Чим більше порушень, тим частіші перевірки

З 4 квітня в Україні запрацювала нова система контролю. Адже вступив у дію закон України «Про державний контроль за дотриманням законодавства про харчові продукти, корми, побічні продукти тваринного походження, здоров’я і благополуччя тварин» № 2042–19 від 18.05.2017. У розмові з в.о. на­чаль­ни­ка уп­равлін­ня Держпродспоживслужби в Шепетівському районі Віталія Савіцького ми дізналися, чого чекати від нововведення.

— Законодавство про державний контроль складається з Конституції України, цього Закону, Митного кодексу України, законів України «Про основні засади і вимоги до безпеки і якості харчових продуктів», «Про ветеринарну медицину», «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» та інших виданих відповідно до них нормативно-правових актів. Так, Постановою № 1104 до Переліку включено Держпродспоживслужбу та її територіальні органи (в частині заходів із здійснення державного ветеринарно-санітарного контролю, державного нагляду (контролю) за дотриманням санітарного законодавства, безпечністю та окремими показниками якості харчових продуктів, дотриманням законодавства про захист прав споживачів, державного нагляду у сферах карантину та захисту рослин). Враховуючи зазначене, Держпродспоживслужба та її територіальні органи мають право здійснювати планові та позапланові заходи державного нагляду (контролю).

Отож, здійснюватимуться перевірки без попереджень?

— З вступом в силу Закону відміняється необхідність отримання дозволу на проведення позапланової перевірки на підставі звернення фізичної особи (фізичних осіб) про порушення, що спричинило шкоду її (їхнім) правам, законним інтересам, життю чи здоров’ю, навколишньому природному середовищу чи безпеці держави, з додаванням документів чи їх копій, що підтверджують такі порушення (за наявності) в центральному органі виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у відповідній сфері державного нагляду (контролю), або відповідного державного колегіального органу.Ще однією суттєвою відмінністю є те, що з 04.04.2018 при проведенні планових перевірок суб’єкт господарювання не буде попереджатись за 10 днів як це є наразі. При цьому попередження фактично вже відбулося так як План проведення перевірок на 2018 рік розміщено на сайті ГУ ДПСС в Хмельницькій обл. в розділі Діяльність → Плани заходів держконтролю. В Плані вказано суб’єкта господарювання, дату та термін проведення перевірки, а також, сферу господарської діяльності яка підпадає контролю.

Віталіє Миколайовичу, за якою системою проходитимуть перевірки?

— Новим Законом передбачено планування на ризик-орієнтовному підході, який будується на трьох компонентах.

  1. Перший — вид продукції з якою працюєш. До прикладу якщо продукція рослинного походження, то нижчий ризик, тваринного — більший.
  2. Другий компонент — категорія. Виробник має більший ризик, перевізник — нижчий.
  3. Третя складова — результати попередніх перевірок. Формується система, в якій оператор ринку отримує відповідний бал. На основі балу визначається періодичність перевірок. В разі виявлення порушень оператор ринку зустріне частіше державного інспектора в себе на об’єкті, тобто, частота перевірок зростатиме.

Також, з 4 квітня 2018 року інспекторам Держпродспоживслужби, які проводитимуть перевірки господарюючих суб’єктів, не буде потрібна згода останніх для проведення відеофіксації процесу.Закон, дає право контрольному органу, тобто Держпродспоживслужбі, здійснювати відеофіксацію перевірок. Така робота буде проводитись і це зніме будь-які питання, або претензії щодо упередженості інспекторів.

Дякуємо за розмову.

Поділитися посиланням:
FacebookTelegramViberWhatsAppTwitter

Новини партнерів


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Я ознайомився/лася та погоджуюся з Правилами коментування та Політикою конфіденційності


Теґи публікації


Вам також може бути цікавоЧитайте у цій рубриці