Місячний посівний календар на 2022 рік

Місячний посівний календар на 2022 рік

Традиційно, як і в попередні роки, редакція «День за днем» пропонує своїм читачам місячний посівний календар городника, який складено на основі двох місячних циклів — обертання Місяця навколо Землі та змін місячних фаз.

Фаза нового Місяця якнайкраще підійде для сівби насіння, на ріст Місяця рослинки добре розвиваються. В дні зростання Місяця астрологи радять виконувати посадкові роботи з культурами, які ростуть над ґрунтом.

Натомість у період, коли Місяць йде на спад, посилено розвивається коренева система рослин.

Найбільш несприятливим періодом для будь-яких маніпуляцій з рослинами є повня.

Посівний календар: огірки, зелень (салат), помідори, перець, баклажаниПосівний календар: кабачки (гарбузи), картопля, редиска (редька), морква (буряк), кавуни (дині)Посівний календар: квасоля (горох), капуста, цибуляПосівний календар: петрушка, квітиПосівний календар: дерева, кущіПосівний календарПосівний календар

Посівний календар: заборонені для садіння дні

Пов­ний Мі­сяць вва­жа­єть­ся нес­при­ят­ли­вим ча­сом для впли­ву на рос­ли­ни. Будь­-які ма­ні­пу­ля­ції з рос­ли­на­ми в цей пе­рі­од мо­жуть приз­вести до сум­них нас­лідків.

Зрос­та­юча фа­за Мі­ся­ця під­хо­дить для про­ве­ден­ня по­сад­ко­вих ро­біт із ти­ми рос­ли­на­ми, які пло­до­но­сять над зем­лею. Спа­да­ючий мі­сяць доб­ре впли­ває на ко­ре­ні рос­лин, під­си­лю­ючи їх ріст.

Посівний календар: внесення добрив органічних мінеральних, орання, культивація, підгортання, рихлення, закладання компостуПосівний календар: внесення добрив органічних мінеральних, орання, культивація, підгортання, рихлення, закладання компосту

Як вибрати добротне насіння для високих врожаїв

Вже наприкінці січня розпочинається пора, коли городники візьмуться за вирощування розсади. Для цього варто заздалегідь подбати про якість насіння, яке принесе гарний врожай.

Серед великого асортименту, який пропонують виробники, потрібно вибрати не лише необхідний сорт, а й здоровий посадковий матеріал. Важливо, щоб на пакетиках з продукцією були вказані:

  • назва культури, її сорт і відсоток врожайності;
  • інформація про виробника;
  • відомості про гібридність сорту;
  • вага, скільки штук зернят у пачці;
  • особливості посіву та висадки у відкритий ґрунт тощо.

Але попри наявність усієї зазначеної інформації, слушно й бачити саме насіння. Адже по зовнішньому вигляду можна візуально визначити, чи його оброблено спеціальними препаратами, наявність на ньому будь-яких хвороб, чи зернятко повне і має відповідний вигляд.

У разі, коли насіння купуєте домашнє, яке продавці самостійно зібрали з власного городу, подбати про його обробку можна й самим. Для цього у продажу є різноманітні препарати, які вбережуть розсаду від шкідників та хвороб.

Якщо хочете мати менше клопоту з розсадою, то заготуйте і попередньо грунт. Заздалегідь поцікавтеся про необхідний склад субстрату. Але купуючи готовий, також поцікавтеся у інших огородників про його якість. Підстрахуйте себе, придбавши спеціальні препарати для знезараження від шкідливих бактерій землі. Не оброблений належним чином субстрат може в подальшому призвести до захворювань розсади на самих ранніх термінах. Найпоширеніші напасті — гнильна ніжка (грибок, що вражає молодий стовбурець), грибкова борошнистість, в’янення (викликають грибки фітофторіозу) тощо.

Обробляти слушно не тільки ґрунти, а й горщики, ящики, парники, у які маєте намір сіяти. Незадовго до наповнення землею тару краще вимити спочатку господарським милом, а вже після обприскати розчином марганцівки.

А ще краще зорієнтує огородників з термінами обробки, замочування та сівби місячний посівний календар городника. Вказані сприятливі дні підкажуть термін коли насіння краще вносити у ґрунт, а несприятливі — зупинять процес до рекомендованих дат.


Останні публікації на сайті:


Який туалет для собак – найкращий?
На день селища в Грицеві зібрали понад 43 тисячі гривень для ЗСУ
У Шепетівці передали військовим квадрокоптер
У Нетішині стартував благодійний турнір із футболу
У Шепетівці дітей запрошують до спортивного заходу «День літніх спортивних розваг»
День за днем №25
Нерухомість №25 (22.06.2022)
Транспорт №25 (22.06.2022)
Різне №25 (22.06.2022)
FacebookTelegramViberWhatsAppTwitter