Євген Руденко про майбутнє DeFi: переосмислення фінансів

Євген Руденко про майбутнє DeFi: переосмислення фінансів

Експерт в галузі блокчейну та президент благодійної платформи 2x.energy, Євген Руденко, розповів про важливість та перспективи децентралізованих фінансів (DeFi), які вони відкривають перед суспільством.

Децентралізований світ

DeFi (децентралізовані фінанси) — це сегмент, що включає фінансові продукти та послуги, доступні будь-якому користувачеві з підключенням до Інтернету, і працює без участі банків чи будь-яких інших посередників. Основна ідея полягає в тому, щоб використовувати блокчейн для створення фінансових рішень, які не потребують централізованих організацій для своєї роботи.

Основні риси DeFi:

  • Смарт-контракти: DeFi використовує їх для автоматичного здійснення угод, якщо виконуються певні умови.
  • Доступність: послуги DeFi доступні всім, хто має доступ до блокчейну.
  • Безпосередність: ви контролюєте свої кошти без посередництва банків чи інших організацій.
  • Різноманітність: DeFi має в собі позики, страхування, обмін, інвестування та інші фінансові послуги.

Більшість децентралізованих фінансових додатків побудовані на платформі Ethereum, яка дозволяє розробляти складні фінансові рішення за допомогою смарт-контрактів. Ethereum 2.0, майбутнє оновлення мережі Ethereum, може покращити масштабованість цих додатків.

Зміна ролі банків

Як зазначає Євген Руденко, у найближчому майбутньому децентралізовані фінанси суттєво зменшать роль банків та інших фінансових установ у загальній фінансовій системі по всьому світу. Зміна ролі банків у контексті розвитку децентралізованих фінансів (DeFi) передбачає поступове зменшення їхнього впливу на фінансову систему. Створюється можливість безпосередньо взаємодіяти з фінансовими послугами, оминаючи посередників, таких як банки. Це означає, що люди та компанії можуть керувати своїми фінансами без необхідності передачі контролю над ними банкам.

Така децентралізація може призвести до збільшення конкуренції у фінансовому секторі та стимулювати банки до інновацій та поліпшення своїх послуг. Однак це також вимагає від них адаптації до нових умов, зокрема, до викликів безпеки та конкуренції з боку децентралізованих фінансових платформ.

Виклики та перспективи

Розвиток DeFi сприятиме підвищенню доступності фінансових послуг для мільярдів людей, зокрема для тих, хто позбавлений доступу до традиційних банківських послуг. Проте, Євген Руденко підкреслює, що існують виклики, такі як безпека, регулювання та управління ризиками, які потрібно вирішувати для забезпечення стабільного та тривалого розвитку DeFi.

Майбутнє фінансів

DeFi відкривають нові можливості для страхування, благодійності та загального обміну грошима між людьми. Це важливий крок у створенні більш відкритої, ефективної та інклюзивної фінансової системи, яка зможе краще задовольняти потреби всіх учасників суспільства. Розвиток цих технологій може принести ще більше неймовірних інновацій та змін, які принесуть користь всьому світу.

Поділитися посиланням:
FacebookTelegramViberWhatsAppX
Підписатися на наші новини у месенджерах:

Теґи публікації


Вам також може бути цікаво


Роль бухгалтера у підготовці та аналізі фінансової звітності компанії
Матеріальна допомога від держави: в якому банку краще відкрити рахунок на соціальні виплати
Кредити для споживачів: у яких випадках їх варто брати?
Охорона та безпека банківських установ в Харкові: Досвід компанії OIB

Читайте у цій рубриці


У Міноборони розповіли, що робити зі статусом «у розшуку» в Резерв+
Українцям можуть збільшити тариф на електроенергію. Скільки платитимемо?
Нацбанк хоче обмежити перекази з карти на карту: визначено ліміт та кількість 
Укрпошта презентувала поштові марки на честь бригади «Азов»: кількість лімітована
FacebookTelegramViberWhatsAppX