В одній із громад Шепетівщини закликають оформити документи на землю

В одній із громад Шепетівщини закликають оформити документи на землю

Виконавчий комітет Славутської міської ради Шепетівського району опублікував оголошення, аби звернути увагу юридичних та фізичних осіб, які використовують земельні ділянки без правовстановлюючих документів.

Відповідно до вимог чинного законодавства приступати до використання земельних ділянок можливо виключно після отримання відповідного правовстановлюючого документа на них, в порядку встановленому законодавством.

«Тож власникам нерухомого майна, тимчасових споруд для здійснення підприємницької діяльності, розташованих на землях комунальної власності, слід пам’ятати про обов’язок оформлення права користування землею та сплати до місцевого бюджету відповідної грошової плати. Використання ж земельних ділянок без правовстановлюючих документів, згідно з чинним законодавством, кваліфікується як самовільне зайняття, за яке громадяни та юридичні особи несуть відповідальність», — зазначає Відділ з питань регулювання земельних відносин виконавчого комітету Славутської міської ради.

Окрім цього, відповідно до ст. 1212 Цивільного кодексу України та чинної судової практики, не оформивши документи на землю, фактичний користувач земельної ділянки без достатньої правової підстави зберігає у себе кошти, які мав би сплатити за користування нею, а тому зобов’язаний повернути ці кошти власнику земельної ділянки в добровільному чи судовому порядку.

З огляду на вказане, порушення земельного законодавства в частині неоформлення правовстановлюючих документів призведе не лише до настання відповідальності та примусового повернення таких ділянок у комунальну власність, в порядку встановленому ст. 212 Земельного Кодексу України, а й до додаткових фінансових втрат.

«Додатково звертаємо також увагу користувачів та власників земельних ділянок, які оформили правовстановлюючі документи, про обов’язок використання таких земельних ділянок виключно в межах площі та відповідно до цільового призначення, зазначених у таких документах. Захоплення ж надмірної площі земель чи використання їх не за цільовим призначенням призведе до негативних наслідків, перерахованих вище», — додають у відділі.

Оформлення речових прав на землю та дотримання принципу платності за користування нею є гарантією незастосування процедури юридичної відповідальності, передбаченої чинним законодавством.

Поділитися посиланням:
FacebookTelegramViberWhatsAppX

Підписатися на наші новини у месенджерах:

Новини партнерів


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Я ознайомився/лася та погоджуюся з Правилами коментування та Політикою конфіденційності

Теґи публікації


Вам також може бути цікаво


Молодик із Шепетівки поплатився через фейкову обіцянку
Шепетівчани вибороли нагороди кубка України з бойового самбо
Укрзалізниця долучається до економії: які електрички скасовані по станції Шепетівка
Завдяки прокурорам відновлено належний правовий статус «Княжого озера»

Читайте у цій рубриці


Завдяки прокурорам відновлено належний правовий статус «Княжого озера»
На Шепетівщині представник Книги рекордів України засвідчив національний рекорд
У Шепетівці родинам полеглих Героїв урочисто вручили відзнаки Почесного громадянина
На Шепетівщині знову розквітло унікальне тюльпанове дерево
FacebookTelegramViberWhatsAppX