У суді двоє полончан довели, що не мають для банку сплачувати кредит батька

У суді двоє полончан довели, що не мають для банку сплачувати кредит батька

Полонський районний суд відмовив у задоволенні позову комерційного банку до двох жителів Полонного про стягнення боргу кредитором спадкодавця.

Як повідомляє пресслужба Хмельницького апеляційного суду, банк у своєму позові посилався на те, що батько відповідачів у лютому 2012 року підписав Договір про надання банківських послуг і отримав в установі кредит. У серпні 2019 року він помер й оскільки не виконував зобов’язання за договором, на день його смерті сума заборгованості за простроченим тілом кредиту склала 17143, 52 грн. У жовтні 2020 року банк направив листи-претензії до відповідачів як спадкоємців після смерті батька-боржника. Проте боргу вони не погасили, тому банк просив суд стягнути з них цю суму.

У відзиві на позовну заяву відповідачі стверджували, що після смерті батька спадщину не приймали, бо у нього не було майна, яке можна було б успадкувати. Тому просили відмовити у задоволені позовних вимог.

Суд зауважує, що згідно з ч. 1 ст. 1282 Цивільного кодексу України спадкоємці зобов’язані задовольнити вимоги кредитора повністю, але в межах вартості майна, одержаного у спадщину.

Відповідно до матеріалів копії спадкової справи, відповідачі із заявами про прийняття спадщини після смерті батька не зверталися. А інформація з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно, Державного реєстру іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження об’єктів нерухомого майна свідчить, що у нього на праві власності рухомого та нерухомого майна, на яке б відкрилася спадщина, немає.

«Позивач не надав суду доказів про наявність спадкового майна після смерті П., яке б отримали відповідачі, як спадкоємці, у встановленому законом порядку, у зв’язку з чим суд позбавлений можливості визначити межі їх відповідальності перед кредитором та покласти на них обов’язок виконати боргові зобов’язання спадкодавця у межах вартості отриманого ними у спадщину майна», — ідеться у рішенні суду.

Суд зазначає, що позивач не довів ті обставини, на які посилається на обґрунтування своїх вимог, в зв’язку з чим в задоволенні позовних вимог слід відмовити.

Поділитися посиланням:
FacebookTelegramViberWhatsAppTwitter

Новини партнерів


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Я ознайомився/лася та погоджуюся з Правилами коментування та Політикою конфіденційності

Теґи публікації


Вам також може бути цікавоУ Полонному горів будинок
Художник-аквареліст подарував полонському музею гроші
За кордоном загинув заробітчанин із Полонного
На Полонщині продаж хати не відбувся через смерть покупця, але жінка повернула лиш частину авансу
У Полонному мешканці стурбовані стосовно пасажирських перевезень
На Шепетівщині вінничанин упродовж години обікрав і пограбував двох жінок

Читайте у цій рубриціНетішинець пів року проведе за гратами за систематичне психологіч­не насильство щодо екс-дружини та її родини
Шепетівчанин отримав значні опіки та ураження дихальних шляхів
На Хмельниччині пожежа забрала життя чоловіка і жінки
Шепетівчанка перерахувала шахраям майже 30 тисяч гривень
У Шепетівці пасинок побив вітчима
Суд виніс вирок юнаку, який вбив власну бабусю та підпалив будинок на Шепетівщині