Через субсидії шепетівські депутати просять скликати позачергову сесію

Через субсидії шепетівські депутати просять скликати позачергову сесію

Зміни, запровадженні Урядом щодо порядку призначення субсидії, значно погіршують права людей на державну допомогу незахищеним верствам населення. Відтак, фракції Політичної Партії «Європейська Солідарність» Шепетівської міської та Шепетівської районної рад ініціюють позачергові сесії щодо звернення до Прем’єр-міністра України Шмигаля Д. А.

Раніше повідомлялося, що в Уряді назвали нові правила нарахування та отримання субсидії — справедливістю.

Текст депутатського звернення Європейська Солідарність Шепетівщини вже опублікувала на своїй сторінці у фейсбуці.

«Із 1 травня 2021 року Кабінет Міністрів запровадив по суті нову систему призначення субсидій для українців. Так, зокрема, кожна родина, яка отримує субсидію, для її переоформлення повинна заново здати заяву і декларацію доходів і видатків. Тобто близько 3 млн родин зобов’язані знов йти на поклон до чиновників, принести купу папірців, довідок та виписок для того, щоб отримати допомогу від держави. Особливо цинічно це виглядає на тлі жорстких карантинних заходів у країні. З одного боку влада постійно закликає до самообмежень та дотримання норм самоізоляції людей старшого віку. З іншого — заганяє цих людей у черги, скупчення, нервову атмосферу переоформлення субсидій в управліннях соцзахисту, місцевих органах влади. Слід зазначити, що після докорінної реформи системи субсидій командою Петра Порошенка з 2015 року субсидію можна було отримати лише за заявою громадянина. А переоформлення субсидій відбувалося АВТОМАТИЧНО. Без потреби подачі нових заяв, стояння в чергах та подання нових декларацій і довідок. І все це фактично зруйновано нинішньою некомпетентною владою. Ще одним ударом для субсидіантів стало рішення Уряду ліквідувати комісії місцевих органів влади щодо призначення субсидій. Ці комісії розглядали різні життєві ситуації претендентів на субсидії, винятки з правил та особливості кожної родини. Станом на сьогодні — біля 40 % субсидій було призначено саме цими комiсiями Ліквідація комісій призведе до втрати права на отримання допомоги від держави значної кількості українців. Мета нинішньої влади — не допомогти українцям у непрості часи пандемії, шаленого підвищення цін, тарифів на житлово-комунальні послуги, газ та електрику для населення. Мета уряду зекономити кошти на зубожінні українців, суттєво скоротити кiлькiсть субсидіантів та спрямувати кошти на iншi цiлi. З огляду на це, просимо скликати позачергову сесію Шепетівської міської ради VIII скликання, щодо направлення звернення до Прем’єр-міністра України Шмигаля Д. А. з наступними вимогами:

  1. Скасувати постанову щодо нововведень в оформленні та призначенні субсидій.
  2. Переоформити всім субсидіантам на новий термін належні ïм субсидії в автоматичному режимі.
  3. Відмовитися від подачі декларацій субсидіантами, натомість здійснювати призначення субсидій, використовуючи бази даних органів державної влади, Пенсійного фонду, Державної фіскальної служби.
  4. Повернути нормативи нарахування субсидій, які діяли в опалювальні періоди 2016–18 років.
  5. Внести на розгляд ВРУ проект змін до Закону про держбюджет на 2021 з метою додаткового фінансування програми субсидій в Україні».

Під зверненням підписалися: голова фракції Довгань О. М. та депутати: Бунечко А. В., Єсаян С. В., Ложкіна М. М., Якимчук І. В.

Нагадаємо, нетішинські депутати звернуться до Верховної Ради, щоб зупинити нову систему призначення субсидій.

Поділитися посиланням:
FacebookTelegramViberWhatsAppTwitter

Новини партнерів


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Я ознайомився/лася та погоджуюся з Правилами коментування та Політикою конфіденційності

Теґи публікації


Вам також може бути цікавоСлавутським медикам так і не заплатили за лікування ковідних пацієнтів у квітні
Українці зможуть розмитнити автомобілі через смартфон
Об’єднають два центри ПМСД у Шепетівці
Шепетівській ЗОШ №4 залишили назву героя-партизана, але стала гімназією
Із 19 травня призначають субсидії за новими правилами
Щеплення проти COVID-19 зможуть отримати всі, хто бажає

Читайте у цій рубриціВ Ізяславській ТГ притягнуть до відповідальності 6 осіб за неналежне виконання батьківських обов’язків
Славутська лікарня отри­мала від Уряду Японії діагностичну систему експертного класу
У Шепетівці схвалили вбиральню за 600 тисяч гривень та ще два громадські проєкти
У прокуратурі повідомили про зрушення у справі незаконної вирубки дерев на Шепетівщині
Податки «Перша приватна броварня» та «Радомишиль» сплачуватимуть до бюджету Шепетівки
В одній з громад Шепетівського району на вивезення сміття витрачають майже 5 млн гривень