У Полонному створили міську раду та комуналь­не підприємство, яке обіцяє людям газ і електроенергію по 60 копійок

У Полонному створили міську раду та комуналь­не підприємство, яке обіцяє людям газ і електроенергію по 60 копійок

Нещодавно у місті Полонному, що в Шепетівському районі, ініціативна група створила власну «міську раду» та «комунальне підприємство», яке має назву «Полонне-енергоресурс». «Посадовці» орендують приміщення у колишньому Будинку побуту, що напроти прокуратури. Наразі вони всіляко закликають укладати угоди з їх підприємством, влаштовуючи різні зібрання, розміщуючи текстові та відеозвернення, й обіцяють людям газ, електроенергію по 60 копійок. Ці тарифи, кажуть, і надалі будуть знижувати. Мотивують це тим, що лише жителі є справжніми власниками всіх національних багатств країни.

У Полонному створили міську раду та комуналь­не підприємство, яке обіцяє людям газ і електроенергію по 60 копійок

Власна міська рада та комунальне підприємство

Очільником комунального підприємства виступає місцевий житель Павло Кузьмінчук.

— Почалося все з того, що в місті Полонному зорганізувалися люди в ініціативну групу по конституційному руху, — пояснює пан Павло. — Наразі ця група налічує 75 осіб. Два роки ми збирали запити, як утворена місцева влада. Із тих відповідей було зрозуміло, що в них нема засновників, не було проведено загальних зборів, на яких було ухвалено рішення утворити представницькі органи територіальної громади, наприклад, міську чи сільську ради. Після того ініціативною групою утворили органи місцевого самоврядування з назвою «Міська рада територіальної громади міста Полонне Хмельницької області».

У Полонному створили міську раду та комуналь­не підприємство, яке обіцяє людям газ і електроенергію по 60 копійок

Павло Кузьмінчук

На цьому люди не зупинилися. Вони створили і власне підприємство:

— Подальші кроки — прийняття медичного мораторію, на розпродаж земельних ресурсів та інші. Наступним стало утворення комунального підприємства «Полонне-енергоресурс», затверджені документи, заяви, договори, а також схвалено директора комунального підприємства, касира. Після цього ми повідомили такі структури, як «Хмельницькгаз», «Хмельницькенергозбут», тепломережу, що вони є приватними, і їх рахунки не проходять через казначейство, тобто, вони — небюджетні. Це — гроші, які йдуть відразу в офшори. Сплачуючи їх, жителі фінансують тероризм в Україні, війну на сході і багатіїв, які тут розвелися. Їх називають «олігархи». Зараз люди з нами заключають договори і користуються газом.

У Полонному створили міську раду та комуналь­не підприємство, яке обіцяє людям газ і електроенергію по 60 копійок

У Полонному створили міську раду та комуналь­не підприємство, яке обіцяє людям газ і електроенергію по 60 копійок

На питання: куди люди сплачують кошти, якщо в цієї новоствореної «міської ради» не відкриті рахунки, в очільника ініціативної групи Павла Кузьмінчука теж є відповідь:

— Так, рахунки неможливо відкрити, оскільки ми є юридичною особою публічного права. Наразі є тільки реєстри юридичних та фізичних осіб, це — приватне право. З цього питання ми подали запит до Хмельницької юстиції, але три тижні відповіді нема, як ми можемо відкрити рахунки в нашому казначействі міста Полонного, як юридична особа публічного права. Як ми вийшли з цього становища? У нас є уповноважена людина — касир, яка збирає ці гроші за комунальні послуги. Для чого вони потрібні? У разі якогось нападу на наші мережі ми зможемо заплатити нашим найманим працівникам. Наразі маємо два газозварювальники, слюсаря та електрика, які відремонтують пошкоджені мережі. Але за три місяці функціонування комунального підприємства таких випадків не було. Гроші акумулюються в громаді, але коли з’явиться той власник, який продає наші енергоресурси цим олігархам, які продають назад нам, тоді будемо говорити з ними: де взяли газ, за скільки його купили і за скільки хочуть продати нам. Тоді проведемо розрахунки. Але, більш за все, це буде в суді… власністю усіх енергоресурсів є наш український народ.

Відтак, у своїх відео Павло Кузьмінчук закликає:

— Не бійтеся, об’єднуйтеся, робіть такі ініціативні групи. Згуртувалися — утворюйте органи місцевого самоврядування. Це чітко розписано в Конституції України — розділ 11. Набирайтеся сміливості, включайте розум і дійте!

Окрім того, керівник органу в своїх відео розповідає, як сплачувати за газ за мінімальними цінами:

— Ми проживаємо у місті Полонне на вулиці Робітничій, 2. Ми є власниками і засновниками комунального підприємства «Полонне-енергоресурс». Які це дає нам переваги? Ми сплачуємо за світло, за газ та інші комунальні послуги по собівартості. Ціни встановлюються загальними зборами жителів міста Полонного. А для працівників приватних структур — «Хмельницькгаз», «Хмельницькобленерго» ми повісили такі інформаційні листки, що «Полонне-енергоресурс» є власником, на обліку стоять ці прилади.

У Полонному створили міську раду та комуналь­не підприємство, яке обіцяє людям газ і електроенергію по 60 копійок

Принагідно під час зйомок ролика показує роздруківки, які наклеєні і на газовому лічильнику:

— Показую газовий лічильник, щоб люди могли перейняти наш досвід і жити в теплі та достатку, як справжні господарі української землі, та бути власниками усіх національних багатств.

У Полонному створили міську раду та комуналь­не підприємство, яке обіцяє людям газ і електроенергію по 60 копійок

На питання, за якою ціною сплачують комунальні послуги, відповідає:

— По 60 копійок — і за куб газу, і за кіловат електроенергії. Але це ще попередні ціни, вони будуть спадати, поки не дійде до того, що будуть покриватися ці витрати за рахунок тих коштів, які отримують при продажі енергоносіїв за кордон. Це — наші плани на майбутнє.

Чи правомірне створення органу місцевого самоврядування?

Міська рада — юридична особа. У статті 5 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців» йдеться, що державна реєстрація юридичних осіб проводиться державним реєстратором за місцезнаходженням юридичної особи. Відтак, редакція «День за днем» звернулася за коментарем до шепетівського адвоката Миколи Янцеловського.

— Юридична особа набуває свого статусу лише після її державної реєстрації в установленому Законом порядку. Після реєстрації вона набуває право та дієздатність, — уточнює адвокат.

Однак, у відкритих державних реєстрах нема інформації щодо реєстрації такого органу місцевого самоврядування, як «Міська рада територіальної громади міста Полонне Хмельницької області». Також відсутні відомості і про комунальне підприємство «Полонне-енергоресурс».

— У разі, якщо вказане комунальне підприємство незареєстроване, і не внесене до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, то в діях керівників даного, так званого, підприємства, в разі збору коштів під виглядом реалізації електроенергії, газу тощо, вбачаються ознаки шахрайства, а також інших злочинів, зокрема, у частині порушення податкового законодавства, а також злочинів у сфері господарської діяльності, — роз’яснює адвокат.

У районній раді закликають не вестися на шахраїв

У Шепетівській районній раді про створення, так званої, міської ради знають. Кажуть, тримають ситуацію на контролі. Відтак, пояснили, що створення органу місцевого самоврядування, як мінімум, — неправомірне. Однак, оцінку діям цієї ініціативної групи повинні давати правоохоронні органи. Натомість, зі свого боку, закликають не укладати угоди з сумнівними організаціями, аби не бути ошуканими.

У Полонному створили міську раду та комуналь­не підприємство, яке обіцяє людям газ і електроенергію по 60 копійок

Олег Кулінський, голова Шепетівської районної ради

— Питаннями транспортування, зберігання, розподілу та постачання природного газу, в тому числі, і для потреб населення, відповідно до «Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з транспортування природного газу», затверджених постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг від 16.02.2017 № 201, на законних підставах, можуть займатися лише ті суб’єкти господарювання, які відповідають таким ліцензійним умовам, — пояснює для «День за днем» голова Шепетівської районної ради Олег Кулінський. — Адже саме при умові відповідності суб’єкта господарювання ліцензійним умовам, тільки такому суб’єкту видається ліцензія на здійснення транспортування, зберігання, розподілу та постачання природного газу, наявність якої відповідно до ч. 1 ст. 9 закону України «Про ринок природного газу» та ч. 1 ст. 9 Закону України «Про ліцензування видів господарської діяльності» надає право займатися відповідною діяльністю. За інших умов, ліцензія не може бути видана, а неліцензований суб’єкт господарювання не має права займатися діяльністю з транспортування, зберігання, розподілу та постачання природного газу, а також не має права укладати договори про надання комунальних послуг та отримувати від населення грошові кошти в якості оплати за надані послуги. Перевірити наявність відповідної ліцензії у того чи іншого суб’єкта господарювання можна через мережу Інтернет, у ліцензійних реєстрах, що згідно зі ст. 18 закону України «Про ліцензування видів господарської діяльності» є відкритими для ознайомлення, а перевірити наявність у суб’єкта господарювання статусу юридичної особи можливо через безкоштовний запит в Єдиному держаному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань. Те ж саме можна сказати і про інші види комунальних послуг. А тому, будьте обачними при виборі виконавця комунальних послуг, не акцентуйте свою увагу на занадто занижених тарифах на послуги, тим більше, що не всі тарифи визначаються за домовленістю між виконавцями послуг та їх споживачами, перевіряйте наявність у виконавців житлово-комунальних послуг відповідних ліцензій, наявність статусу юридичних осіб через відкриті реєстри, оскільки в протилежному випадку існує великий ризик стати ошуканими шахраями.

У правоохоронних органах ситуацію навколо створення фейкової міської ради поки не коментують.

Поділитися посиланням:
FacebookTelegramViberWhatsAppX

Підписатися на наші новини у месенджерах:

Новини партнерів


1 коментар до статті «У Полонному створили міську раду та комуналь­не підприємство, яке обіцяє людям газ і електроенергію по 60 копійок»

  1. Східняк коментує:

    Гранати…


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Я ознайомився/лася та погоджуюся з Правилами коментування та Політикою конфіденційності

Теґи публікації


Вам також може бути цікавоНа Хмельниччині власник «Мерседеса» судився із комунальниками
На Шепетівщині засудили 18-річну дівчину, яка займалася шахрайством в інтернеті
Заступник мера привласнив майже мільйон бюджетних коштів: інцидент у сусідній з Хмельниччиною області
На Хмельниччині діти вже місяць сидять без світла в будинку: батьки не відреагували на заклики поліції 
У селі на Полонщині горів житловий будинок
Сільській раді на Шепетівщині після втручання прокуратури буде повернуто понад 160 тисяч гривень

Читайте у цій рубриціУ Хмельницькому чоловік на дитячому майданчику побив двох хлопців
У сусідній з Хмельниччиною області чоловік зберігав у гаражі арсенал зброї
Працювали методом «з рук в руки»: на Хмельниччині викрили злочинне тріо
Залишив помирати: на Хмельниччині оголосили вирок п’яному винуватцю ДТП
На Хмельниччині чоловік найняв людей, які на території заповідника зрізали дерев на 450 тисяч гривень
У 15 разів перевищив допустиму норму: на Шепетівщині водія притягнули до відповідальності
FacebookTelegramViberWhatsAppX