ТОВ «Подільський господар»: від мрії до успішного проекту

Проект «Тваринництво» Корпорації «Сварог Вест Груп» представлений підприємствами, основними видами діяльності яких є молочне тваринництво. Наразі у складі компанії функціонує 10 ферм та молочно-товарних комплексів у Хмельницькій та Чернівецькій областях, а за кількістю ВРХ компанія вийшла на показник близько 9 тис. голів, в тому числі 4,3 тис. особин дійного стада. Про одне із успішних підприємств напрямку розповідає генеральний директор Сергій Володимирович Малярчук.

Сергію Володимировичу, розкажіть про історію заснування ТОВ «Подільський господар».

— Підприємство було засновано 16 вересня 2004 р. і стало одним із перших, яке ввійшло до групи компаній «Сварог Вест Груп». Минуло чотирнадцять років і ми подолали значний шлях від невеликого господарства у селі Пиляї Шепетівського району, де було поставлено 200 бичків на відгодівлю, до сучасних молочно-товарних комплексів та ферм.

Чому молочне, а не м’ясне тваринництво?

— На початку свого створення ми орієнтувалися на м’ясний напрямок. У той період ми не мали в розпорядженні найсучаснішого обладнання передових світових виробників, у нас ще не працювали спеціалісти, які переймали досвід у найкращих тваринників світу. Але у нас була потужна, амбітна й висококваліфікована команда. З часом та досвідом стало зрозуміло, що м’ясо не має стабільної ринкової ціни, а от на молоко завжди є попит і відповідна вартість.

Які породи корів маєте на утриманні? Чому саме їм надаєте перевагу?

— На фермах компанії утримуються різні породи корів: Українська чорно-ряба, Червоно-ряба молочна порода, які пристосовані до місцевих умов та стійкі до хвороб, а також Джерсей, Голштинська. На одній із ферм корпорації вирощують єдину в Україні Білоголову українську породу. Ці корови характеризуються високими надоями та жирністю молока, однак низькою потребою в кормах і міцним здоров’ям, тому саме їм надаємо перевагу.

Яка робота проводиться на підприємстві в напрямку покращення генетики стада?

— Звичайно у сфері молочного тваринництва не останню роль, для оптимального виробництва молочної продукції, відіграє генетичний фонд поголів’я. Тому, в нашому господарстві селекційно-племінна справа ведеться на високому рівні з використанням Системи управління молочним скотарством «Інтесел Орсек». Проводиться бонітування та оцінка молодняку на всіх періодах вирощування для покращення генетики стада. Використовується спермопродукція найкращих биків-плідників американської та канадської селекції, саме цей генетичний матеріал продукує надій молока у канадських, американських, ізраїльських фермах близько — 50, 60 і 70 літрів на корову.

Чи дотримуються на підприємстві принципів гуманного ставлення до тварин?

— Звісно, на усіх комплексах поголів’я утримується безприв’язно, забезпечено оптимальний мікроклімат в будівлях та зручні стійлові місця з вільним доступом до корму. Наші ферми мають високотехнічне інженерне обладнання, яке забезпечує хороші умови, а також приготування та точне дозування кормів. Одним з основних принципів діяльності підприємства є забезпечення комфорту та здоров’я тварин, бо лише здорове поголів’я може забезпечити сталий прибуток.

На які українські чи іноземні ферми хочеться рівнятися?

— Молочне тваринництво є важливим напрямом у розвитку корпорації, саме ця галузь забезпечує стабільні фінансові надходження протягом всього року. Лише за умов послідовного вирішення низки ключових завдань проекту, можливо налагодити ефективне виробництво високоякісного молока. Тому, ТОВ «Подільський господар» і Корпорація «Сварог Вест Груп» в цілому поставили собі за мету стати найкращими, найбільш професійними виробниками в Україні, на яких будуть рівнятися українські та закордонні колеги.

Яким заводам-партнерам реалізуєте продукцію?

— Ми працюємо з такими партнерами, як: ПАТ «Тернопільський молокозавод» («Молокія»), ПрАТ «Дубномолоко» (сири «Комо»), ТОВ «Молочний візит», ВМЗПРАТ «Рошен», ПРАТ «Козятинський м’ясокомбінат», ПАТ «Агро-продукт».

Чи вистачає Вам власної сировини? Чи здійснюєте збір молока у населення на території діяльності?

— Впроваджуючи передові технології, наше підприємство йде до збільшення виробництва високоякісної продукції. Ми — виробники, а не заготівельники. Корпорація «Сварог Вест Груп» не має потреби купувати молоко у населення, адже у агрохолдинга є власні ферми, на яких і відбувається виробництво молока, що виготовляється дотримуючись відповідних технологій.

Який, на Вашу думку, головний принцип ведення молочного тваринництва в Україні?

— Основою будь-якого виробництва є правильний менеджмент. В нашому випадку: дотримання вимог та технологій при забезпеченні кормами, вирощування молодняка та виробництві продукції — ось основні принципи. Для хорошого розвитку бізнесу молочного тваринництва важлива увага до основних складових: персоналу, якості молока, годування, умов утримання, селекції і розмноження тварин, автоматизованих ресурсів і правильного управління фермою.

Поділіться планами розвитку підприємства на майбутнє?

— В майбутньому ми хочемо збільшити поголів’я ВРХ та його продуктивність, що призведе до розширення кількості робочих місць. А у глобальних планах — розвивати вітчизняне тваринництво.

Поділитися посиланням:
FacebookTelegramViberWhatsAppTwitter

Новини партнерівТеґи публікації


Вам також може бути цікавоЧитайте у цій рубриці