Шепетівський водоканал має намір підвищити тарифи

Шепетівський водоканал має намір підвищити тарифи

Шепетівське комунальне підприємство водопровідно-каналізаційного господарства виконало розрахунок і надало заяву до Шепетівського виконавчого комітету з розрахунковими матеріалами для встановлення тарифів на централізоване водопостачання та водовідведення на 2021 рік.

До цього часу тарифи для населення, бюджетних установ та інших споживачів по Шепетівському комунальному підприємстві водопровідно-каналізаційного господарства були встановлені на підставі рішення виконкому № 301 від 17.10.2019 і становили:

 • на централізоване водопостачання — 17,12 грн/м³ (з ПДВ);
 • на централізоване водовідведення — 17,98 грн/м³ (з ПДВ);
 • разом — 35,10 грн/м³;
 • суб’єкту господарювання у сфері централізованого водовідведення — 15,89 грн/м³ (з ПДВ).

Відповідно до постанови КМУ № 869 від 1 червня 2011 року (в редакції постанови КМУ від 3 квітня 2019 року № 291, постанови КМУ № 467 від 10 червня 2020 року) та прийнятого Бюджету України на 2021 рік, було проведено розрахунки тарифів на 2021 рік на послуги централізованого водопостачання та централізованого водовідведення з метою забезпечення відшкодування всіх економічно обґрунтованих витрат.

Як зазначають на сайті комунального підприємства, основними чинниками, що вплинули на ріст собівартості централізованого водопостачання та водовідведення є постійне зростання основних складових тарифів, зокрема, мінімальної заробітної плати, вартості електричної енергії (відповідно до Закону України «Про ринок електричної енергії», що функціонує за європейськими стандартами запущений 1 липня 2019 року) паливо-енергетичних ресурсів.

У 2020 році водоканал провів планову технічну модернізацію, а саме встановлення системи диспетчеризації та автоматизації технологічного процесу КНС-5. За допомогою проведених заходів вдалося оптимізувати чисельність персоналу, покращити процес роботи каналізаційних мереж міста та зменшити навантаження на фонд оплати праці.

Шепетівське комунальне підприємство водопровідно-каналізаційного господарства відноситься до безперервно діючого підприємства, яке цілодобово надає послуги з водопостачання та водовідведення. А тому на дільницях підприємства працівники працюють цілодобово, не зважаючи на обсяги наданих послуг.

Низький рівень оплати праці працівників підприємства впливає на плинність кадрів та відтік молодих кваліфікованих спеціалістів.

Витрати на заробітну плату з відрахуванням до фондів та електроенергію складають в собівартості послуг з водопостачання 85,95 % та водовідведення — 87,62 %.

Рівень відшкодування витрат при чинних тарифах за 2020 рік становить з централізованого водопостачання 81,05 %, з водовідведення — 94,5 %.

Від надання послуг по централізованому водопостачанню та водовідведенню за 2020 рік підприємство зазнало збитків на суму 2652,5 тис. грн, в тому числі по водопостачанню — 1483,6 тис. грн, по водовідведенню — 1168,9 тис. грн.

Згідно з поданими розрахунками плановий тариф становитиме:

 • на централізоване водопостачання — 18,504 грн/м³ (без ПДВ) та 22,20 грн/м³ (з ПДВ);
 • на централізоване водовідведення — 18,268 грн/м³ (без ПДВ) та 21,92 грн/м³ (з ПДВ);
 • разом — 44,12 грн/м³;
 • по суб’єкту господарювання у сфері централізованого водовідведення — 16,575 грн/м³ (без ПДВ) та 19,89 грн/м³ (з ПДВ).

До складу тарифів на послуги підприємства не включались витрати, що не мають відношення до їх надання: суми безнадійної дебіторської заборгованості і відрахувань до резерву сумнівних боргів, визначені штрафи, пені.

Загальновиробничі норми питомих витрат палива, теплової та електричної енергії на 2020 рік погоджені управлінням ЖКГ Хмельницької облдержадміністрації.

Поточні індивідуальні технологічні нормативи використання питної води затверджені рішенням виконавчого комітету Шепетівської міської ради № 143 від 19 червня 2020 року.

На сьогодні чинні тарифи на централізоване водопостачання та водовідведення не дозволяють підприємству дотримуватись вимог Галузевої угоди та інших законодавчих актів у сфері оплати праці, вчасно розраховуватись з бюджетом по податкових платежах і оплачувати за спожиту електроенергію та одночасно забезпечувати місто якісними та у повному обсязі послугами з централізованого водопостачання та водовідведення.

Таким чином приведення тарифів до економічно обґрунтованого рівня є необхідним заходом для стабільного функціонування підприємства та безперебійного забезпечення споживачів питною водою.

У зв’язку з пандемією коронавірусу, враховуючи чинні загальнодержавні карантинні обмеження, відповідно до Постанови КМУ від 11 березня 2020 року № 211 «Про запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2», громадські слухання щодо обговорення тарифів на централізоване водопостачання та водовідведення не можуть бути проведені.

Тому зауваження та пропозиції щодо тарифів на централізоване водопостачання та водовідведення приймаються за поштовою адресою комунального підприємства — вул. Некрасова, 127, м. Шепетівка, або електронною адресою — shpvkg@ukr.net впродовж 10 днів (з 28 січня до 6 лютого 2021 року) з дня розміщення цього повідомлення у друкованих засобах масової інформації.

Нагадаємо, що «Шепетівкагаз» постачатиме для населення газ за «спеціальною» ціною.

Поділитися посиланням:
FacebookTelegramViberWhatsAppTwitter

Новини партнерів


9 коментарів до статті «Шепетівський водоканал має намір підвищити тарифи»

 1. Віктор Біда коментує:

  Треба вже в Шепетівці майдан робити

 2. Sveta Lukomskay коментує:

  Дякуємо за *гарну😡якість води*поки обслуговував Єнергоінвест,воду з крану пили,тепер чайник,не факт,що допомагає😡

 3. Іринка Кічук коментує:

  Давно треба))

 4. Николай коментує:

  На субсидии это повышение конечно никак не повлияет и пенсионерам придется ещё больше экономить на еде и лекарствах.

 5. Оксана Петрова коментує:

  Шось не здивували 😡😡😡😡

 6. Ваня Костюк коментує:

  Ще якість хай підвищать..

 7. Українець Інна коментує:

  У нас і так сама дорога вода!!!

 8. Alexandr Antonov коментує:

  Хто сомнівався

 9. Max коментує:

  Тепер кожен має замислитись над тим як часто ходити в туалет, адже відро води змите в унітаз нині коштує більш ніж 44 коп, тобто якщо за день 10 раз хтось пісь-пісь і хоча б раз как-ка то це коштуватиме йому 5 грн з людини, а сім’я з 2 дорослих та двох дітей може напісяти та накакати за день аж на 20 грн ( при умові що у жоного із членів сім’ї у той день не буде якоїсь діареї або проносу). Гості та родичі нехай справляють природні потреби у себе вдома!


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Я ознайомився/лася та погоджуюся з Правилами коментування та Політикою конфіденційності

Теґи публікації


Вам також може бути цікавоУ Нетішинській громаді встановили нові тарифи на вивезення сміття 
У Шепетівці обговорять тарифи на перевезення у громадському транспорті
У Ізяславі 3,5 тисячі будинків та понад 50 багатоповерхівок другий день не мають води
Приміщення Шепетівської райради взяли на баланс міста
Правильний вибір: як змінити постачальника газу та отримати якісний і надійний сервіс
Шепетівський водоканал у 2022 році збільшить тарифи на воду

Читайте у цій рубриціЧоловік, який п’яним рухався назустріч поліції, в суді заявив, що не їхав
Засуджені ШВК №98 отримали картки платників податків
Як мешканцям Шепетівщини оформити дитячий біометричний закордонний паспорт
Засновник підприємств у Шепетівському районі став лауреатом «Гордість нації»
В Ізяславі взялися за збереження культурної спадщини Сангушків
У Шепетівці майже 3000 городян купуватимуть газ у «постачальника останньої надії»