Чи процвітає нині зелений туризм у Грицеві?

Зелений туризм України зародився у селищі Грицеві. Перший в Україні кластер сільського туризму «Оберіг» був створений в селищі Шепетівського району ще в 2002-му році. Гостинність тамтешніх господинь зумовили не лише появу агроосель, а й створення аграрного бренду цієї території.

Вже минуло 15 років, а й до тепер у селищі Грицеві господині агроосель «Смаколики», «У бабусі», «Затишок», «Лідія» та «Газдиня» завжди радо зустрічають туристів, охочих пізнати романтику сільського життя.

Власники агрооселі «У бабусі» Людмила та Володимир на початку розвитку зеленого туизму

На гостину до однієї з грицівчанок завітала й наша редакція. Знайомтеся — пані Людмила, власниця агрооселі «У бабусі».

— Саме цієї неділі приймала гостей, — розповідає Людмила Тимофіївна. — Пропонуємо борщик, пампушки — все по-домашньому, у великому місті такого немає. Але найбільше туристів приваблює чисте повітря та краса, що довкола села.

Славиться місцина лісами та ставками, де влітку полюбляють проводити час туристи.

— Є у нас за селом кар’єр, там видно рибу, що в ньому плаває. Вода такого кольору, наче морська, не інакше як лагуна, — переконана господиня.

Крім того, агрооселі Грицева пропонують для туристів сауну, фіточаї, масаж косметичний, велопрогулянки, плавання на човні, екскурсії місцевістю, збирання грибів, ягід, лікарських рослин та порибалити.

Гостинці туристам від сім’ї Гуцалових

Взагалі розвиток екотуризму в Грицеві позитивно вплинув на селище. Коли одні місцеві почали на цьому заробляти, це спонукало й інших причепурити свої обійстя, аби й до них потягнулися туристи.

— Важливо сказати, що як починається весна, то все село йде прибирати вулиці від сміття. Більше того приводимо до ладу й місця відпочинку, що користуються попитом, — додала Людмила. — А по щирості, той факт, що має хтось приїхати іногородній і нас дисциплінує.

Партнером у цій справі справедливо назвати її чоловіка Володимира. На нього покладена особлива місія — підготовча.

— А ще він грає на баяні та гітарі, бо ж раніше на весіллях розважав, — розповіла Людмила Тимофіївна.

Дизайн кімнат для відпочинку Людмила Тимофіївна придумала сама.

— Одна кімната рожева, гості її називають «Верховною радою», бо малюнок на багеті під стелею золотом виведений, — сміється господиня. — А інші покої — у спокійних фіолетових тонах.

Також в оселі є всі необхідні зручності, бо це і є однією з умов ведення такого виду діяльності:

— Людина, що захотіла відпочити у сільській місцевості, має отримувати від процесу насолоду. Тому дуже важливо створити затишну атмосферу, насамперед, забезпечити необхідними зручностями. Турист повинен хотіти повернутися сюди ще.

Пані Людмила переконана, що зелений туризм — це досить перспективна справа, але їй не вистачає реклами. А, з іншого боку, жінка вважає, що все залежить від мешканців сільської місцевості, якщо ґаздуватимуть вміло, дбатимуть про чистоту довкілля, то й туристи більш охоче їхатимуть.

Більше дивіться у відеосюжеті:

Поділитися посиланням:
FacebookTelegramViberWhatsAppTwitter

Новини партнерів


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Я ознайомився/лася та погоджуюся з Правилами коментування та Політикою конфіденційності


Теґи публікації


Вам також може бути цікавоЧитайте у цій рубриці