Надмірні опади не завадали аграріям Шепетівщини проводити польові роботи

Комплекс весняно-польових робіт в агроформуваннях Шепетівського району цьогоріч проводиться у особливо складних погодних умовах. Надмірна кількість опадів, перенасичений вологою ґрунт не дають можливості посіяти сільськогосподарські культури вчасно, в оптимальні строки. Про це йдеться на сайті Шепетівської РДА.

Посів ранніх ярих зернових та зернобобових культур господарствам району вдалося завершити ще до початку опадів. В якійсь мірі завдяки механізації робочих процесів у сільському господарстві. Так, невеликі господарства надають перевагу міні-тракторам таким, як miniagro.com.ua/ru/mini-traktora. Останнім часом вони впевнено займають нішу, яку раніше займала велика важка техніка. Даних культур посіяно на площі 5559 га, в тому числі:

  • ярого ячменю — 4165 га, або 100 % до прогнозу;
  • ярої пшениці — 726 га, або 100 % до прогнозу;
  • овесу — 165 га, або 100 % до прогнозу;
  • гороху — 503 га, або 100 % до прогнозу.

В третій декаді квітня активними темпами господарства району приступили до посіву технічних та пізніх сільськогосподарських культур. Зокрема, технічних культур посіяно на площі 5848 га, в тому числі:

  • гірчиці — 570 га, або 100 % до прогнозу;
  • льону — 428 га, або 100 % до прогнозу;
  • соняшнику — 3550 га, або 95 % до прогнозу;
  • цукрового буряку — 1300 га , або 100 % до прогнозу.

На даний час, темпи посівної кампанії, в зв’язку зі складними погодними умовами, знизилися, але незважаючи на це, агроформуваннями району посіяно сої на площі 680 га, або 10 % до прогнозу, із пізніх зернових культур — кукурудзи на зерно посіяно 1650 га, або 51 % до прогнозу. Посів даних культур з настанням сприятливих погодних умов буде продовжено.

Із кормових сільськогосподарських культур посіяно:

  • багаторічних трав — 741 га, або 100 % до прогнозу;
  • кукурудзи на силос — 480 га, або 40 % до прогнозу. Посів кукурудзи на силос, на даний час, продовжується. Крім того, протягом травня поточного року планується посіяти: гречки — 381 га, гарбузів — 899 га та квасолі — 701 га.

В цілому, загальна площа ранніх ярих та пізніх культур, згідно зі структурами посівних площ, буде становити 28,7 тис. га.

Разом з тим, агроформуваннями району здійснюється догляд за озимими культурами. Озимий клин під урожай поточного року займає 11278 га, що на 3549 га, або на 46 відсотків більше, в порівнянні з попереднім роком. Серед озимих основною зерновою культурою є озима пшениця, якої було посіяно 8718 га, що майже на 3 тис. га, або в 1,5 разу більше попереднього року. На даний час, уся озимина знаходиться у доброму та задовільному стані.

Таким чином, аграрії району прикладають максимум зусиль для того, щоб закласти надійний фундамент для отримання хороших врожаїв сільськогосподарських культур.

Поділитися посиланням:
FacebookTelegramViberWhatsAppTwitter

Новини партнерів


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Я ознайомився/лася та погоджуюся з Правилами коментування та Політикою конфіденційності


Теґи публікації


Вам також може бути цікавоЧитайте у цій рубриці