Юні шепетівчани готуються до Чемпіонату України зі спортивного самбо

В останні роки спортивне самбо набирає неабияку популярність. Відтак, аби позайматися саме цим єдиноборством, деякі шепетівчани для занять обрали сусіднє місто. І вже незабаром братимуть участь у своєрідному для себе екзамені — Чемпіонаті України зі спортивного самбо.

14-річний Антон Яворський спортивним самбо займається вже близько 6 років, його менший брат — 10-річний Андрій — трохи менше. А от їх товариш — 13-річний Дмитро Шидловський секцію відвідує лише близько 2-х років.

Оскільки в Шепетівці є лише бойове самбо, на тренування зі спортивного — їздять до міста Нетішина.

Самбо в перекладі означає «самооборона без зброї» та розділяється на два види: спортивне і бойове, між якими багато відмінностей. Самбо — це спортивне єдиноборство, що має популярність у багатьох країнах світу. На сьогоднішній день у самбо відомо кілька тисяч різних прийомів, які використовують, перш за все, не для нападу, а для захисту. А от бойове самбо передбачає нанесення ударів руками і ногами, але при цьому зберігається можливість робити різні прийоми: кидки, утримання, больові прийоми і так далі.

Шепетівчани обрали місто Нетішин теж невипадково. Адже саме тут майбутніх спортсменів готує майстер спорту з боротьби самбо, Заслужений тренер України — Геннадій Горохов. На його рахунку 20 майстрів спорту України, 6 майстрів спорту України міжнародного класу, 4 заслужених майстри спорту України. На чемпіонатах світу та Європи його вихованці здобули понад 50 медалей різного ґатунку.

Для Антона та Андрія вид спорту обирав їх тато — В’ячеслав.

— Заняття спортом розвиває такі риси характеру, як дисципліна, порядок, повага, цілеспрямованість. Тобто, працюємо над вихованням сильних як тілом, так і духом особистостей, — розповідає чоловік.

Однак, хлопці про такий вибір не шкодують, ба, більше, впевнено йдуть до перемог.

Шепетівчани постійні призери різноманітних чемпіонатів та змагань.

Отож, вже мають чималу добірку нагород — кубки, медалі та дипломи.

До тренувань хлопці підходять із неабиякою серйозністю. Тричі на тиждень відвідують спортивну секцію та ще виконують фізичні навантаження вдома.

— У нас нема свят чи вихідних, — зізнаються юні спортсмени. — Адже якщо пропустити кілька тренувань, ти просто вибиваєшся із графіку. А для того, аби щось досягти, заняття повинні бути систематичними.

Останні нагороди, які є в колекції юнаків, — призові місця, що здобули на Міжнародному турнірі в Харкові.

Звісно, наші самбісти, як і всі, дуже хвилюються перед кожними змаганнями. Однак, найкраще, що може бути для них — підтримка батьків і тренера та віра в їхні сили. До слова, за свої перемоги отримують і заохочення із боку родини.

Наразі юні спортсмени активно готуються до своєрідного екзамену — Чемпіонату України зі спортивного самбо, що відбуватиметься у Кароліно-Бугаз, що на Одещині.

Поділитися посиланням:
FacebookTelegramViberWhatsAppTwitter

Новини партнерів


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Я ознайомився/лася та погоджуюся з Правилами коментування та Політикою конфіденційності


Теґи публікації


Вам також може бути цікавоЧитайте у цій рубриці