Дитину, яку незаконно утримував у себе батько, суд зобов’язав передати матері

Дитину, яку незаконно утримував у себе батько, суд зобов’язав передати матері

Хмельницький апеляційний суд залишив без змін рішення Шепетівського міськрайонного суду в частині про відібрання малолітнього сина у батька та передачу його для матері (допущене до негайного виконання). У частині стягнення з батька (відповідача) на користь матері (позивачки) 5000 грн у відшкодування моральної шкоди ХАС скасував, відмовивши в задоволенні цих позовних вимог. Про це повідомила пресслужба суду.

Звертаючись до суду першої інстанції з позовом до колишнього чоловіка, жінка просила ухвалити рішення, яким, зокрема, відібрати в нього їх малолітнього сина та передати їй, а також стягнути з відповідача 50 тис. грн моральної шкоди.

Вона пояснила, що у 2018 році вони з відповідачем розлучилися. Місцем проживання їх двох малолітніх дітей суд визначив з нею, матір’ю, у м. Рівне. Проте батько, всупереч рішенню, продовжує незаконно утримувати в себе їхнього сина, на прохання і письмові повідомлення не реагує. Лише раз, за втручання поліції, чоловікова мати показала його через вікно.

Позивачка зазначила, що примусовому виконанню органами ДВС рішення суду не підлягає, оскільки не є виконавчим документом. Проте таку поведінку батька, який всупереч судовим рішенням, перешкоджає їй забрати сина, брати участь у його вихованні та вільно з ним спілкуватись, уважає неправомірною.

Шепетівський міськрайонний суд частково задовольнив позов жінки: ухвалив відібрати малолітню дитину у батька та передати її для матері й стягнув на її користь 5 тис. грн моральної шкоди.

Чоловік оскаржив це рішення до апеляційного суду. Серед іншого, зазначає, що при вирішенні спору місцевий суд керувався лише тим, що є судове рішення про визначення місця проживання дитини, яке він не виконав добровільно. Однак, на його думку, суд не дослідив, чи виправданим є застосування такого примусового, насильницького заходу, як відібрання дитини від батька, чи відповідає це саме найкращим інтересам дитини. Уважає, що позивачка не надала доказів обставин, що він нібито чинить їй перешкоди у спілкуванні з сином. Звертає увагу, що ексдружина залишила з ним сина, коли поїхала до пологового будинку в м. Рівне, й він самовільно не змінював місце проживання дитини й не викрадав її. У зв’язку з цим уважає, що у його діях немає протиправності.

На думку суддівської колегії апеляційного суду, свідоме ухилення відповідача від виконання судового рішення про визначення місця проживання дитини свідчить, зокрема, про те, що апелянт не є законослухняним членом суспільства і як батько не діє в інтересах своєї дитини. Позаяк малолітній хлопчик наразі позбавлений материнської любові, турботи, виховання, піклування, догляду та духовного зв’язку із матір’ю.

«В даній справі суд, встановивши, що рішенням Шепетівського міськрайонного суду від 11.01.2018 року, яке набрало законної сили, визначено місце проживання малолітньої дитини разом з матір’ю, цим же рішенням було встановлено відсутність належних та допустимих доказів на підтвердження обставин, що повернення малолітньої дитини за місцем проживання матері негативно впливатиме на її розвиток, відсутність обставин, які перешкоджають повернути дитину матері, або будуть суперечити її інтересам, невиконання батьком судового рішення щодо визначення місця проживання дитини, дійшов обґрунтованого висновку про наявність підстав для задоволення позову про відібрання дитини у батька, поведінка якого є неправомірною», — констатує апеляційний суд.

Водночас колегія суддів апеляційного суду зауважує, що за статтею 162 Сімейного кодексу України умовою для відшкодування моральної шкоди є неправомірні дії особи щодо самочинної зміни місця проживання малолітньої дитини без згоди другого з батьків, з якими на підставі закону або рішення суду проживала малолітня дитина.

Утім, у цій справі встановлено, що позивачка на час пологів в іншому місті добровільно залишила сина з батьком у Шепетівці, де вони мешкали до розлучення. І на той час не було висновків органу опіки та піклування та рішення суду щодо визначення місця проживання дитини. За таких обставин підстав для відшкодування моральної шкоди, згідно з нормами ст. 162 Сімейного кодексу України, немає.

Поділитися посиланням:
FacebookTelegramViberWhatsAppTwitter

Новини партнерів


3 коментарі до статті «Дитину, яку незаконно утримував у себе батько, суд зобов’язав передати матері»

 1. Володимир коментує:

  назва і останій абзац данної статті протиречать одне одному ))) А саме ці фрази, ваша – “Незаконо утримував” і суду – “доб­ро­віль­но за­ли­ши­ла си­на з бать­ком у Ше­пе­тів­ці”. Вдумайтесь будь ласка )

  • День за днем коментує:

   Із статті відомо, що: так, залишила. Але після рішення суду (що­до виз­на­чен­ня міс­ця про­жи­ван­ня ди­ти­ни) батько відмовився віддавати дитину, відповідно, утримував незаконно.

   • Володимир коментує:

    у Вашій назві написано що спочатку не законно утримував, а вже потім суд зобов’язав передати.
    А виходить що законо все було. а вже після вимоги матері і рішення суду стало ніби не законно, тому Ваша назва сильно перекрутила реальні події і є неклепом.


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Я ознайомився/лася та погоджуюся з Правилами коментування та Політикою конфіденційності


Теґи публікації


Вам також може бути цікавоНа Хмельниччині за вбивство 80-річного батька сину присудили 14 років за гратами
Адвокат водійки просив закрити справу про п’яну їзду, мотивувавши, що в протоколі вказане не те прізвище
На Хмельниччині у День незалежності незаконно зрізали понад п’ять десятків дерев, аби розмістити трансформатор
У національному парку на Хмельниччині вирубали понад сотню дерев
Ізяславчанин пограбував місцеву підприємицю, в якої робив ремонт
На Хмельниччині водія на 10 років позбавили водійських прав та ще й присудили штраф у десятки тисяч

Читайте у цій рубриціНовий шкільний автобус придбано для ліцею Ізяславщини
Двом жінкам Шепетівського району присвоїли звання «Мати-героїня»
На Білогірщині жінка під час купівлі дров наткнулася на шахраїв
Коли буде тепло у Славуті?
Батька, який зник на заробітках, суд оголосив померлим
На Полонщині у чоловіка знайшли наркотики у великих розмірах