Піввіку на посаді тренера

За плечима Анатолія Тимофійовича Олійника 50 років тренерської роботи. Сотні вихованців, якщо навіть і не стали відомими зірками спорту, але вдячні своєму наставнику за незабутні моменти перших перемог, і хвилини розпачу від поразок, які формували характер

— Після закінчення Кам’янець-Подільського педагогічного інституту отримав направлення у Шепетівку, — пригадав Анатолій Тимофійович. — Починав тренером ДЮСШ з гандболу на базі школи № 4. Що то була за база, навіть пригадувати страшно. Адже доводилося домовлятися з вчителем фізкультури про оренду комірчини під роздягальню та складання спортивного інвентаря. Але головне, що діти тоді хотіли тренуватися, з радістю займалися гандболом. У той час до сотні дітей відвідували секцію.

 

 

Тренером із гандболу Анатолій Олійник пропрацював вісім років.

— Шепетівська команда мала гарні показники, протягом багатьох років виборювали друге місце серед восьми команд області, — додав Анатолій Тимофійович. — На жаль, не мали спортзалу, тому доводилося їздити до сусідів на змагання. Але все відбувалося простіше. Навіть пригадую з усмішкою, як без квитків з командою поїхали до Києва. Не складало труднощів кращих вихованців повезти до Ленінграду. Нині без спонсорської допомоги неможливо взяти участь у змаганнях. Тому хочеться подякувати приватним підприємцям Галині Веселковій та Ігорю Тимощуку за підтримку наших футболістів.

На Всесоюзній спартакіаді школярів у 1983 вихованець Анатолія Тимофійовича Олег Саленко у складі збірної України з футболу посів 1 місце.

— Для здобуття високих результатів у спорті потрібна фанатична відданість своїй справі, — розмірковує Анатолій Олійник. — За кілька років тренувань формується злагоджена гра, а вже тоді «виріжиться» кістяк команди.

Про ставлення до спорту в країні сьогодні свідчать наші показники в олімпійських іграх.

— Україна за рейтингом в Ріо посіла 31 місце — це найкрасномовніший показник розвитку спорту, — пояснив тренер. — Спорт як в Україні загалом, так і на місцях потребує державної підтримки.

Сучасні діти віддають перевагу гаджетам, а не заняттям спортом. Їхні батьки теж не приділяють належної уваги фізичному розвитку, допоки лікарі не встановлять діагнозу сколіозу або інших патологій. Через малорухомий спосіб спостерігається тенденція до зменшення кількості фізично здорових дітей.

— Я часто спостерігаю за дітьми, які бавляться на майданчику поблизу магазину «Берізка», — розмірковує Анатолій Олійник. — Щоразу зупиняюсь і раджу батькам, у яку секцію віддати дитину відповідно до фізичної форми.

Ще й досі 76-річний Анатолій Олійник у НВК № 3 тренує 20 футболістів. І напередодні нового навчального року найбільше сподівається, що увага до фізичної культури і спорту в шепетівських навчальних закладах посилиться.

— Найкраще змагання між школами з футболу в трьох вікових групах провести вже в вересні, — підсумовує Анатолій Тимофійович. — Відразу спортивне життя завирує, активізувавши 500 дітей. Тоді без будь-яких труднощів протягом року підготуємо команду для участі в обласних змаганнях у квітні.

За словами тренера з піввіковим стажем, спорт формує внутрішнє ядро дитини, зміцнює здоров’я, а в майбутньому — нації.

Наталія Гурінович
Фото з архіву Анатолія Олійника

 

Поділитися посиланням:
FacebookTelegramViberWhatsAppTwitter

Новини партнерів


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Я ознайомився/лася та погоджуюся з Правилами коментування та Політикою конфіденційності

Читайте у цій рубриці