Селяни Шепетівщини відстояли свою школу в суді

Батьки учнів Лозичанської ЗОШ подали позовну заяву до Судилківської ОТГ Шепетівського району про визнання протиправним та скасування рішень сільської ради «Про затвердження положення про Лозичанську філію Судилківської ЗОШ 1-3 ступенів».

Під час попередніх судових засідань Шепетівського міськрайонного суду, про що ми повідомляли нещодавно, дію рішень сільської ради припинили, але батьки учнів з нетерпінням чекали на остаточне рішення до початку нового навчального року.

На чергове засідання, яке призначили на 31 серпня, представники сільської ради не прийшли. Звернулися у письмовій формі до суду з проханням пояснити, на яких підставах призупинено дію рішень сесій. А також надали пояснення про причини відсутності на засіданні, бо представники від Судилківської ОТГ у цей день перебувають у відрядженні в Хмельницькому. Але попросили не продовжувати розгляд справи без їхньої участі.

Суд не взяв до уваги звернення відповідачів та продовжив слухання по справі без їхньої участі.

Адвокат Валерій Федоров

Представник позивача — адвокат Валерій Федоров зазначив, що такі дії представників влади можна розцінювати, як не повагу до  суду.

— У сільській раді працює багато людей, яких могли делегувати в відрядження, — зауважив адвокат.

Позивач Людмила Швець

Позивачі Людмила Швець та Оксана Чижинська звернулися до суді з проханням зберегти їхню школу.

— Я багатодітна мама, — зазначила пані Людмила, мама п’ятьох дітей. — Поки в селі діє школа, у села є перспектива розвитку.

Позивач Оксана Чижинська

— Селяни вірять, що їхню думку почують у суді та школу не закриють, — додала пані Оксана. — Діти дуже люблять свою школу, йти в Судилків вчитися категорично відмовляються.

Під час дебатів адвокат Валерій Федоров зазначив:

— На підставі яких законів прийняті рішення Судилківської сільської ради? Постанова, яка прописувала механізм закриття школи, скасована ще в 2015 році.

Отож, суд виніс ухвалу — визнати протиправними та скасувати рішення сесії 8-го скликання Судилківської сільської ради. Та стягнути з відповідівада у справі судовий збір у розмірі 640 гривень.

Селяни повірили, що свої права таки варто захищати.

— Дуже боялася судитися, — додала Людмила Швець, — інтереси наших дітей все ж таки вище власних побоювань.

Хоча 1 вересня учні прийдуть у Лозичанську ЗОШ, а не у філію Судилківської школи, та ще рано говорити про перемогу селян. Адже рішення суду може бути оскаржено у Вінницькому апеляційному адміністративному суді.

Поділитися посиланням:
FacebookTelegramViberWhatsAppTwitter

Новини партнерів


1 коментар до статті «Селяни Шепетівщини відстояли свою школу в суді»

  1. Olena Vakhmyanina коментує:

    молодці всі б так


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Я ознайомився/лася та погоджуюся з Правилами коментування та Політикою конфіденційності


Теґи публікації


Вам також може бути цікавоБезоплатна правова допомога

Читайте у цій рубриціБезоплатна правова допомога