльності посадових осіб?

— Кодекс України про адміністративні правопорушення доповнено новою статтею 188–50, якої раніше не було в нашому законодавстві. Відтепер невиконання законних вимог посадових (службових) осіб органу опіки та піклування, недопущення тим із батьків або тим з інших членів родини, з яким проживає дитина, або особою, яка проживає з таким із батьків (дитиною), посадових (службових) осіб органу опіки та піклування до обстеження умов проживання дитини, створення перешкод посадовим (службовим) особам органу опіки та піклування при здійсненні інших покладених на них законом повноважень — тягнуть за собою накладення штрафу від 850 до 1700 гривень. Ті самі дії, вчинені повторно протягом року після накладення адміністративного стягнення, — тягнуть за собою накладення штрафу від 1700 до 5100 гривень.Отож, шановні батьки, щоб не доводилося сплачувати такі великі грошові штрафи із коштів сімейного бюджету, необхідно належним чином утримувати і виховувати своїх дітей, забезпечувати їх навчання. Діти мають бути під постійним батьківським доглядом, адже в разі ухилення батьків від виховання дітей, скоєння дитиною злочину чи правопорушення батьки будуть сплачувати доволі значні суми штрафів. А якщо і це не допоможе — то наступним кроком може стати відібрання дітей від таких батьків, або навіть позбавлення батьків батьківських прав.

Поділитися посиланням



Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *


Теґи публікації



Вам також може бути цікаво



Новини партнерів


Читайте у цій рубриці