Для чого реєструвати сайт як онлайн-медіа

Для чого реєструвати сайт як онлайн-медіа

Відповідно до законодавчих змін в медіасфері, з’явився новий термін «онлайн-медіа» — суб’єкт у сфері ЗМІ, який системно поширює інформацію в будь-якому форматі (текстовий, ауді- чи аудіовізуальний) на власній вебсторінці. Згідно з чинним законодавством, онлайн-медіа можуть реєструватися добровільно в реєстрі суб’єктів у сфері медіа, який веде Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення. В даній статті юристи компанії OGP описують навіщо потрібно реєструвати онлайн-медіа.

Реєстрація онлайн-медіа хоча і є необов’язковою, однак має свої привілеї. Одним з головних привілеїв реєстрації вебсторінок є те, що після реєстрації вони одержують чіткий, зрозумілий, юридично закріплений статус медіа. Тобто, професійна журналістська діяльність таких суб’єктів повноцінно захищається з точки зору законодавства, в тому числі Кримінального кодексу України.

Важливою перевагою реєстрації онлайн-медіа є можливість підтвердити статус журналіста. Журналіст — працівник суб’єкта медіа, який займається збором, опрацюванням та поширенням інформації. Для підтвердження статусу журналіста видається відповідне посвідчення. Серед реквізитів даного посвідчення міститься інформація про найменування та вид медіа, його ідентифікатор у реєстрі суб’єктів у цій сфері. Тобто, журналіст може отримати посвідчення працюючи тільки в зареєстрованому медіа.

Дуже важливим плюсом зареєстрованих ЗМІ в порівнянні з незареєстрованими є спрощена відповідальність. Законодавство не звільняє від відповідальності не зареєстровані організації, а навпаки застосовуються жорсткіші санкції. Наприклад, якщо не зареєстрована організація вчинить незначне правопорушення 3-чі за місяць, то накладається штраф. На зареєстроване онлайн-медіа в такому випадку штраф накладуть у разі вчинення 5 незначних порушень за місяць.

Наступним привілеєм в реєстрації вебсайту є можливість проходження безвідмовної акредитації. Відповідно до законодавства журналісти можуть проходити акредитацію з метою створення сприятливих умов для їх діяльності. Для проходження акредитації журналіста потрібно підготувати заяву журналіста або подання медіа. До заяви додається посвідчення журналіста, яке як нам вже відомо видають тільки зареєстровані медіа. У поданні зазначається загальна інформація про організацію, в тому числі його ідентифікатор в реєстрі Нацради. Якщо всі документи подати відповідно до вимог законодавства в акредитації не мають права відмовити.

Однією з переваг зареєстрованих організацій є можливість одержувати певну державну підтримку. Для одержання такої підтримки встановлюються критерії: бути зареєстрованим, публікувати інформацію для дітей, про культуру тощо. Також, зареєстровані онлайн-медіа можуть брати участь у конкурсах і тендерах з метою висвітлення діяльності органів державної влади й місцевого самоврядування.

Новим законодавством запроваджено механізм співрегулювання, до основних функцій якого належить: розробка Нацрадою спільно з представниками медіа критеріїв, щодо інформації, яка заборонена до поширення; спільний розбір конкретних справ про порушення медіа певних обмежень (експертиза), участь у розробці правил та кодексів тощо. Привілеєм участі в органах спів регулювання наділені зареєстровані онлайн-медіа.

Підсумовуючи можна додати, що онлайн-медіа має право вибору щодо реєстрації, однак саме реєстрація надає даному суб’єкту велику кількість переваг.

Поділитися посиланням:
FacebookTelegramViberWhatsAppX
Підписатися на наші новини у месенджерах:

Теґи публікації


Вам також може бути цікаво


Гідеса, соціальна працівниця та журналістка: три українки балотуються до Європарламенту
На Хмельниччині жінці не вдалося зареєструвати авто-двійник
Доброволець із Хмельниччини був вражений роботою сервісного центру
У Шепетівці анонсували традиційний оздоровчий захід: встигніть зареєструватися

Читайте у цій рубриці


Врожай-2024: чи впорається Україна з викликами на третьому році війни?
Кашлюк не лікується кобилячим молоком та замовляннями: про небезпеку захворювання розповіла лікарка з Шепетівки
ВЛК для бронювання та призовникам до 25 років не потрібна — постанова уряду
Енергоатом попереджає: відключень електроенергії стане більше
FacebookTelegramViberWhatsAppX