Басейн у Шепетівці запрацює?

Басейн у Шепетівці запрацює?

Ймовірно (адже неодноразово шепетівчанам обіцяли), в наступному році містяни зможуть вперше за двадцять років відвідати басейн. Ремонтні роботи на об’єкті вже розпочалися. Фірма-підрядник взялася за ремонт даху, який протікає, та демонтаж доріжок довкола великої ванни.

Як стало відомо, у 2016 році Кабінет Міністрів України, відповідно до Регіональної програми розвитку, виділив 3 мільйони 600 тисяч гривень із Державного бюджету для ремонту шепетівського басейну. Оскільки програма передбачає співфінансування, на сесії Шепетівської міської ради із міського бюджету виділено 10 % від запланованої на капітальний ремонт суми, тобто 360 тисяч гривень.

SONY DSC

Фасад будівлі басейну

Як все почалося?

Як з’ясувалося, думки з приводу того, чи працював коли-небудь басейн чи ні, розійшлися. Одні місцеві жителі кажуть, що воду в нього не запускали і він не діяв як спортивний заклад, інші стверджують протилежне. Оскільки документальної інформації мені не надали ні в управлінні освіти, яке нині є його балансоутримувачем, ні в управлінні спорту, тому я вирішила дізнатися всі деталі в людей, що його будували.

Так як будівництво було «комсомольським», то я звернулася до колишнього першого секретаря міськкому комсомолу — Віталія Майданця. Він безпосередньо брав участь у цій справі.

— Мені, щоб виконати поставлене завдання, довелося об’їхати багатьох керівників підприємств у місті, — розповів Віталій Майданець. — В одного випросив культиватора, трактора, в іншого — цементу і так далі. Кожна організація давала людей, які працювали на будівництві. І на такому молодіжному ентузіазмі ми побудували заклад.

Майже десятиліття споруджували міський басейн добровольці усіх підприємств, які діяли у 90-х роках. А містяни назвали будівництво «народним», бо й ініціатива, й робочі руки, й запал йшли від простих людей.

В далекі дев’яності вода для Шепетівки була нечуваною розкішшю, а тут ще й цілих два басейни потрібно наповнити. Планувалося поблизу новобудови вирити свердловину, що вирішило б питання водозабезпечення.

Виконком вирішив передати будівлю на баланс одного з не збиткових підприємств. Не випадково ним став Шепетівський м’ясокомбінат. На той час він не лише тримався на плаву, а й міг утримувати майно соціального значення.

— За чисто символічну ціну басейн продали для м’ясокомбінату, — пригадав Віталій Майданець. — На таких умовах: там мали займатися плаванням діти кілька днів, ще два дні його відвідували працівники підприємства, а решту часу — для всіх, хто бажав. На той час був директором м’ясокомбінату Фелікс Бойко, і за його керування працював і басейн. Після його смерті закладом не було кому займатися, та й час був не легким, грошей не вистачало. Тоді його повернули у власність міста.

Також чоловік додав важливий момент, що на час відкриття ванни басейну наповнювали, вода в них підігрівалася і там плавали. Його свідчення розвінчує міф про те, що басейн ніколи не працював.

Зі слів майстра будівельної бригади Петра Берези, комплекс вважався економічно не вигідним для міста. Бо значні кошти потрібні були і для водопостачання, і для підігріву води.

— Сам задум був грандіозним, але зекономили на гідроізоляції, — такої думки притримується Петро Береза. — З цієї причини з часом дно великої ванни почало пропускати воду. А ще спочатку не планувалося малого басейну, так званого «лягушатника». У цьому приміщені мали відкрити зону для відпочинку.

До речі, комсомольське будівництво мало плануватись масштабним, йшлося ще й про великий готель. Маючи в своїй інфраструктурі такий басейн, місто ставало більш привабливим для гостей.

Наприкінці 1989 року спортивний заклад запрацював. Ще він діяв протягом наступного року. Згодом перейшов у власність Шепетівського м’ясокомбінату. Тривалий час у ньому орендували приміщення приватні підприємці, на першому поверсі збудували сауну. Оскільки власники не могли утримувати таке велике приміщення, його повернули назад у власність міста. І лише в грудні 2006 року басейн передали в управління освіти. З того часу у приміщенні басейн функціонує у статусі дитячої спортивної школи.

— Якщо відремонтують басейн і він почне знову працювати, це дасть можливість створити нові спортивні секції, — додала Лариса Кушнір, виконуюча обов’язки директора спортивної школи. — І самі шепетівчани також, думаю, залюбки стануть його відвідувати. Сюди також зможуть приїздити мешканці Славути та Ізяслава.

Будівельники планують впоратися до нового року

Цьогоріч наприкінці вересня фірма підрядника ПП «РОСТ-ЦЕНТР» розпочала ремонт у приміщенні великої ванни. Працівники демонтували покриття доріжок довкола басейну та зайнялися ремонтом даху.

— Перекриття будівлі з шиферу, воно вже старе і дало тріщину. З початком осінніх дощів вода затікає у малий басейн, — розповів директор будівельної фірми Юрій Станкус.

Останнім часом у будівництві стає популярним використання 3D-металопрофілю (профнастіл). Його використовують як облицювальний матеріал, несучі конструкції та покрівлю. До речі, як кровельний матеріал, профнастіл має переваги перед металочерепицею, так як при його монтажу залишається менше відходів. Замовити якісний профнастил за доступними цінами можна на сайті компанії «Будсервіс» за адресою: https://www.budservic.com.ua/profnastil/

Підрядник пояснив, за яких причин демонтують підлогове покриття. Так вирішила комісія з технагляду, бо попередні працівники не дотрималися необхідних вимог і порушили технологію настилу теплої підлоги. Як з’ясувалося в ході робіт, не всюди є гідроізоляція.

Фільтри, установку для підігріву та подачі води в ході ремонту також замінять. Проектно-кошторисною документацією передбачено нові та якісні установки.

Головною дилемою залишається стан великої ванни. Протікає вона чи ні? Це стане відомо в найближчий час.

Технічний стан підпор під басейнами також потрібно перевірити. Підрядник пояснив, що ззовні на деяких є тріщини. Звичайно, ремонту потребують багато конструкцій, бо майже два десятиліття увесь комплекс не діяв.

Попри те що частина обіцяних Кабміном коштів надійшла наприкінці фінансового року, підрядник все таки налаштований позитивно. І за достатнього фінансування обіцяє виконати роботи вчасно — до завершення року.

На басейн покладають великі надії

Нагадаємо, що реалізація даного проекту відповідає інтересам не тільки містян, а й мешканців району. Робота басейну передбачає створення привабливого інвестиційного клімату для всього Шепетівського регіону та сприятиме новому співробітництву та партнерству.

Ірина Погребняк
Фото Володимира Королькова

Поділитися посиланням:
FacebookTelegramViberWhatsAppTwitter

Новини партнерів


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Я ознайомився/лася та погоджуюся з Правилами коментування та Політикою конфіденційності

Читайте у цій рубриціДовгожителька з Шепетівщини відзначає 100-річний ювілей
Голова Хмельницької облради вручила страхові поліси медикам Шепетівського Центру ПМСД
Шепетівські топографи відзначили подвійне свято
На водосховищі Хмельницької АЕС лебеді рятуються від лютих морозів
Агропромисловий парк у Шепетівці зведуть за кошти ЄС
Мороз не страшний: на Водохреща у Шепетівці пірнають в крижану воду