Хмельниччина посіла друге місце у рейтингу формування ОТГ

Згідно з даними моніторингу Мінрегіону, Хмельниччина займає друге місце серед областей у рейтингу формування ОТГ. Об’єднані територіальні громади займають площу 11373 кв. км із 20645 кв. км площі області, що становить 55,1 %. Із 605 територіальних громад протягом 2015–2018 року об’єдналося 338 (55,9 %), з них лише 10 (23,8 %) мають кількість жителів менше 5 тис. осіб. Із 1272,9 тис. мешканців Хмельниччини 475,2 тис. проживають на території об’єднаних територіальних громад, а це 37,3 %. Повідомляє Шепетівська РДА.

— Громади приєднувалися б ще активніше, якби обласні ради та державні адміністрації прийняли нарешті перспективні плани формування громад, що охоплюють усю територію регіонів. Там, де це не передбачено перспективним планом, громади не можуть приєднуватисяні довже створених ОТГ, ні, що особливо важливо, до міст обласного значення, — підкреслив перший заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України В’ячеслав Негода.

Добровільне об’єднання громад триває, моніторинг демонструє, що 116 районів з 490 (не враховуючи 25 окупованих районів) досі не беруть участі у цьому процесі.

— Моніторинг ситуації в районах, де об’єднання громад не відбувається, доводить, що місцевим лідерам там так і не вдалося впоратися зі страхами, розвінчати міфи, здолати скептицизм мешканців та представників громад, схилити противників реформи на бік змін. Там вирішили чекати — навіть попри безперспективність та невигідність цієї позиції в фінансовому та політичному сенсі, — зазначив В’ячеслав Негода.

Також моніторинг демонструє пришвидшення процесу приєднання громад: 92 громади — у процесі приєднання до 60 вже створених ОТГ, 12 громад приєднуються до міст обласного значення.

Нагадаємо, що на Шепетівщині створено 4 3 ОТГ: Судилківська, Ленковецька, Грицівська.

Поділитися посиланням:
FacebookTelegramViberWhatsAppTwitter

Новини партнерів


1 коментар до статті «Хмельниччина посіла друге місце у рейтингу формування ОТГ»

  1. Взагалі-то, на Шепетівщині створено 3 ОТГ, а не 4.🤔🤔🤔


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Я ознайомився/лася та погоджуюся з Правилами коментування та Політикою конфіденційності


Теґи публікації


Вам також може бути цікавоЧитайте у цій рубриці