У Шепетівському районі напередодні навчального року піднявся скандал

У селі Лозичне Шепетівського району батьки учнів місцевої школи подали позов до Шепетівського міськрайонного суду на сільську раду Судилківської ОТГ. Адже від 30 червня прийнято рішення про реорганізацію навчального закладу: залишити учнів молодшої школи, а старших довозити в опорну школу, яка знаходиться за три кілометри.

— В нашій школі створені всі умови для навчання та дозвілля дітей, — розповіла позивачка Оксана Чижинська, мама чотирикласниці Лозичанської ЗОШ І–ІІ ступенів. — Батьки вважають, що прийняте рішення Судилківською сільською радою порушує права їхніх дітей на отримання якісної освіти.

Нині у школі в 1–9 класах навчається майже 60 дітей, а також відвідують ДНЗ ще до 30.

— Ми ремонт школи та садочка робили власними руками, — ділиться Валентина Омецинська, мама третьокласника Лозичанської ЗОШ І–ІІ ступенів. — Батьки купували меблі, інвентар, підготовлювали документи на відкриття. Сьогодні депутати сільської ради вирішили зробити зі школи філію Судилківської школи, тому діти з 5-го класу перейдуть туди.

Також селян цікавить доля самого приміщення, в яке вони вкладали не лише свою працю, але й кошти. Навіть на послуги адвоката, який захищає їхні інтереси в суді збирали гроші всією громадою. Подейкують, що на будівлю вже є плани в деяких місцевих бізнесменів.

— Не впустимо в приміщення нікого, якщо потрібно — візьмемося за вила, — погрожували активісти.

Представники сільської ради Судилківської ОТГ запевнили, що приміщення використовуватимуть під дитячий садок та школу молодшої ланки.

Як з’ясували позивачі під час судового засідання, процес реорганізації мережі навчальних закладів новоствореної Судилківської ОТГ, яка в листопаді вторік об’єднала 24 села, почався ще в квітні. Вже тоді прийнято рішення про оптимізацію мережі навчальних закладів ОТГ та створення Лозичанської філії Судилківської ЗОШ.

— Найбільше батьків турбує, що наші діти не хочуть йти вчитися в Судилків, — висловлювали свої міркування присутні на засіданні. — Навіть якщо залишається початкова ланка, батьки не хочуть двічі травмувати дітей, переводячи після 4-го класу в інший колектив, вже краще починати їм звикати до однокласників із першого класу. Не впевнені, що переведемо дітей саме в судилківську школу. Ще раніше діти з Лозичного їздили в Шепетівку, а в Судилків погоджувались одиниці.

Занепокоєні ситуацією з реорганізацію навчального закладу також педагоги.

— Я працювала в Рилівці до закриття, — додала Ольга Артерчук, вчитель української мови та літератури. — Мені запропонували роботу в іншому навчальному закладі, куди перевели учнів. Зараз мене не працевлаштовують в опорній школі.

Дію рішень сільської ради в суді припинено, але ще не скасовано. Наступне засідання відбудеться 31 серпня.

— Незалежно від рішень, наші діти 1 вересня на День знань підуть до стін Альма-матері, — зазначили батьки в залі суду.

UPD:

Селяни Шепетівщини відстояли свою школу в суді

Поділитися посиланням:
FacebookTelegramViberWhatsAppTwitter

Новини партнерів


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Я ознайомився/лася та погоджуюся з Правилами коментування та Політикою конфіденційності


Теґи публікації


Вам також може бути цікавоБезоплатна правова допомога

Читайте у цій рубриціБезоплатна правова допомога