В Україні може бути дефіцит важливого продукту

В Україні може бути дефіцит важливого продукту

В Україні стрімко дорожчає молоко як сировина, а слідом за ним і молочні продукти. У грудні 2023 року ціна молока-сировини досягла понад 15 грн за кілограм, це приблизно 30 % зростання за чотири місяці. Таке подорожчання зумовлене дефіцитом і, ймовірно, продовжиться у 2024 році. Про це OBOZ.UA розповіла керівниця відділу маркетингу оптового ринку сільгосппродукції «Шувар» Тетяна Попович.

— Щорічне скорочення чисельності великої рогатої худоби має значний вплив. Наприклад, кількість корів у 2023 році порівняно з 2017 роком знизилася майже на 40 %, — зазначила експертка.

Це призводить і до зростання цін на всю молочку. За даними Держстату, роздрібні ціни на таку продукцію зросли на 10 %. На початку 2024 року середня ціна на 1 л молока 3,2 % жирності становить вже 35 грн, а масло 72,5 % коштує в середньому 240 грн за кг.

— Високі ціни на внутрішні молочні продукти можуть призвести до збільшення їх імпорту. Підвищення витрат на енергію, пальне та логістику для переробних підприємств також сприяє зростанню цін, — попередила Попович.

Імовірно, що після збільшення імпорту ціни на молоко-сировину в Україні почнуть падати. Справа в тому, що переробні підприємства і так не мають достатніх оборотних засобів для підтримки високих закупівельних цін.

— Загальне збільшення вартості логістики, викликане війною, також впливає на ціни на продовольчі товари, включаючи молочні продукти. Загалом на ринку молока та молочних продуктів в Україні спостерігається період невизначеності, що характеризується високими цінами, зменшенням чисельності худоби та можливим збільшенням імпорту, — резюмувала спеціалістка.

Як підтверджувала гендиректорка Асоціації виробників молока Ганна Лавренюк, зменшення поголів’я корів справді призводить до нестачі молока в Україні.

— В Україні є досить суттєвий дефіцит молока-сировини. Насамперед для України це пов’язано не з економічними чинниками, а з наслідками військової агресії та фізичного знищення цілої низки підприємств, — пояснювала вона.

За її словами, ціни на молочні продукти можуть зростати протягом 2024 року. Крок підвищення становитиме до 10 %.

Як повідомляв OBOZ.UA, за рік в Україні змінилися ціни на всі основні групи продуктів харчування. Незважаючи на те, що загалом за рік — з грудня-2022 по грудень-2023 — їжа в Україні подорожчала на 3,7 %, на низку позицій ціни знизилися. Найбільше — на соняшникову олію, яка подешевшала на 14,9 %.

Поділитися посиланням:
FacebookTelegramViberWhatsAppX

Підписатися на наші новини у месенджерах:

Новини партнерів


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Я ознайомився/лася та погоджуюся з Правилами коментування та Політикою конфіденційності

Теґи публікації


Вам також може бути цікаво


Україна на крок ближче до перемоги: потужна підтримка на міжнародній арені
Врожай-2024: чи впорається Україна з викликами на третьому році війни?
На Шепетівщині усім селом скинулися на РЕБ для земляка, що воює
Історія лісівника із Хмельниччини, який повернувся із фронту додому

Читайте у цій рубриці


Україна відмовляється від дитбудинків сімейного типу: що буде натомість
Хмельницьке бюро СМЕ отримало нове сучасне лабораторне обладнання
Врожай-2024: чи впорається Україна з викликами на третьому році війни?
Кашлюк не лікується кобилячим молоком та замовляннями: про небезпеку захворювання розповіла лікарка з Шепетівки
FacebookTelegramViberWhatsAppX