Космічний корабель Crew Dragon не полетів, але в NASA назвали дату наступної спроби

Компанія SpaceX 27 травня не змогла запустити космічний корабель Crew Dragon на Міжнародну космічну станцію через погодні умови. Наступна спроба запуску астронавтів на Міжнародну космічну станцію відбудеться 30 травня.

Екіпаж космічного корабля компанії SpaceX Crew Dragon повернувся до підготовчого центру NASA.

Як повідомили у NASA, наступна спроба запуску пілотованої місії Crew Demo-2 відбудеться 30 травня о 3:22 p.m. EDT (22:22 за київським часом). О 18:00 почнеться онлайн трансляція зворотного відліку.

У випадку якщо 30 травня запуск Crew Dragon буде неможливий, старт перенесуть на 31 травня о 3:00 p.m. EDT (22:00 за київським часом).

Пряма мова глави NASA Джим Бріденстайна:

«Я думаю, що наші команди працювали дійсно вражаюче. Вони разом приймали правильні рішення».

Як повідомлялося, 27 травня ввечері за планом мав відбутися перший пілотований запуск приватного космічного корабля SpaceX Crew Dragon з двома астронавтами на борту. Майже за добу, на висоті 400 кілометрів над поверхнею планети, мала відбутися стиковка корабля з Міжнародною космічною станцією, а обидва члени екіпажу розпочали б свою тривалу місію. Так само, як і чотири сотні людей, що побували там раніше.

Члени екіпажу астронавти Роберт Бенкен та Дуглас Герлі під час передстартових тренувань (SpaceX)

Це мав бути перший запуск американського пілотованого корабля за майже десять років.

Останній Спейс-Шаттл торкнувся земної поверхні 21-го липня 2011-го року. Місія STS-135, що тривала лише пару тижнів, ознаменувала завершення епохи багаторазового космічного човника. Сполучені штати залишилися без власних засобів виведення людей в космос, а всі місії до МКС з тих пір виконувалися тільки на російських «Союзах».

Програма Комерційних пілотованих польотів (Commercial Crew Program) стартувала за рік до останнього польоту Спейс-шаттла. NASA почало шукати заміну човнику, а в основу програми лягла воістину революційна для космонавтики ідея: візництвом астронавтів повинні зайнятися комерційні компанії. Вони побудують кораблі, що виконуватимуть функцію космічного таксі, в той час як NASA контролюватиме процес проектування та випробування, а потім буде оплачувати польоти.

У 2014-му році було обрано двох переможців конкурсу: компанії Boeing та SpaceX. З невеликими затримками, додатковими випробуваннями і доплатою обидва учасники програми дісталися фінального етапу: відправки корабля на станцію.

У березні минулого року SpaceX провела перший випробувальний політ Crew Dragon. Він був без людей на борту, і пройшов дуже вдало.

Якщо політ Demo-2 відбудеться успішно, то наступним етапом для SpaceX і NASA буде завершення сертифікації корабля. Після цього Crew Dragon введуть в експлуатацію, і він візьметься за регулярну доставку астронавтів на МКС, починаючи з місії Crew-1, яка поки планується на осінь.

Американські астронавти продовжать літати на «Союзі», а російські космонавти — почнуть літати на Crew Dragon. Це буде відбуватися на бартерній основі, тому платити один одному за місця на кораблях сторони більше не будуть.

SpaceX зможе розпочати по-справжньому комерційні польоти для приватних клієнтів.

Отже, далі все буде тільки цікавіше!

Поділитися посиланням:
FacebookTelegramViberWhatsAppTwitter

Новини партнерів


1 коментар до статті «Космічний корабель Crew Dragon не полетів, але в NASA назвали дату наступної спроби»

  1. Ромен Воробей коментує:

    Дуже важлива iнформацiя.


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Я ознайомився/лася та погоджуюся з Правилами коментування та Політикою конфіденційності


Теґи публікації


Вам також може бути цікавоЧитайте у цій рубриці