Потерпілий від хуліганських дій домігся відшкодування в суді

Як захистити своє право на відшкодування шкоди якщо ви стали потерпілим від кримінального правопорушення пояснюють фахівці Шепетівського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги. Інформацію підготовлено в рамках загальнонаціонального правопросвітницького проекту «Я МАЮ ПРАВО!».

Потерпілим у кримінальному процесі може бути визнано фізичну особу, якій було завдано моральної, фізичної або майнової шкоди. Правами потерпілого особа починає користуватися або з моменту подання заяви про вчинення кримінального правопорушення щодо неї або ж моменту подання заяви про залучення її до провадження у якості потерпілого.

Сам факт подачі заяви про злочин або цивільного позову є лише першочерговим етапом для стягнення моральної шкоди з відповідача по справі.

Основною складністю у розгляді заяви про відшкодування моральної шкоди є доказування факту її спричинення, глибини страждань, обґрунтованість вартості такої шкоди.

З такою проблемою до Шепетівського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги звернувся громадянин, який належить до соціально незахищених верств населення. Під час консультування було встановлено, що клієнт центру є потерпілим від хуліганських дій іншої особи та справа знаходиться на розгляді у суді.

Для представництва та захисту інтересів потерпілого йому було призначено адвоката Сергія Спеціального, який, ознайомившись з матеріалами справи та зібравши необхідні докази, для підтвердження моральної шкоди у сумі 5 тис. грн та матеріальної — більше 2 тис. грн, подав цивільний позов до суду.

На підтвердження вказаних вимог, адвокат зазначив, що в результаті злочинних дій хулігана, потерпілому були спричиненні тілесні ушкодження, внаслідок яких потерпілий двічі перебував на стаціонарному лікуванні, наслідки яких досі відчуває та не відновив повністю свого здоров’я.

Крім цього, для підтвердження сум, вказаних у позові, адвокатом надано відповіді Шепетівської центральної районної лікарні про проведене лікування потерпілого, копії чеків на придбання ліків для здійснення лікування потерпілого.

Розглянувши в межах кримінальної справи позов потерпілого суд вирішив задовольнити вимоги потерпілого про стягнення моральної та матеріальної шкоди в повному обсязі.

Поділитися посиланням:
FacebookTelegramViberWhatsAppTwitter

Новини партнерів


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Я ознайомився/лася та погоджуюся з Правилами коментування та Політикою конфіденційності


Теґи публікації


Вам також може бути цікавоБезоплатна правова допомога
Безоплатна правова допомога
Безоплатна правова допомога

Читайте у цій рубриці