Грицівська ОТГ на Шепетівщині об’єднана на межі районів

Грицівська ОТГ стала однією з перших територіальних громад, яка утворена на межі районів. Села — Велика Шкарівка, Курганівка, Онишківці, Орлинці, Рожична, Устянівка, Лотівка і Саверці, — належать до Шепетівського району. 5 населених пунктів Микулинської, Малошкарівської та Сасанівської сільських рад, що увійшли до новоствореної громади, належали до Полонського району. До того ж, ці села до реформування у 1968 року входили до Грицівського району.

За законом об’єднана територіальна громада має долучитися до того району, де знаходиться осередок. Тобто, якщо адмінустанова знаходиться у Грицеві, значить приєднується до Шепетівського району.

— Але установчі документи, як передавати справи між районами, ще відсутні, — пояснила заступник голови Грицівської ОТГ Наталія Ленчук. — В юстиції по РАЦСу ми владнали, тому всі документи возимо лише в Шепетівку, тобто людям не потрібно окремо возити в Полонську адміністрацію. Через відсутність нормативної бази виникли проблеми з паспортним столом, управлінням праці та соціального захисту, реєстрацією земельних відносин. Мешканці сіл ОТГ, що на території Полонщини, звертаються у свої державні органи, а з Шепетівського району, відповідно, — до своїх.

У планах Грицівської селищної ради налагодити рух громадського транспорту між населеними пунктами територіальної громади.

— Ми станемо однією з кращих ОТГ не лише в Хмельницькій області, але й в Україні, — додала Наталія Ленчук.

Грицівська ОТГ нараховує понад 7500 мешканців.

Поділитися посиланнямЗалишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Я ознайомився/лася та погоджуюся з правилами коментування та політикою конфіденційності


Теґи публікації


Вам також може бути цікавоНовини партнерів


Читайте у цій рубриці