Ігор Сподін: Хортиця — столиця українського козацтва, в якій має побувати кожен українець

Острів Хортиця — справжнє природне диво і історичний осередок у центрі промислового міста. Тревел-блогер Сподін Ігор Юрійович поділився враженнями від мандрівки до Запоріжжя.
Запорізька Хортиця приваблює туристів, бо має багато цікавого. Це найбільший острів на Дніпрі, національний заповідник з унікальною природою, багатим рослинним і тваринним світом. На Хортиці у мініатюрі можна побачити зразки всіх ландшафтних зон країни.
Острів гарний для відпочинку, бо містить десятки санаторіїв і туристичних баз. Але головна його перевага перед усіма іншими пам’ятками України полягає в історичному зв’язку з козацтвом, каже тревел-блогер Сподін Ігор.
Археологічні розкопки показали, що тут ще в Х-ХІV століттях були військові поселення. А в 1552 році на острові Мала Хортиця волинський князь Дмитро Вишневецький заклав будівництво замку — Хортицьку Січ, яка довго служила фортецею козакам.
Пізніше ідею захисних споруд у низинах Дніпра відродили і збудували гарно укріплені табори — Запорізьку Січ. Мандрівник Ігор Сподін розповідає, що познайомитися зі зброєю, знаряддям праці, речами козаків, яких зібрано понад 30 тисяч, можна в Музеї історії запорізького козацтва, щоправда, тільки після того, як його відкриють після реконструкції.
А ось історико-культурний комплекс «Запорізька Січ», побудований у 2007 році, завжди радо відкриває двері всім бажаючим. Комплекс являє собою узагальнений образ усіх 8-ми Січей, що існували в Україні, а частина будівель створювалася в якості декорацій до фільму «Тарас Бульба» з неперевершеним Богданом Ступкою.
Сподін Ігор був вражений триповерховою дерев’яною церквою Покрови Богородиці, козацькими куренями, вкритими соломою, фортифікаційними спорудами, баштами, з оглядових майданчиків яких відкриваються краєвиди неймовірної краси. На території комплексу царює особлива атмосфера, яка надихає на знайомство з традиціями і побутом козаків, укріплює віру в український народ.
По комплексу «Запорізька Січ» туристи гуляють самостійно або у супроводі екскурсовода. Як зазначає тревел-блогер Сподін Ігор, звідси можна привезти круті фото й унікальні сувеніри з дерева, заліза. А якщо пощастить опинитися на острові 14 жовтня, то мимоволі стаєш учасником яскравого свята, яке дарує потужну енергію і гарний настрій. Причина тому — масові заходи з нагоди святкування Покрови Пресвятої Богородиці, Дня українського козацтва та Дня захисника України. Сподін розповідає, що від виступу артистів кінного театру «Запорозькі козаки» неможливо відвести погляд.
Цікаво відвідати Хортицю напередодні релігійних свят. У 2007 році в центральній частині острову встановили пам’ятник писанці, виконаний з граніту розміром 2.85х1.35 метра і вагою 900 кг. З того моменту святилище стало місцем паломництва віруючих з різних міст країни й не тільки.
Яскраве гранітне яйце, яке поєднує в собі символи добробуту та елементи древнього запорізького орнаменту, приваблює туристів, каже Сподін. Серед молодят ходять чутки, що писанка має магічні властивості: досить потерти її поверхню, і у родині запанують любов, достаток та з’явиться поповнення.
Як туристу та блогеру, Ігорю Сподіну особливо припали до душі піші прогулянки Хортицею. Стежки через смерекові ліси, піщані пляжі уздовж Дніпра, м’яка трава під розлогою кроною дубів — найкраще джерело для душевної рівноваги, відновлення фізичних сил.
Тож Сподін Ігор Юрійович на власні очі переконався, що посеред промислового міста Запоріжжя існує унікальний осередок первозданної природи, української історії і культури, і радить всім його відвідати. Бо недарма Хортиця має статус одного з 7 чудес України.


Залишити відповідь